Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LG PB60G Projektor - opis

[es] :: Home Theater :: LG PB60G Projektor - opis

[ Pregleda: 7893 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

holmes2000

Član broj: 45617
Poruke: 106
78.101.4.*



+1 Profil

icon LG PB60G Projektor - opis25.06.2013. u 16:05 - pre 131 meseci
Pre dve godine sam video jedan od ondasnjih LG kompaktnih projektora ali sam bio vrlo skeptican po pitanju mogucnosti i kvaliteta te sam posle dosta razmisljanja odustao. Medjutim, pre par meseci, prijatelj me pozvao da mi se pohvali novom 'spravicom' i ostao sam zapanjen. Toliko, da sam posle samo nedelju dana otisao i kupio isti takav. Ja volim 'tehniku' u svakom obliku i koristim je maksimalno tako da kada nesto kupujem sebi gledam da to bude top, ali u ovom slucaju to nije bilo iz prostog razloga sto sam morao da se odlucim za mobilnost ili kvalitet (prvi izbor mi je bio OPTOMA HD33 3D projektor). Presudila je mobilnost i postao sam ponosni vlasnik Ultra Compact LG PB60G projektora. Licno mislim da su projektori stasali da se moze za njih reci da su ozbiljan proizvod i tehnicki usavrsen. Pre nekin 15 godina na fakultetu smo imali projektore velicine harmonike sa slikom jedva gledivom a sada imate projektore koji staju u dzep sa slikom kojoj ne mogu da pridju ni jedan CRT (katodna cev) televizor ma koliko kvalitetan bio. Naravno glomazniji i skuplji modeli iteakako mogu da se nose i sa najboljim LED HD televizorima.

Kada podesite projektor, zaslon (nesto na cemu cete gledati - zid ili platno), povezete sa izvorom slike i pustite... usne vam se same razvuku u osmeh. Odusevljenje je bilo maksimalno kod BILO KOGA ko je video sliku. Definitivno jedna od najboljih kupovina 'tehnike' u poslednjih 10-tak godina. Dakle...

Ultra prenosivi DLP LG PB60G, LED projektor sa 3D 'ready' opcijom i rezolucijom 720p

DIZAJN:
Za razliku od svog malo robusnijeg rodjaka LG PA70G, LG PB60G je zaista minijaturnih dimenzija. Sa velicinom od samo 16x10x3cm (sto je otprilike tri paklice cigara slozene jedna pored druge) mozete da ga staviti u dzep jakne ili manju zensku torbicu bez problema, a sa tezinom od svega 400gr necete ga ni osetiti.Proizvodi se samo u beloj boji, sto mozda nekima nece odgovarati, ali je minimalistickog dizajna i uklopice se uglavnom uz svaki namestaj.



Sa gornje strane ima kotrole na dodir (touch), sa zadnje sve prikljucke, sa leve i desne strane je stilizovana resetka za hladjenje a na levoj strani je i dugme za fokusiranje. Prednja strana je rezervisana samo za optiku a sa donje strane imate standarni navoj za postavljanje za tronozac. Uz projektor dolazi i minijaturni daljnski upravljac sa kojim nije uopste tesko raditi (cak i za nekoga ko ima prste ko cevape, kao ja) a opseg delovanja je vrlo dobar. Sa projektorom se dobija i pripucna torbica za nosenje (torbica je SAMO za projektor) i gumeni cep za objektiv da se sprece fizicka ostecenja.


SLIKA:
1. OSVETLJENJE
Ovo je bila jedna od stvari koje su me odvratile od pocetne kupovine jer u izlozbenom prostoru, osvetljenom dakako, nemate sanse da vidite kako to izgleda. Od projektora ove velicine ne mozete ocekivati jako osvetljenu sliku tako da je za prijatno gledanje potrebna skoro ili potpuno zamracena prostorija. Postoje tri nivoa osvetljenja: MIN, MID i MAX. Ja koristim minimum za gledanje u potpunom mraku a maximum kada imam malo sporednih svetlosnih izvora (svetlo kroz zastore na prozorima, ne zavese, ili iz kuhinje koja je oko 4-5m daleko) ili kada gledam neki film spektakl.



Ugodjaj je najbolji kada se gleda po noci bez ijednog jedinog svetlosnog izvora (treba cak i navuci zastore na prozore ako imate dosta spoljnjeg svetla od grada) i tada ce sve doci na svoje. Mnogi projektori imaju obrnutu situaciju, da im je osvetljenje i u najslabijem podesavanju prejako te stvaraju zamor ocima.
* rezime: osvetljenje je sasvim korektno u uslovima sa vrlo malo svetla a odlicno u potpuno zatamnjenoj prostoriji.


2. OSTRINA
Ostrina nije ujednacena i nece biti bas komotno da piste memoare u word-u, uredjujete excel tabele ili vrsite prezentaciju. Ali, za gledanje zabavnih sadrzaja kao sto je TV, filmovi, igre itd. je sasvim u redu i ne primecuje se ako bas ne obratite paznju. U stvari, filmofili kazu da slika TREBA biti malo zamucena (kao u bioskopu) jer je tada dozivljaj potpun. Na modernim full HD televizorima slika je toliko jasna i direktna da se gubi taj osecaj koji imamo u bioskopskim salama. Naravno, ako igrate Call Of Duty na zaslonu od 3m bice vas briga da li vidite na horizotu boju oka svabe koji puca na vas. Opet, kada kritikujemo moramo imati u vidu velicinu i cenovnu klasu projetora.
* rezime: ako hocete profesionalnu prezentaciju isprsite se za skuplje a ako hocete da budete Bata Zivojinovic ili da idete s' Gandalfom u napad na orke, nista ne brinite.


3. BOJE:
Boje su verne i zive a ako neko voli moze ih dodatno podesavati sa menijem koji dobijate na pritisak daljinskog upravljaca. Svi projektori, osim vrhunskih, crnu boju ne mogu da predstave iskljucivanjem jednog dela slike tako da ne mozete dobiti idealno crnu boju pri reprodukciji i zato je pozeljno da je prostorija maksimalno zatamnjena. Jedan savet, kada projektujete sliku na zaslon, gledajte da je slika pozicionirana dalje od velikih reflektujucih povrsina kao sto su stakla, ogledala, svetle boje zidova ili tavanice, namestaj svetle boje itd. jer i od ovih stvari moze da se reflektuje svetlost i kvari vam ugodjaj. Zaslon na kome se gleda (to je pravilo i kod vrhunskin sistema) treba da bude siv a ne beo, jer cete belu boju manje vise dobiti na bilo kojoj podlozi a crna ce biti tamnija na tamnijoj podlozi. (moj zid je zuckaste boje i nemam nikakih problema sa vernoscu boja).
*rezime: reprodukcija boja je odlicna a izbegavajuci svetle povrsine blizu slike dobicete crnu boju tamniju i uzivanje ce biti potpunije.


4. GEOMETRIJA SLIKE:
Projektori ovog cenovnog ranga nemaju zum pociju pa se povecanje ili umanjenje slike izvodi jednostavnim udaljavanjem ili priblizavanjem projektora zaslonu. Projektor ima vertikalni keystone, tj. korekciju slike po visini ako je projektor postavljen pod uglom (dobije se trapezoidna slika). Preporuke su da se ova opcija ne koristi ako nije apsolutno neophodna jer snizava rezoluciju slike.Ja sam zbog toga i zbog zumiranja napravio teleskopsku ruku i sistem rotirajucih profila kojom sliku dovodim u ravan i/ili je problizavam i udaljavam od zaslona.





*rezime: ako mozete napravite sistem za podesavanje projektora u sve tri ose i dobicete znacajno na konforu.


5. SPOREDNI EFEKTI:
LED projektori imaju jednu manu. Stvaraju tzv. efekat duge (rainbow effect). Sve na zaslonu se stvara kombinacijom tri osnovne boje: plave, crvene i zelene (plus jacina osvetljenja). Kada veoma svetao objekat prolazi brzo preko veoma tamne pozadine neki gledaoci (ne svi) mogu da primete ovaj efekat kao konture tog svetlog objekta u vise boja. Nemojte da me shvatite pogresno. Nije to nista mnogo. Ja pricam o milimetrima ali i to nekome smeta. Ja sam se veoma razocarao kada sam shvatio da to vidim ali posle par meseci sam se valjda navikao i ne pamtim kada sam 'dugu' poslednji put primetio. Velicina ekrana bi trebala da bude primerena udaljenosti kako vam oci ne bi 'jurile' levo-desno-levo-desno preko slike kada se ovaj efekat najlakse primeti. Jos jednom, ovo se desava prilicno retko i vecina ljudi to i ne primeti a sotatak se navike na to ali sam mislio da treba da pomenem.
*rezime: prilagodite sliku udaljenosti ekrana da bi sveli efekat duge na minimum (a i da zamarate oci manje) i bicete OK.


6. 3D PRIKAZ:
DA, OVAJ MALISA MOZE DA PRIKAZUJE i 3D SLIKU (!!!) i tu sam se najvise namucio. Ovaj projektor je deklarisan kao 3D reday sto znaci da moze da prikaze 3D sliku pod odredjenim uslovima (zato i jeste 'ready' a ne samo 3D). Necu da ulazim sada u to kako radi ali vam treba izvor slike velicine 1024*768 tacaka (iliti rezolucije) i osvezavanje slike od 120Hz. Oni iskusniji vide da je ovo standardna rezolucija za racunarske ekrane sto znaci da necete moci da koristite samostalne BlueRay plejere. Opet, racunari nemaju ovo osvezavanje kao podrazumevano tako da ako zelite da je dobijete morate da nadjete na internetu za vasu graficku karticu odgovarajuce drajvere da biste mogli da gledate 3D. Ovo ne bi trebalo da bude preveliki problem. Za ATI ja koristim Catalist 120Hz drajvere koji se mogu naci lako na netu. Trebalo bi da je problem isti i za GFORCE kartice. Sledece su naocare. Postoji vise tipova naocara za gledanje 3D sadrzaja i sa razlicitom sinhronizacijom sa slikom, i opet, necu da objasnjavam sve njih, ali za ovaj projektor trebaju DLP naocare koje se sinhronizuju preko frekvencije svetlosti na zaslonu (znaci da necete moci da koristite 3D ako nemate dovoljno svetlu sliku iliti zamracenu prostoriju). Ja sam nasao na ebay-u naocare TRUE DEPTH 3D za oko 50EUR po komadu. Jesu skupe ali vredi. Imate dosta naocara koje su jeftinije ali je pitanje kompatibilnosti. Neke rade samo sa Sony-jem, neke sa Samsung-om itd., tako da se moze desiti da narucite jedne i da one ne odgovaraju vasem projektoru i ne mozete nista da gledate (sto sam ja prvobitno mislio da je kod mene slucaj). TRUE DEPTH 3D naocare imaju ugradjenu bateriju koja se puni preko USB-a i moze da izdrzi, po specifikaciji, 50 sati rada bez dodatnog punjenja a posto imaju aktivnu matricu u staklima, nema seckanja ili 'kockanja' (artifakta) slike. Imate i dugmence kojim se prebacuje koji ce prvi frame da prikaze - levi ili desni (ne obracajte paznju na ovo, samo pritisnite ovo dugmence ako vam slika nija bas 'ono'). Stizu sa kablicem za punjenje, krpicom za brisanje naocara i prirucnom vrecicom za drzanje.



Poslednji u nizu je player koji ce to sve da prikaze. Probao sam bar 10 razlicitih i kada sam skoro digao ruke od svega... BUM!!! Uspeo sam da nadjem jedan koji radi. ALI.... probna verzija moze da radi samo 5 minuta sto je dovoljno da impresionirate sve od komsije preko taste do devojcice koja vam se svidja ali ako hocete da gledate cao AVATA, morate da se isprsite sa 50EUR-a. Postoji i opcija da se zaobidje poslednje receno ali za to morate sami da se se snadjete ;)
Znaci, player se zove STEREOSCOPIC PLAYER. Skinite 3D sadrzaj sa interneta i pustite. Najcesci prikaz 3D slike je SBS (side by side, ako pustite u obicnom plejeru ovakav materijal videcete naoko iste dve slike jednu pored druge). Kada vam player izbaci pocetni izbor izaberite SBS, left ili right first (ovo nema previse veze ako koristite naocare koje sam vam preporucio jer mozete da zamenite left za right u delicu sekunde), izaberite 16:9 odnos ekrana i potvrdite. Poslednje je da pritisnete 3D dugme na daljinskom i odaberete Viewing Method iz View menija. Izaberite SOFTWARE PAGE FLIPPING i opaaaaaaa..... imate 3D svet u udobnosti svoje sobe. FANTASTICNO!!!
*rezime: jeste mozda malo komplikovano i zahteva malo vise 'guglanja' ali vredi svake trunke truda koji ulozite i ultimativni nacin da SVAKOGA ostavite sa otvorenom vilicom da visi.


ZVUK:
Nista posebno. Ugradjeni zvucnik moze da vam pomogle ako ste u nekom hotelu na proputovanju pa hocete da gledate 'big picture' ali tada ste previse blizu ventilatora koji pravi buku pa je dozivljaj 'truba'. Vrlo mrsav i rudimentaran zuk koji moze samo da vam pomogne da ne gledate gluvonemi film (ako vec nemate pravo ozvucenje, moja preporuka su kvalitetne slusalice). Ono sto vam treba je AUDIO OUT iz playera da povezete na ozvucenje, sto ce biti naravno u stereu ili da izvucete surround zvuk sa laptopa direktno na home theater sistem.

Postoji opcija da se prikljuci i gleda film direktno sa USB memorije (bez racunara ili nekog drugog vanjskog plejera) sa titlovima ali ja se time zaista nisam bavio.




I to bi bilo to. Ovaj malisa ima par mana, ako ih mozemo tako nazvati ali ono sto nudi za cenu je vise nego povoljno. Nema zum, fokus je malkice neravnomeran, neko ce mozda da primeti dugu, s vremena na vreme, ali ovi nedostatci su zaista mali i 90% ljudi ce da zaboravi na njih kada vidi sliku dijagonale 2,5 metra! Bilo za igranje, filmove, Wimbledon ili Champins League.

Ako se sve stavi na papir 450EUR za projektor, oko 200EUR za naocare i 50EUR za player dodje se do cifre od oko 700EUR za ceo sistem sto jeste mnogo ali dobijate potpuni ugodjaj iz bioskopa pravo u vasu sobu. Ja se nisam pokajao ni sekunde i ne zalim ni jedan dinar koji sam potrosio. Odusevljenje je bilo potpuno i kod moje porodice i kod prijatelja. Uzivam u svom PRAVOM kucnom bioskopu svaki dan uz kokice i udobnost svoje sobe. I ovo je definitivno najbolja kupovina koju sam napravio u poslednjih 10 godina. Ovo je inace bio opis jednog perfekcioniste i filmofila koji je navikao na full HD sadrzaje i 55'' Sony LED TV i sa sigurnoscu mogu da kazem da NIJEDAN tv ne moze da zameni iskustvo koje sam dobio sa projektorom. Jednostavno vam dodje da SVE gledate na njemu! Trajanje lampe je 30,000h sto znaci da ako gledate svaki dan po 10 sati, trajace vam oko 9 godina a do tada ce verovatno da izmisle 6D ;)


Nadam se da ovaj opis pomoci onima koji su bili kao i ja neodlucni i nisu znali sta i kako a sad, da li ce to biti bas ovaj projektor ili neki drugi nije previse bitno, uzivacete garantovano.



PAR SAVETA:
- Zamracite maksimalno sobu za najbolji prikaz.
- Uzmite kvalitetne 3D naocare. Skuplje su inicijalno ali ce vam vratiti cistocom i besprekornom slikom.
- Sliku je najbolje 'baciti' na jednobojni zid (izbegavati beli zid) bez mrlja, eksera i drugih 'smetala'. Imam i platno za projektor ali na njemu jednostavno nemam taj osecaj kao kada gledam na zidu (gde je slika 50% veca). Verovatno je ovo posledica i toga sto je platnbo snezno belo pa previse sjaji.
- Drzite sliku dalje od reflektivnih povrsina.
- Da bi imali pravi bioskopski dozivljaj slika MORA da bude velika (da zauzme vecinu vidnog polja). Zato, stavite veliku sliku i male titlove da ih ne jurite po slici. Npr, ja gledam sa 3m sliku od 2,2m do 2,7m i uopste mi ne smeta (niti bilo kom drugom ko mi dodje u goste). Za filmove povecajte sliku a za sport (posebno one sa loptom kao tenis ili fudbal) smanjite da vam oci ne trce po slici i zamaraju se.
- Sedim 'uz racunare' skoro 30 godina i probao sam mnogo toga. Ubedljivo najbolji player na koji sam naisao je Splash PRO EX. 'Pegla' sliku nevidjeno dobro (nijedan drugi mu ne moze ni prici po kvalitetu slike). On je inace pravljen i optimozovan za MKV fajlove ali ako imate neki od multi codeca instaliran na racunaru, sve ce da prikaze.
- Potrudite se da namestite projektor centralno u odnosu na poziciju/e gledanja i da je otprilike u visini ociju ili malo iznad ili ispod zbog minimalnog krivljenja slike.
- Projektor sam po sebi ne pravi nikakva seckanja, artifakte ili zastajkivanja. Tecnost gledanja zavisi iskljucivo od izvora sa koga dovodite sliku.
- Jedna od stvari koju sam ja nabavio je HDMI splitter 4to2. Znaci ima 4 ulaza (tv, sat receiver, laptop, tablet) na 2 izlaza (tv i projektor) tako da mozete da pravite bilo koju kombinaciju bez cupanja i vracanja kablova. Veoma korisno i elegantno resenje (moze se naci za oko 20-25EUR).



VAZNO!!!!

- AKO PRI GLEDANJU 3D SADRZAJA IMATE MUCNINU, VRTOGLAVICU ili GLAVOBOLJU, PREKINITE SA GLEDANJEM I ODMORITE SE A AKO SE OVO PONAVLJA NEMOJTE GLEDATI 3D SADRZAJE.
- NE KORISTITE 3D AKO IMATE EPILEPSIJU ILI SLICNA MEDICINSKA STANJA!!!
- PROJEKTOR U 3D REZIMU IMA STROBOSKOPSKI EFEKAT I PROVERITE NA INTERNETU DA LI SMETE DA GLEDATE TAKVU SLIKU SHODNO SVOM MEDICINSKOM STANJU.

- OVO VAZI SAMO ZA 3D MOD. U NORMALNOM MODU (NE 3D) SVE CETE MOCI DA GLEDATE BEZ PROBLEMA.



KORISNI LINKOVI:

Generalno o 3D:
http://asia.cnet.com/cnets-3d-tv-faq-62060606.htm

Informacije i recenzije o projektorima:
http://www.projectorcentral.com

Stereoscopic Player
www.3dtv.at

Demoi najvecih svetskih TV kompanija (LG je zakon):
http://www.demo-world.eu/trailers/3d-high-definition-trailers.php)

Lep izbor 3D materijala:
http://www.3dsbs.com/3dsbs-releases-3dmovies/

Kalkulator koji vam preracunava udaljenost slike od zaslona u odnosu za poziciju sedenja i tako dalje (mada je ovo zaista licni afinitet i subjektivni osecaj):
http://www.projectorcentral.com/projection-calculator-pro.cfm




* ovaj opis mozete kopirati u druge forume slobodno. samo vas molim da navedete autora.

* pregledacu ovaj post narednih nekoliko dana malo cesce zbog mogucih pitanja ali generalno ja sam ovde vrlo retko tako da ako vam ne odgovorim ili odgovorim sa zakasnjenjem, ne zamerite.
 
Odgovor na temu

smeshko
Petar Novovic
Aleksandrovac

Član broj: 53401
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: LG PB60G Projektor - opis17.07.2013. u 19:58 - pre 130 meseci
Pozz

Ekstra opis i verovatno ce koristiti svima a ne samo potencijalnim kupcima novih LED projektora. Ja imam od skoro polovan NEC VT59G, pa i ako je 3lcd projektor ne mogu da sakrijem odusevljenje koliko mi je pomogao ovaj splash-pro ex player koji si naveo u opisu a za koji realno verovatno nikad ne bi ni cuo da nije bilo tebe. Sa njim u odnosu na sve ostale imam vise nego primetno bolju belu i crnu boju za koje sam mislio da ne mogu tako da izgledaju na projektoru. Pa sam zbog toga i resio da postujem ovde da ti se zahvalim na tome.

Pozdrav i pisi ako imas neke svezije utiske ili ako si provalio jos nesto a da moze za nijansu da poboljsa sliku :)
:-)
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: LG PB60G Projektor - opis14.03.2014. u 09:28 - pre 122 meseci
Ukratko da se nadovežem. Kupio sam lg pb60g i utisci su zaista dobri, slika je sjajna, projektor je ultra mali, ja bih istakao i značajnu pogodnost, a to je da pušta filmove preko usb flash memorije tako da kompjuter ili neki dvd plejer uopšte ne koristim, nema nikakvih kablova za povezivanje i slično.

Kao što rekoh slika je zaista sjajna, i u potpunosti bih se složio sa rečima hvale pomenutim gore.

Ovaj projektor ima samo dve mane. Prva je lampa od svega 500 lumena, što znači da je potrebno da potpuno zamračite prostoriju da bi slika i boje bile vrhunkse. Druga mana je što nema zoom pa je veličina slike određena razdaljinom. Naravno ove mane su u potpunosti u skladu sa cenom, i meni recimo uopšte ne predstavljaju problem, s obzirom da filmove inače uvek gledam u mraku i da imam dovoljno prostora da odaljim projektor od zida.

U svakom slučaju, preporučio bih ovaj projektor u potpunosti, ja zaista uživam! jedino ne računajte da ćete ga previše koristiti u osvetljenim prostorijama.
 
Odgovor na temu

smeshko
Petar Novovic
Aleksandrovac

Član broj: 53401
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: LG PB60G Projektor - opis10.04.2014. u 11:40 - pre 122 meseci
Da napisem i ja po koju posto sam od skoro vlasnik pb60g modela a ovo je verovatno jedini topik o njemu u zemlji pa mozda nekom i koristi.


Pre svega sama kupovina.

Kupljen je kod vec popularnih prodavaca tehnike koji istu donose iz susedne nam drzave. Placen 340 jevreja sto je znacajna usteda u odnosu na cene kod nas. Medjutim ljudi koji se bave ovim(mozda ne svi) imaju tendenciiju da vas kuliraju posto vam nesto prodaju. Dok vam ne prodaju sve lepo ljubazno kao na filmu, a posle po malo druga prica. Recimo da sam u 20 dana koliko sam konstantno zvao coveka uspeo da ga cujem dvaput, i to jednom kad sam zvao sa fiksnog iz sela a drugi put sa skrivenog broja. Na moj mob se vise ne odaziva. Pa shodno ovome preporucujem svima da razmisle zbog eventualnih reklamacija, garancije i sl. kome ce da povere svoje tesko zaradjene pare

Da ne bude sve crno projektor sam dobio u relativno razumnom roku i fala bogu sve radi o.k. Kao i svi i ja bih naveo glavnu prednost velicinu i mobilnost, sem mozda transformatora za napajanje projektora koji je tezak koliko i sam projektor
Slika je vise nego zadovoljavajuca. Uz male korekcije u podesavanjima i kvalitetan player koji je naveo osnivac teme dobijate pravi mali kucni bioskop. Osvetljenje po meni nije uopste slabo mada to opet zavisi sta je ko pre toga gledao. Moj prosli projektor je imao 1600ansi lumena, klasicnu lampu i bio je 3lcd. U njegovom eco rezimu i medium rezimu ovog lg-a ne vidim nikakvu razliku u jacini svetlosti koju daju. Mada je uvek pozeljno zamracivanje ili gledanje nocu zbog potpunog uzitka. Uz krsteni kvalitetno kodiran 720p film mislim da ce svako biti zadovoljan. Moze i 1080p ali ne vidim poentu posto je default rezolucija projektora 1280x800. U odnosu na moj stari rezolucije 1024x768 slika je poprilicno bolja. Pikselizacije skoro i da nema cak i iz blizine sto sa starim nije bio slucaj.
Takodje sam player u projektoru je jako dobar. Pegla filmove solidno i pusta 99% formata i kodeka koji su standardni u narodskim HD verzijama filmova. Veci problem ko tako misi da ga koristi je sto ne pusta DTS zvuk sa USB-a a vecina kvalitetnih filmica koje sam naveo ima bas njega. Druga takodje mana je da sema podrsku za sve tipove titlova tj regione i sl pa ko nece da se bakce sa doradom titlova moze da zaboravi na nasla slova u prevodu.

Zvucnici u samom projektoru su mali i slabi. 2x1w stereo i bili bi ok jedino nekom ko je navikao da gleda film na laptopu sa njegovim zvucnicima. Srecom ima izlaz za slusalice koji je za cudo jaci i bolji nego na mojoj externoj creative sb-live kartici pa to po malo vadi stvar. Tako da ko je pravi filmofil zbog zvuka, titlova a i ostalih stvari kao sto je 3d preporucujem pc kao izvor signala. Na koji naravno moze biti prikacen preko VGA ili HDMI porta.

Sto se samog 3d-a tice nisam jos imao srecu da ga probam posto ko zna kad ce mi stici naocare iz daleke na istocne zemlje. Same dlp-link naocare se kod nas jako tesko nalaze. Sem par originala koji naravno nose ime poznatih proizvodjaca projektora i koje su jako jako skupe drugih ponuda skoro i da nema. Jedine koje sam uspeo da nadjem kod nas gle cuda ne rade jer ne mogu ni da se upale. Zesci krs, i vratio sam ih na servis pa videcemo sta ce biti sa njima. Kao sto je u prvom postu opisano za 3d je odavezna konekcija preko pc-a jer sa flash-a ne moze. Meni se licno ne svidja sto mora da se obali rezolucija na 1024x768 koja em sto je niza i vidno degradira sliku je 4:3 pa ce te morati zbog proporcije da korigujete aspect ratio u playeru da vam ne bi bila izoblicena. Zbog ovoga bih svakom kome je 3d primaran i planira da gleda dosta 3d filmova preporucio da ide na full 3d projektore a ne na ready.

Sve u svemu vise nego ok kupovina i vise nego solidan projektorcic. Posto sam kupovao nov nije me plasilo trajanje lampe pa se za LED projektor nisam odlucio zbog toga vec zato sto je prvi klasican model sa ovom rezolucijom bio 50e skuplji. I uz to ima manju mobilnost, nema usb podrsku pa je prevagnulo na mali Lg.

Pozz

P.S preporucio bih svima koji imaju ili nameravaju da kupe projektor da pod obavezno uzmu i platno. Cak i sa najjeftinijima u ponudi koja su sada jako povoljna imace te lepsu, prirodniju i pre svega vidno svetliju sliku pa se kupovina platna namece kao logicna. Platno kao moje 180x180 moze da se kupi vec za nekih 60e mozda i manje a na 16:9 filmu ili seriji dobijate sliku dijagonale od 2.1 metar sto je vise nego dovoljno za prosecnu sobu...
:-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Home Theater :: LG PB60G Projektor - opis

[ Pregleda: 7893 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.