Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dijeljenje kablovse internet konekcije putem Wireless AP...POMOC!!!

[es] :: Wireless :: Dijeljenje kablovse internet konekcije putem Wireless AP...POMOC!!!

[ Pregleda: 3110 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ratep1604

Član broj: 228752
Poruke: 8
188.124.192.*



Profil

icon Dijeljenje kablovse internet konekcije putem Wireless AP...POMOC!!!22.09.2009. u 10:18 - pre 178 meseci
Predjoh danas sa adsl-a na kablovski internet.Medjutim sada ne znam kako da napravim mrezu u kuci sa dva laptopa preko wireless AP-a,koji ce biti na internetu u isto vrijeme.Kao sto rekoh do sad sam imao adsl konekciju kaja se automatski konektovala prilikom paljenja racunara i bezicna mreza je radila savrseno kao i inerner na oba laptopa. medjutim sada imam kablovki internet koji zahtjeva kreiranje internet konekcije i unosenje username i password-a i to radi bezicno(kablovski modem prikljucio u wireless AP) ali samo na jednom racunaru u isto vrijeme.Kada pokusam da se konektujem na drugom racunaru,nakon sto sam se onektovo na prvom,ispise onu poruku "wrong username or password".Molio bi pomoc oko ovoga!Znaci kako da obezbejdim inernet na oba racunara u isto vrijeme?
Korsitim WINDOWS XP,kablovski modem THOMPSON TCM240 i wireless AP D link DAP-1160.




[Ovu poruku je menjao ratep1604 dana 22.09.2009. u 14:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ratep1604 dana 22.09.2009. u 14:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.adsl-4.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Dijeljenje kablovse internet konekcije putem Wireless AP...POMOC!!!22.09.2009. u 15:20 - pre 178 meseci
Na adsl-u si imao ruter pa si mogao sa lap topovima da pristupis netu preko d-linka ali sad je druga varijanta, posto imas kablovski net ti si dobio kablovski modem a ne ruter, d-link koji imas nije ruter nego samo AP. Imas dve varijante:

1. Kupis ruter za kabloski net koji je ujedno i klijent i ruter

2. Da zemnis taj d-link za wireless AP client ruter.

Kod prve varijante moras da se raspitas gde mozes da kupis taj uredjaj

Kod druge varijante kupis TP-link TL-WR543G i kad ga uzmes spojis ga lanom sa tim tompsonom i u ruteru podesis username i password ukljucis dhcp i moci ces na lap topovima da imas net
 
Odgovor na temu

ratep1604

Član broj: 228752
Poruke: 8
188.124.194.*



Profil

icon Re: Dijeljenje kablovse internet konekcije putem Wireless AP...POMOC!!!22.09.2009. u 15:31 - pre 178 meseci
Hvala na odgovoru,samo me jos interesuje koja varijanta je jeftinija.
 
Odgovor na temu

ratep1604

Član broj: 228752
Poruke: 8
188.124.194.*



Profil

icon Re: Dijeljenje kablovse internet konekcije putem Wireless AP...POMOC!!!22.09.2009. u 16:01 - pre 178 meseci
Sto se tice druge varijante da li moze ovaj model(njega sam nasao u obliznoj radnji) TP-Link TLWR542G koji je za nijansu slabiji,i koliko sam vidio nema te ap client router opcije,ili moram traziti striktno wireless ap client router?
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.adsl-4.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Dijeljenje kablovse internet konekcije putem Wireless AP...POMOC!!!22.09.2009. u 17:09 - pre 178 meseci
Jedna i druga varijanta te isto kosta.

Kupi taj tp-link koji si naveo pogledao sam specifikacije ima sve sto tebi treba.
 
Odgovor na temu

ratep1604

Član broj: 228752
Poruke: 8
188.124.194.*



Profil

icon Re: Dijeljenje kablovse internet konekcije putem Wireless AP...POMOC!!!24.09.2009. u 15:09 - pre 178 meseci
Juce kupio neki wireless router o 55 KM (ne mogu se tacno sjetiti kako se zove),uglavnom podesio ja njega(za tip konekcije izabrao PPOE,unio username i password,ukljucio DHCP,podesio wireless)i wireless dnosno lokalna mreza na ova dva laptopa radi ali nema interneta.Zovnem tipa iz tehnicke podrske za net i on meni isprica opet sta sve treba da podesim i kaze da on licno ima takav router i savrseno radi,ali kod mene ne radi.Ali politika firme se zasniva na tome da je njihovo da obzebjede net, a to sta cu ja dalje raditi sa routerom je moja stvar.Ja odnesem tamo njima router i on ga kao podesi(ustvari nista novo nije ni uradio,kao proradi tamo kod njih na min,dva i opet nestane,pa ga se mora resetovati,zaglupljuje je se i to),uzme mi 20 KM,ja ga onesem kuci i opet nista.Ja takoje sam primjetio da se priliko podesavanja router stvarno "zaglupljuje" i odem ja da vratim ovaj,doplatim jos 40 KM i uzmem Linksys CISCO wireless router.Podesim ja ovaj opet(ovaj put nije bilo zagliupljivanja,router radi savrseno) i opet ista stvar,kada pokusam da konektujem router na mrezu,kaze da ne moze da dobije IP adresu od PPOE servera.Ovaj lik iz tehnicke podrske pojma nema sta je i tvrdi da nije do njih,ako on uopste zna sta prica i nikako ne pristaju na to da dodju do mene i vide u cemu je problem.

Ja vise ne znam sta da radim,zadnja tri dana ovo pokusavam da rijesim,satirem se,ali rezultata nema,a stvarno mi je potrebno ovo.

Molim pomoc ljudi,vi ste mi ovde zadnja sansa!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Dijeljenje kablovse internet konekcije putem Wireless AP...POMOC!!!

[ Pregleda: 3110 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.