Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB fiksna telefonija - iskustva

[es] :: Fiksna telefonija :: SBB fiksna telefonija - iskustva

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 30807 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
*.opera-mini.net.



+32 Profil

icon SBB fiksna telefonija - iskustva14.10.2014. u 08:03 - pre 115 meseci
Da li je neko prebacio broj sa Telekoma ili uzeo nov broj kod SBB?

Interesuju me prednosti i mane SBB telefonije u odnosu na Telekom?
Bilo bi dobro da se uključi mišljenje o kvalitetu zvuka (da li je čist, jasan, da li varira u kvalitetu, da li ima prekida), kao i o naprednim uslugama kao što su:
- Poziv na čekanju
- Bezuslovno preusmeravanje dolaznih poziva
- Preusmeravanje dolaznih poziva - pozvani korisnik je zauzet
- Preusmeravanje dolaznih poziva - pozvani korisnik se ne javlja
- Konferencijska veza tri učesnika u vezi
- Identifikacija pozivajućeg pretplatnika
- Skraćeno biranje
- Zabrana dolaznih poziva
- Specifikacija odlaznih poziva
- Poziv bez biranja - bezuslovno
- Poziv bez biranja sa vremenskom kontrolom

Da li se neko pokajao što je prebacio broj?


- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva15.10.2014. u 09:24 - pre 115 meseci
Prednost je cena (caller id uključen u cenu)

Mana? Sve ostalo.

Em zavisiš od SBBove krov2krov infrastrukture, em od nestanka struje, a što se kvaliteta razgovora tiče, loš im je echo cancellation u onim "Cisco" modemima, pa se često čuje blagi eho kada pričaš.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva15.10.2014. u 10:01 - pre 115 meseci
Kod mene ni cena nije prednost, imam ISDN koji za dve linije plaćam malo više nego dve linije kod SBB-a, u cenu je uključen CID a verovatno i još neke usluge koje ne koristim, ne zavisim od struje, K2K, modema, SBB signala, imam fraj razgovore u Telekom fiksnoj. Recimo da je 99,99% onih koje bih zvao u Telekom fiksnoj i ti fraj razgovori su mnogo više nego onih 100-200 minuta prema inostranstvu kod SBB-a ... mada uz 1500 njihovih dođe na isto.
SBB fiksna je OK za one koji imaju potrebu da često zovu inostranstvo.

Možda i uzmem SBB fiksnu ali nikako umesto Telekom fiksne, možda paralelno probam obe ... mada se uvek zapitam čemu sve to i odustanem.
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
*.opera-mini.net.



+32 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva23.10.2014. u 08:39 - pre 115 meseci
Ufff, nisam nisam se setio da SBB telefonija mnogo vise zavisi od struje.
To je značajna mana.

Koliko im je loš echo cancellation?
Jel se lako primeti (bez naprezanja čak i od ljudi koji ne obraćaju previše pažnju)?

Da li i druga strana (ako nije kod SBB-a) ima problem sa echo cancellation?
- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva23.10.2014. u 09:25 - pre 115 meseci
Ne mnogo više, Telekom fiksna skoro uopšte ne zavisi od struje i tu je bitna razlika. Ne samo od struje u stanu nego i negde usput do čvorišta ali i na čvorištu i ko zna gde sve. Naravno, kada nestane SBB signal, onda nema ni telefoniranja. Ipak, to više nije toliko bitno (mada nekome verovatno i jeste) pored mobilnih ali bi SBB mogao malo da unapredi taj deo ponude. Ako su već zaboravili da su najavili i mobilnu telefoniju.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva23.10.2014. u 11:26 - pre 115 meseci
Calex, može li se dobiti novi ISDN priključak? Koliko znam ne može, tako da to što ti imaš, blago tebi, ali to ne može niko drugi. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva23.10.2014. u 13:51 - pre 115 meseci
Dok ja ukapiram da ti odgovaraš na neku staru poruku ... nema veze, ako neko koristi bar još jednu Telekom uslugu, onda se skoro pa isplati Box i opet SBB telefon nema neku prednost. Osim za neke koji trče u SBB a ovamo ih kao pljuckaju. ;)
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva23.10.2014. u 15:17 - pre 115 meseci
Ne razumem, ko trči u SBB?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva23.10.2014. u 16:52 - pre 115 meseci
Mnogi, ja napišem da SBB telefonija nije još uvek dobro rešenje ali onda krenu argumenti da jeste. To što ja imam ISDN nije ništa posebno, em je odavno mogao da se dobije em su u nekom periodu baš forsirali prelazak jer na taj način nude duple linije tamo gde ne mogu dve parice a neko ne bi na PCM.

Ja ću možda jednog dana da uzmem SBB telefon kao dodatnu liniju čisto da probam, uz moj paket se za 390 dobijaju i minuti i ona tzv flet fiksna dok oni koji nemaju neki paket plaćaju 390 za 200 (valjda) minuta i plus 390 za flet fiksnu. To je više i od onoga što ja plaćam za ISDN i dodatni broj.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva23.10.2014. u 20:20 - pre 115 meseci
Ok, mislio sam da je bilo upućeno meni, pa reko da te podsetim na poruku iznad. :D

Citat:
bachi:
Prednost je cena (caller id uključen u cenu)

Mana? Sve ostalo.

Em zavisiš od SBBove krov2krov infrastrukture, em od nestanka struje, a što se kvaliteta razgovora tiče, loš im je echo cancellation u onim "Cisco" modemima, pa se često čuje blagi eho kada pričaš.



ISDN je nemoguće više dobiti kao uslugu, tako da je ipak pretplata na strani SBBa, dok je sve ostalo na strani Telekoma.

Što se ehoa tiče, nekad je više, nekad manje, meni to na primer smeta i užasno nervira.

Telekomov voip (BBTF) kada ide preko ATA adaptera isto ima taj eho, a kada je voip telefon direktno vezan na lan, onda nema eho.

P.S. Flat fiksna telefonija kod SBBa (osim za pozive unutar SBB mreže) ne postoji.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

KZL
student
Beograd, Srbija

Član broj: 239586
Poruke: 80
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva23.10.2014. u 20:39 - pre 115 meseci
Ja sam prebacio sve usluge u SBB, pa tako i telefon, kad je vec sve u paketu. Za sad nemam nekih primedbi, eto primetio sam da ponekad uspostava razgovora traje malo duze, jedno 4-5 sek (pre nego sto pocne da zvoni).
Nisam primetio echo o kome pricate, mada i ne koristim fiksni preterano, jedva i 200min iz pretplate potrosim.

Prednost je besplatan caller ID, mogucnost provere preostalih minuta, listinga kao i zabrana pozivanje inostranih/mobilnih preko portala mojsbb. (ne znam da telekom nudi ovako nesto, nekako mi je njihov portal uvek bio zbunjujuc)

Zavisnost od struje jesta mana, ali opet svako ko, kao ja, ima bezican telefon je svakako zavistan od struje, jer baza nece da radi bez iste :)

Naravno sve zavisi od toga sta neko ocekuje od fiksnog telefona i koliko cesto ga koristi, ali za obicne kucne korisnike mislim da nije losiji od Telekomovog fiksnog.
(ovde ide potpis)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva23.10.2014. u 22:00 - pre 115 meseci
Sada je uglavnom nebitno, osim ako nekome baš znače mane jednog ili drugog. Kao što tebi nestanak struje ne znači ništa jer ionako ne bi mogao da koristiš telefon koji zavisi od struje, tako i meni ne znači ništa prednost SBB-a zbog CID-a jer ga i ja imam fraj. ;) Meni je prednost to što imam dve linije koje plaćam nešto 659 plus 85 ... a imam neograničen fiksni.

Kako god, fiksni mi je tu zato što moja majka ne može drugačije, nema mobilni i ne ume ni da ga koristi a ima neke navike da malo duže priča sa nekima pa sve taman odgovara. Da sam ja u pitanju, odavno bih odjavio.

E da, SBB nema flet, zato sam i napisao tzv flet.
 
Odgovor na temu

KZL
student
Beograd, Srbija

Član broj: 239586
Poruke: 80
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva24.10.2014. u 00:20 - pre 115 meseci
Nema ni telekom flet :)
Ako mislis na Box paket to je samo za pozive u Telekom Srbija mrezi, sto je isto "tzv flet" :P
(ovde ide potpis)
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva24.10.2014. u 02:07 - pre 115 meseci
Tzv flet koji pokriva 99% fiksnih poziva. :)

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva24.10.2014. u 08:10 - pre 115 meseci
SBB u reklami kaže da je to što nudi flet ka svim fiksnim mrežama i na njega sam mislio. Imaju oni pravi flet unutar mreže i to je OK. Telekom lepo piše, 150 minuta ka svim fiksnim mrežama u Srbiji i (u Box paketu) neograničeni razgovori u fiksnoj mreži Telekoma Srbije. Sve je tačno napisano i zna se šta je. SBB nije morao da dodatak nazove flet nego prosto 1500 minuta ka svima i bilo bi u redu. Mada mislim da su tu teško omašili jer ladno mogu da daju pravi flet (ovo nije ponuda za biznis korisnike) i ne verujem da bi više od 1% koristio preko 1500 minuta a ne bi bilo ovakve priče o ponudi koja laže i verovatno bi na osnovu tog poštenog detalja dobili više korisnika.

Posebna priča je to što ja znam samo jednog koji je prešao na SBB telefon a oni koji su mi potrebni zbog fiksnih poziva su redom na Telekom fiksnoj. E da, valjda ide i reklama da je 88% korisnika prenelo broj u SBB a ne kažu da je izostavljen podatak da se to odnosi na 88% onih koji su preneli a da je inače taj broj skoro na nivou statističke greške.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.sbb.rs.



+638 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva24.10.2014. u 10:04 - pre 115 meseci
Citat:
Tzv flet koji pokriva 99% fiksnih poziva. :)


Jos koliko vremena ce biti taj procenat? Kako je krenulo ne zadugo, osim ako ne zoves babu na selu.
 
Odgovor na temu

radojko2
Bivsi TV serviser
Pancevo

Član broj: 107079
Poruke: 180
2001:4c28:4000:721:185:26:18..



+40 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva24.10.2014. u 12:40 - pre 115 meseci
Tri meseca koristim SBB fixni i imao sam problema da povremeno nema zvuka (ne cuju me ili ja njih) i posle poziva sluzbe dosli su i promenili razdelnik i kablove na sistemu i nesto podesavali u modemu.Sada radi mada povremeno prilikom uspostave poziva ceka malo duze(5-6sek.)nekoliko puta prilikom poziva se ne cuje nista.Znaci jos imaju mana i decijih bolesti.Posto fixni koristim sve manje ,posle poskupljenja telekoma ugasio sam dva fixna i presao sa jednim na SBB.Mislim da je po kvalitetu za sada ipak telekom bolji,ali posto imam sve ostale usluge kod SBB i fixni mi nije vise tako bitan moze da prodje...
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva26.10.2014. u 03:21 - pre 115 meseci
Citat:
Aleksandar Đokić:
Citat:
Tzv flet koji pokriva 99% fiksnih poziva. :)


Jos koliko vremena ce biti taj procenat? Kako je krenulo ne zadugo, osim ako ne zoves babu na selu.

Recumo ja nikad necu prebaciti broj u SBB, Telekomova zica je jednostavno pouzdanija od SBB-ove mreze na struju.
Mozda uzmem kao dodatni broj, tacnije, verovatno cu uzeti u jednom trenutku, ali necu gasiti Telekom.
I ne samo zbog pouzdanosti, vec i zbog cinjenice da je ta linija placena za uvodjenje toliko da je nikad ne ugasis. :D
A dodatni razlog je i taj, sto SBB nece nikad imati vecinski udeo trzista u fiksnoj, tako da ce Telekom biti u prednostu uvek. Kao sto je sada mt:s u mobilnoj, meni je vecina kontakata na mt:s, manji deo u Telenoru i zanemariv (par komada) u VIP. U fiksnoj ce taj odnos biti jos veci u korist Telekoma, jer je trziste inertnije i manje atraktivno za inovativne ponude. A i baza korisnika je starija. A i danas nikoga mnogo ne interesuje fiksni toliko da mota ponude gde ce mu za 100 din manje ponuditi neku added value uslugu koju ce koristiti jednom u nikad. Bitnije ce ti biti da taj jedan put godisnje kad uzmes fiksni u ruke, on radi, jer si ga uzeo da nazoves distribuciju i pitas sto nema struje.



- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
*.opera-mini.net.



+32 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva28.10.2014. u 10:33 - pre 115 meseci
Pokušaću da sumiram dobijene podatke. Neka me neko ispravi ako sam pogrešio.

Telekom standardni standardni paket fiksne telefonije:
- Mesečna naknada direktni (150 minuta u telekomovoj fiksnoj mreži)- 659.00RSD
- Paket Omnifon - 142.00RSD (Identifikacija pozivajućeg pretplatnika, Poziv na čekanju, Preusmeravanje dolaznih poziva, Konferencijska veza),
- Ukupno za fiksni + napredne usluge: 801.00RSD (za 150 minuta)
- Cena minuta van paketa prema fiksnim mrežama u Srbiji - 1.20RSD
- Cena minuta van paketa prema mobilnim mrežama u Srbiji - 8.00RSD
- Kvalitet veze,
- Veći broj pretplatnika,
- Manja zavisnost od struje (gotovo da je nema)
- Za uspostavu veze je potrebno 1-2 sekunde
- Procenat korisnika: cca 99%


SBB standardni paket fiksne telefonije:
http://www.sbb.rs/Telefonija/5364/Jeftina+fiksna+telefonija.shtml
- Mesečna naknada 390.00RSD (caller id + 200 minuta uključeni u cenu)
- U 200 minuta su uključneni pozivi ka svim fiksnim brojevima u Srbiji i još preko 70 zemalja iz zone 1
- BESPLATNI RAZGOVORI U MREŽI - Pozivi ka SBB mreži, Telemach BiH i Telemach Slovenija se ne naplaćaju.
- Ukupno za fiksni + napredne usluge: 390.00RSD (za 200 minuta)
- Cena minuta van paketa prema fiksnim mrežama u Srbiji - 1.00RSD
- Cena minuta van paketa prema mobilnim mrežama u Srbiji - 9.00RSD
- Kvalitet veze (dešava se eho u razgovoru),
- Manji broj pretplatnika,
- Veća zavisnost od struje (zavisi od struje u kući)
- Za uspostavu veze je potrebno 4-5 sekundi
- Procenat korisnika: cca 1%

Treba uporediti i u paketima kakva je situacija, ali sada nemam vremena i dovoljno informacija.




[Ovu poruku je menjao CakNoris dana 28.10.2014. u 12:27 GMT+1]
- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: SBB fiksna telefonija - iskustva28.10.2014. u 10:36 - pre 115 meseci
To je to, osim što imaš typo kod SBB, ima manji broj pretplatnika, a ne veći.

Dakle, kao što rekoh, jedina prednost SBBa je cena, dok je sve drugo na strani Telekoma.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: SBB fiksna telefonija - iskustva

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 30807 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.