Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

[es] :: Vodič za posao :: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595027 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ristic Lj.

Član broj: 93456
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina31.10.2006. u 18:43 - pre 212 meseci
Citat:
slobafrancuz: odgovor risticu , sve zavisi na koji kotao zelis to da prepravis treba mi njegove dimenzije i snaga pa na osnovu toga se moze skicirati prepravka, uvek mozes doci do mene ako ti nije daleko da vidis i da ti bolje objasnim, pokusacu na mom blogu da objasnim sto detaljnije sta treba uraditi. ako hoces mozemo i mi da ti to uradimo i ne brini nece biti neka besna cifra, ako hoces to da bi uradio u komercijalne svrhe onda ne trudi se.


Netreba mi u komercijalne svrhe , mislim na proizvodnju samog uredjaja za dalju prodaju.
Interesujeme za moje licne potebe, jer i ja imam neke plastenike istina ne nesto preterano velike ali mi je u planu da povecam povrsinu pa me interesuje resenje . Jer kuca se nepravi od krova vec od temelja odnosno hocu da prikupim sve revelantne cinjenice i uradim sva resenja koja su mi potrebna za ozbiljnu poizvodnju pa da onda krenem .
dovoljne su i skice improvizovano nacrtane sa nekim kracim pratecim tektom o samoj gradnji i samim materijalima koji su ugradjeni i nacinu rada sa pojedinim bitnijim parametrima, kao sto su brzina pojedine regulacije i ostalo .
Inace po osnovnoj struci sam energeticar i elektonicar, a posedujem i bravarsku i strugarsku radionicu za svoje potrebe tako da mi nije problem da odradim mehanicki deo sklopa.

Pozdrav
Ristic Lj.
 
Odgovor na temu

PanzerPedjys
Novi Sad

Član broj: 96299
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina13.11.2006. u 11:17 - pre 212 meseci
Vidim da se cvecarska raja opasno zaradila po plastenicima - nema poruka vec 12 dana! Pohvalno! Rad oslobadja...

Eto, konacno sam i ja nasao jedan slobodan dan, pa reko, de da vidim sta ima novo na mom omiljenom forumu! Ja sam se konacno "skucio", postavljeni su dugo ocekivani plastenici (2kom 8x21x3,6) i za sad sam sasvim zadovoljan kako je to novoknezevacki SAN uradio. Cena / kvalitet su kao sto je to i ocekivano... Od istih sam dobio, meni, prelep savet kako kaciti unutrasnju antifog foliju, bez onih klasicnih karika na konstrukciji koje buse foliju i skraciju joj rok trajanja (sajle na hrbatu i po bokovima po jedna, folija od 1,8m se provlaci ispod sajli i priheftava, estetika i funkcionalnost zadovoljeni + nije problem da se sprovedu izmedju dve folije nosaci za visece saksije). Grejanje se privodi kraju (kotlovi na cvrsto gorivo, pa sprovedeno sve "okitenom" ispod stolova koji su takodje u fazi pravljenja u domacoj reziji). Uspeo sam kupiti i presaditi nesto malo Primula i Calciolaria, nesto vise Belisa, te nekoliko hiljada Viola a stigla je i prva tura Pelargonia...srce mi bilo veliko ko kuca, kad "nelezi vraze, svinje hranu traze" - tu dolazimo do prvog ozbiljnog problema...

Odlucio sam se za Stenderov supstrat, lepo pitao ljude iz Pomexa sta mi treba za "te i te" biljke, oni meni preporucili, pa i prodali, Special supstrat i Baltic mix(250l) u cega sam i presadio dobar deo Belisa i Viola, kad mi se posle 5-7 dana pocelo rapidno pojavljivati BELILO (cujem da neko to zove i "zutilo"...?)...posle "rastrcavanja" trazeci pomoc, dosao sam do podatka da Stenderov supstrat sa tim tako popularnim Litvanskim tresetom, ponekad hoce da u svom hemijskom sastavu ima i izvesni blokator apsorbcije mikroelemenata iz zemlje, tako da biljke ostaju na "korici leba i vodi"!!! Sad ih forsiram folijarno Polyfeedovim djubrivom 11:44:11 i potapam u rastvor Kemira1, i srecom poboljsanje je vidljivo, listici se polako prozimaju zelenilom a biljke lepo napreduju. Na (skoro) najgori nacin sam naucio ono sto izgleda stari cvecari dobro znaju - NIKAD SADITI U CIST STENDER!!! Iz pozdanih izvora cujem da i Stender firma kao takva, potpuno zatvara svoju fabriku u Litvaniji i upravo otvara jednu slucnih "gabarita" i Rusiji gde su hemijske analize treseta mnogo bolje. Iz istih izvora sam cuo i da je prodaja Stendera, bas iz tog razloga, drastino opala u Rumuniji i Madjarskoj - sto ce reci da nam opet podvaljuju sa skart robom za Istocnu Evropu...Sad sam presao na Klaasman treset koji mixam sa gotovim Klaasman supstratom, te dodajem nesto i Stendera (samo dok ga ne potrosim! Receno mi je da u mix varijanti nece stetiti.), i naravno da problema nema...Pomozi Boze!

Jos jednom moram podvuci da sam potpuno razocaran kompletnom uslugom novosadskog Pomexa, od preporuka supstrata i strucnih saveta, do onog sto oni zovu sadnicama...Kad su culi da uzimam rasad od Top Flore (Nebelung), odmah su me iznapadali da uzimam njihov (S&G), pa kao da mi pokazu koliko je dobar njihov rasad, odvedose me u magacin, kad ono rasad (u stvarno lepim X-tray) ispustio dusu, bas da mu daju 40 dana!!! Skoro da prsnem od smeha!!! Cist paceraj!!! Jos lepse, kad sam hteo da kupim perlita, kaze mi njihov covek, "Jooj, eto nemamo trenutno, al imamo nesto poderanih vreca pa cu ti sakupiti par kesa kao poklon"!!! Mozda ja gresim, nov sam u svemu ovome, ali ja sam ocekiva kad se posao radi, pogotovo ovaj gde i najmanja greska znaci katastrofu, da je to jedna profesionalna masinerija - skoro pa industrija, gde se podrazumeva da za (debeo!!!) novac se dobije posten proizvod...bice da sam, pomalo, ziveo u iluziji, jelde?!? Ali, da negresim dusu, katalog S&G je nesto najlepse i najprakticnije sto sam video!

Sa Top Florinim (Nebelungovim) rasadom i uslugom sam, za sada, potpuno zadovoljan! Jedina zamerka - firma je jos nova, i bice da su zagrizli "povece parce" pa nemogu da odvoje "kvalitetno" vreme za savete & stuff, sa svakom musterijom kad je najpotrebnije - pogotovo ako je nov u poslu kao sto sam ja + prepun pitanja.

U svakom slucaju, Top Flora je jedina firma iz nase branse kojom sam do sada 99,99% zadovoljan!!!

Kako uskoro krecem i sa "samostalnom" proizvodnjom rasada iz semena, kratko obavestenje da je Marija iz Statue podigla cene - ne preterano ali se oseti promena!



Ufff, ja se bas raspricao!!! Mislim da je bitno da svako sa ovog foruma prenese svoja iskustva kolegama, te eto i ja dajem sve od sebe!

Moje pitanje - kakva su vasa iskustva sa prezimljavanjem Viola van plastenika, na nekom (sa severne strane) "zasticenom" prostoru, sa saksijama ukopanim do preko polovine visine saksije i prekrivenih agrilom? Tako, po preporuci, planiram da ih ostavim do proleca, pa me interesuje dali neko, iz iskustva, ima bolji predlog. Kako stojite sa iskustvom u vezi sa Belisima, Calciolariama i Primulama (klasicnim). Uskoro mi dolaze i Primule Obconice, pa bih prosirio pitanje i na njih...



Pozdrav svima & sve nejbole u ovoj sezoni!!!



[Ovu poruku je menjao PanzerPedjys dana 30.11.2006. u 10:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gogazec

Član broj: 83561
Poruke: 9
*.bvcom.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina05.12.2006. u 17:03 - pre 211 meseci
Imam staklenik od 35m2 i poluprazan je pored njega imam plastenik od 30m2 koji se koristi samo za petuniu u martu...Interesuje me neki savet sta bih mogao jos saditi i proizvoditi,a isto tako me interesuje neka saradnja...svaka pomoc dobro dosla....Ovim bih hteo veoma ozbiljno da se bavim probao sam sve i svasta i ukapirao sam da je cvece jedna od buducnosti nase zemlje.Ustakleniku imam i grejanje aboravio sam da naglasim..i nesto malo muskatli
 
Odgovor na temu

zorpav
Zoran Pavlovic
Vlasnik firme Wizard MTS, Radnja za
uzgoj cveca i kompijuterski inzenjering
Novi Sad

Član broj: 24001
Poruke: 41
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina05.12.2006. u 21:50 - pre 211 meseci
>
Za osmomartovski program ti je kasno, Za ovo vreme ti jedino preostaje da
nabavis semena i da sadis iz semena. Preporuka Gazanije, Begonije Semperflore,
Dasti miler (Srebrni list), visece petonije (nisu surfinije). Ako mozes
nabaviti maticne biljke Fuksije pa oziljavati reznice itd, Razmnozi tvoje
muskatle sad je pravo vreme za skidanje reznica. Ja trenutno imam oko 800
maticnih muskatli i upravo skidam reynice i oziljavam.
Za sada toliko od mene.
Pozdrav Zoran
 
Odgovor na temu

zorpav
Zoran Pavlovic
Vlasnik firme Wizard MTS, Radnja za
uzgoj cveca i kompijuterski inzenjering
Novi Sad

Član broj: 24001
Poruke: 41
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina05.12.2006. u 22:06 - pre 211 meseci
Ja sam dan i noc pretprosle zime ostavio napolju bez ikakve zastite na -25 pa je preziveo i isterao na prolece tako da sam ga imao. Sada sam to uradio ponovo
izbacio sam ga iz plastenika zajedno sa belisom pa cu se igrati, ali cu ga sada prekriti agrilom od 18 g/m2, to ce ga zastiti koliko toliko. Ako ti treba jos koja informacija javi se pa dodji na kafu. Pozdrav Zoran
 
Odgovor na temu

gogazec

Član broj: 83561
Poruke: 9
195.252.79.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina06.12.2006. u 20:12 - pre 211 meseci
ok hvala nasavetu ..nego aj mi malo pomozi oko semena njihova cena..onda zemlja, djubrivo...itd ..veoma bih bio zadovoljan inace sam iz okoline panceva
 
Odgovor na temu

zorpav
Zoran Pavlovic
Vlasnik firme Wizard MTS, Radnja za
uzgoj cveca i kompijuterski inzenjering
Novi Sad

Član broj: 24001
Poruke: 41
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina07.12.2006. u 18:39 - pre 211 meseci
Zavisi koje semenje hoces cene semena su od nekoliko evra pa do 90 evra (zavisi ima i skupljih)
Zemlja se koristi za setvu klasman ili stender (najcesce ces naci ta dva proizvodjaca).
oko setve treba da znas koja je temperatura nicanja potrebna (zavisno od vrste biljaka)
Kad niknu ne smes ih ostaviti na istoj temperaturi nego moras malo sniziti (da bi ih kalila i da ti ne bi otisle u belo)
U pocetku ne koristis djubrivo dok ne dobije dva para listica. Onda treba da pocnes da dodajes djubrivo sa povecanim fosforom
da bi ojacao koreni sistem (kuca se gradi od temelja, sto je jaci koreni sistem biljka je zdravija)

Sve ovo zahteva jako puno citanja i puno iskustva

Za sada toliko, ovak bih mogao citavu noc. Ako te put navede do Novog Sad javi se pacu ti dati literaturu.

Pozdrav Zoran
 
Odgovor na temu

sinisa69
Kinisa Katic
Sid

Član broj: 122689
Poruke: 4
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina11.12.2006. u 23:12 - pre 211 meseci
Kao prvo, ovo je prva poruka koju pisem u forumima i iskreno se nadam da ce zavrsiti tamo gde treba,
a drugo i ostalo sledi.
Planirajuci svojim roditeljima obezbediti posao (firma pukla) kojim bi se zaradila neka para. dolazimo do
zakljucka da je najlepse raditi ono sto se voli, jer u tom slucaju pare i nisu na prvom mestu. Do ideje o
uzgoju cvece i nije bilo tesko doci, ali do informacija o tome poprilicno jeste aaaaaaaaaali pronavsi ovaj
forum, vulkan informacija, odgovori na pitanja koje nismo ni postavili.Veliko hvala svim ljudima sto svoje
iskustvo ne sebicno dele sa nama pocetnicima.
Inace pravljenje plastenika trebalo bi da pocne na prolece (moglo se i poceti da smo znali kakva ce
jesen-zima da bude), i do tada samo veliki veliki pozdrav a kad krenu problemi verovatno se cujemo i
da naravno za Zorana, ideja o udruzenju ti je fenomenalna, ja sam inace iz Sida (oko 80km od rumenke)
i cim se budem stavio u tu poziciju da sebe zovem cvecarem bicu i vas clan.
 
Odgovor na temu

gogazec

Član broj: 83561
Poruke: 9
*.BVCOM.NET.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina12.12.2006. u 17:09 - pre 211 meseci
Ima li neko ili ima li negde literatura u pdf formatu za petunije.begonije muskatle....unapred hvala
 
Odgovor na temu

zorpav
Zoran Pavlovic
Vlasnik firme Wizard MTS, Radnja za
uzgoj cveca i kompijuterski inzenjering
Novi Sad

Član broj: 24001
Poruke: 41
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina12.12.2006. u 17:34 - pre 211 meseci
Sinisa nemoras sebe zvati cvecarem da bi ti pomogli. Moj ti je savet da obidjes cvecare, pre no sto udjes u posao, koji vec rade i da vidis prvo u praksi kako to uopste izgleda.
Da cujes gde se prave greske (pametan se uci na tudjim greskama, a lud na svojim).
Da cujes mane i prednosti oko pojedinih konstrukcija plastenika.

Pozdrav Zoran.

 
Odgovor na temu

slobafrancuz
antic slobodan
37265 bacina

Član broj: 117288
Poruke: 33
212.62.39.*

Sajt: za neki dan


Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina12.12.2006. u 20:17 - pre 211 meseci
Oziljeni rasada pelargonium peltatum krokodile u cetiri boje. Od 15.01.2007 pocetak isporuke, narucite na vreme minimalna kolicina 1000 komada cena 0.40 eura po komadu tel 063 7758 884 ,slike na http://hortikultura.weblog.co.yu/
 
Odgovor na temu

miami

Član broj: 83625
Poruke: 20
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina17.12.2006. u 19:47 - pre 210 meseci
probajte sa mesozderkama skupo cvece a nisu zahtevne!
 
Odgovor na temu

zorpav
Zoran Pavlovic
Vlasnik firme Wizard MTS, Radnja za
uzgoj cveca i kompijuterski inzenjering
Novi Sad

Član broj: 24001
Poruke: 41
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina30.12.2006. u 19:10 - pre 210 meseci
Svim sadasnjim i budicim cvecarima i uzgajivacima uspesnu 2007 godinu

Zeli ZOran
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina30.12.2006. u 19:35 - pre 210 meseci
I da nam budete još aktivniji ovde na ES-u
 
Odgovor na temu

slobafrancuz
antic slobodan
37265 bacina

Član broj: 117288
Poruke: 33
212.62.39.*

Sajt: za neki dan


Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina31.12.2006. u 15:43 - pre 210 meseci
srecna i uspesna godina vam zelim svima
 
Odgovor na temu

PanzerPedjys
Novi Sad

Član broj: 96299
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina02.01.2007. u 09:00 - pre 210 meseci
Srecne nova cvecarska godina!!!

Jos jednom skrecem paznju na Stenderov "Special Supstrat", ili bolje receno na sarzu pomenutog koju trenutno ima na prodaju novosadski Pomex - pre par dana sam cuo (proveren izvor) da je neko u okolini NS "saranio" podosta reznica muskatli u takav supstrat i sve su zahvacene belilom! Stenderov "Baltic Mix" je OK, i cist i u mesavini sa drugim supstratime (proverio licno), mada....
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina04.01.2007. u 16:24 - pre 210 meseci
srecna nova godina i puno lepog cveca i uspesnog biznisa>>>>>>>>>

WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina10.01.2007. u 10:00 - pre 210 meseci
u vezi grejanja koje se spominjalo vise puta.
nisam pristalica grejanja na tkz. "ekoloska" goriva ili ti bio-masu... u svetu se to izbacuje,a kod nas sad uvodi.razlog za protiv je sto za vece objekte je potrebna velika kolicina goriva,a po istrazivanjima dimnjak na takvim objektima je izvor kancerogenih materija. naravno, bez panike, to je zabrinjavajuce samo kod vecih objekata.najcistije je grejanje na struju ali i veoma skupo. sada istrazujem da li bi moglo da se napravi neka mini vetrenjaca koja bi zadovoljavala potrebe objekata. pitanje je dokle ce gas biti jeftin(mada za nase standarde i nije bas dzaba), pa treba unapred misliti na nove izvore...
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina10.01.2007. u 10:12 - pre 210 meseci
evo nekoliko slika sa postavljanjem plastenika. slike su iz Zemuna,firme Komet i postavljene su sa njihovim dopustenjem!!!




[Ovu poruku je menjao simonzec dana 10.01.2007. u 11:39 GMT+1]
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina10.01.2007. u 10:41 - pre 210 meseci
jos



WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595027 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.