Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

napajanje analogne kamere i video signal kroz isti kabel ?

[es] :: Elektronika :: napajanje analogne kamere i video signal kroz isti kabel ?

[ Pregleda: 4353 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon napajanje analogne kamere i video signal kroz isti kabel ?23.12.2012. u 02:16 - pre 138 meseci
pozz kolege

ima li ko jednostavnu isprobanu semu nekog filtera ili sta vec za napajanje kamere kroz koaksijal ? pretpostavljam da to ne bi trebalo biti komplikovano, neka prigusnica,kondenzator na oba kraja zile za video signal , masa je vec i onako zajednicka, samo moze pretstavljati problem ako su i snimac/monitor i kamera uzemljeni zbog ground loop-a koji ume jako lose da utice na video signal ...
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: napajanje analogne kamere i video signal kroz isti kabel ?23.12.2012. u 03:21 - pre 138 meseci
ne nudim ti direktan odgovor na pitanje, ali evo ga savet.
upravo sam zamenio celu opremu za video nadzor i odlucio sam se da zamenim instalaciju kod mene kuci...

kamere stare i nove su radile na 12V DC. novu kablazu sam izveo sa tzv. dvocevka kablovima. koji objedinjuju
koax kabl i paricu za napajanje kamera.



mislim da je ovo najelegantnije resenje. pa tako 4 kamere napajam sa jednog trafoa.

ako mozes provuci ovakav kabl, nije veliko ulaganje, sve drugo su nategnuta resenja.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: napajanje analogne kamere i video signal kroz isti kabel ?23.12.2012. u 12:25 - pre 138 meseci
hvala na odgovoru, znam za ovaj kabel, ali ne radi se o tome da trazim resenje za kabliranje da ne bih vukao dva kabla, nego trazim resenje za mesta gde je vec odradjena instalacija a nije predvidjeno napajanje ,bar se ne moze izvesti bez neke vece stete na objektu, a bilo bi lepo imati resenje i za u buduce raditi samo sa koaksijalom...

moze se vuci telefonski oklopljeni sa 4 zice i bolunima ili mrezni cat5,6,7 , ali sve je to njakanje, prevezivanje, nije profesionalno...

ovako napravim 50 ovakvih adaptera i na terenu samo navrnem bnc na koaks i to je to....
 
Odgovor na temu

BlackForce

Član broj: 205672
Poruke: 543
*.dynamic.stcable.net.



+21 Profil

icon Re: napajanje analogne kamere i video signal kroz isti kabel ?23.12.2012. u 21:01 - pre 138 meseci
Ako se dobro secam,gospodin PROKO je daaavno nudio resenje na tu temu.
Pretrazi forum,ako nista ne nadjes,ima i sopstveni sajt "www.proko.rs",pa kontaktiraj s njim.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: napajanje analogne kamere i video signal kroz isti kabel ?24.12.2012. u 00:44 - pre 138 meseci
hvala, kontaktiracu gospodina Proku
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: napajanje analogne kamere i video signal kroz isti kabel ?

[ Pregleda: 4353 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.