Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skener - "Dust and scratch reduction" šta ovo znači ?

[es] :: Ostali hardver :: Skener - "Dust and scratch reduction" šta ovo znači ?

[ Pregleda: 2143 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Skener - "Dust and scratch reduction" šta ovo znači ?10.02.2010. u 13:52 - pre 173 meseci
Pre neki dan sam kupila skener Canon CanoScan LiDE 100, ako mogu da preporučim, manje zahtevnim korisnicima, evo preporučujem .
Moje iskustvo, na tom planu, nije veliko, zapravo i ne postoji, ali svi prikazi, a i komentari korisnika govore da je trenutno Best Bye, mislim na odnos cena - kvalitet.
Nego, pročitala sam da ima funkciju "smanjenja grebanja i prašenja", da tako prevedemo. E sad mi to nije jasno, s obzirom da mi je ovo prvi skener i nikad ranije nisam skenirala. Ona providna površina će kad - tad da se isprlja, naravno paziću da je na izgrebem, takođe je nemoguće ne uneti prašinu.
Dakle, šta ovo znači i kako da ga održavam, da ja to, ipak prebrišem povremeno mekanom krpicom, kao onom za naočare ? Ili nečim drugim, neko sredstvo za čišćenje ?
Hvala
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Skener - "Dust and scratch reduction" šta ovo znači ?10.02.2010. u 14:18 - pre 173 meseci
Gde si nasla ono "Dust and scratch reduction"? Ja potrazih na brzinu i cim sam nasao sledecu recenicu, prestao sam da trazim dalje: "Built-in retouching technology further enhances your final images with automatic corrections for dust and scratches, fading, graininess and backlighting." Ne znam kako se odrzava ona staklena povrsina, ali se ovde ne prica o tome, nego od prilike ovako: "Ugradjena tehnologija za retus dalje poboljsava vase konacne slike automatskom korekcijom prasine i ogrebotina, izbledjivanja, zrnatosti i kontrasvetla." Nemoj me drzati za rec, ovo sam preveo na brzinu, od oka, mozda nesto nije bas egzaktno, ali sustina je tacna. To znaci da neki softver popravlja sve te defekte a krpe i sredstva za ciscenje ce vec doci na red kasnije :-)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Skener - "Dust and scratch reduction" šta ovo znači ?10.02.2010. u 20:01 - pre 173 meseci
Našla sam na zvaničnom Canon sajtu, baš za ovaj model, ali nisam čitala dalje. Naime, tražeći u kojoj radnji je najeftinije nailazila sam na karakteristike skenera, pa se ovo ponavlja ne više mesta.

Evo kako naši prevode
"Prašina i ogrebotine se mogu automatski ukloniti sa dokumenata i fotografija pomoću softvera koji se isporučuje uz skener",
Sad mi tek ništa nije jasno, doduše skener imam samo 2 - 3 dana, a kako je lak za upotrebu navalila sam da skeniram stare slike i nisam se puno baktala mogućnostima koje dodatno daje.

Hvala


[Ovu poruku je menjao Miroslav Cvejić dana 10.02.2010. u 22:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Skener - "Dust and scratch reduction" šta ovo znači ?10.02.2010. u 22:47 - pre 173 meseci
Jesi li dobila uz skener i neki CD sa softverom? Obicno se tako daju drajveri i razni pomocni programi. Ja sam onaj tekst nasao na sajtu http://www.usa.canon.com/consu...tegoryid=119&modelid=17104 u opstem opisu, mada sam mislio da cu morati da nadjem neko Uputstvo za upotrebu, da ga skinem i tamo gledam, sto i nije tako losa ideja. Evo, imaju nesto ovde, mozda ti bude od pomoci http://www.usa.canon.com/consu...odelid=17104#DownloadDetailAct. Meni se taj sajt za USA pojavio prvi, mozda ti znas neki evropski, pa da ti tamosnje uputstvo bude korisnije.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Skener - "Dust and scratch reduction" šta ovo znači ?11.02.2010. u 00:08 - pre 173 meseci
U skeneru je obicno kvalitetno staklo, koje se cisti kao svako drugo osetljivo staklo (vlazna krpica, ili magicna krpica, isto kao za monitore i sl.)

Onaj software je tu za otklanjanje ogrebotina sa skeniranih fotografija, i za softwaresko 'brisanje' prasine sa skeniranih slika (znaci, ako ima prasine izmedju stakla i fotografije, i poskeniras i tu prasinu, posle, na slici, moze to da se malo 'popravi').
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Skener - "Dust and scratch reduction" šta ovo znači ?11.02.2010. u 07:40 - pre 173 meseci
Dobila sam instalacioni CD. Vrlo lako se instalira i ja sam odmah počela da skeniram. Sad sam gledala nema nikakva opcija da se posebno uključi/iskluči famozni "Dust and scratch reduction", pa pretpostavljma da se samom instalaciom i ova funkcija aktivirala.
Postoje druge opcije, za nameštanje boje, svetlosti i sl., ali kao što sam rekla ja nisam zahtevni korisnik, čak ni u toj meri, da bih tu nešto dirala. Cilj mi je da spasem porodičene fotke, a kad ih jednom imaš u ovom obliku posle je lako, pa ću se možda poigrati i sa drugim mogućnostima koje daje skener.
Vidim da mi je mod izbrisao link koji je vodio do jedne prodavnice tehnike, izvinjavam se, nije mi bila namera da ih reklamiram, nego je tu bio prevod uputstva, uostalom nisam tamo kupila, jer ima i jeftinije
Ako nekoga više zanima tu je prikaz iz Sveta kompjutera :
http://www.sk.rs/2009/03/sktd08.html
(Nadam se da je OK što sam ovo stavila )
Hvala vam, naročito tdjokicu koji se baš potrudio, a naravno i prijatelju iz Slovenije.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Skener - "Dust and scratch reduction" šta ovo znači ?

[ Pregleda: 2143 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.