Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

iWorm- razocarao sam se i iznervirao

[es] :: Macintosh :: iWorm- razocarao sam se i iznervirao

[ Pregleda: 3960 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crnilabrador

Član broj: 322386
Poruke: 78
69.22.169.*



+91 Profil

icon iWorm- razocarao sam se i iznervirao21.02.2015. u 05:29 - pre 110 meseci
https://www.virusbtn.com/virus...archive/2014/10/vb201410-iWorm


Nikakvog odgovora, nikakvog apdejta. Apple cuti, a kao jedino resenje se nudi da pobrises sve i preinstaliras mac. Blah.

Namerno sam ga popasao sa jednog sajta i pojavio se tamo gde treba. I to drive-by. Pfff

Nemojte samo da pocnete sad sa "no patch for human stupidity".

http://www.pcworld.com/article...ks-may-miss-iworm-malware.html
 
Odgovor na temu

Marcus Naissus
Niš

Član broj: 291521
Poruke: 92
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+45 Profil

icon Re: iWorm- razocarao sam se i iznervirao27.01.2016. u 00:38 - pre 99 meseci
Pa nije "drive by" ako neko ručno pokreće installer koji je preuzeo sa nekog levog sajta i još ukuca šifru da potvrdi da hoće da instalira.

Nije ni "worm" ako nije u stanju da se samostano umnožava i da se samostalno širi na druge računare u mreži, a da ga korisnik nije ručno pokrenuo i odobrio mu instalaciju.

Plus što se u tom članku pominje i da je u vreme kad si otvorio temu Apple već napravio bio da XProtect ne dozvoljava istalaciju tog malwarea.

Možda ga ne uklanja automatski ako ga je neko već ručno instalirao pre toga, al' u tom članku isto piše da je taj malware dolazio uz neke "gusarske" verzije aplikacija sa torrent sajtova... neko ko ozbiljno shvata sigurnost sistema ne bi trebalo da instalira neproveren software sa levih sajtova.

Može možda samo da se nazove "trojancem"... al' ako korisnik toliko ne mari odakle je neki program i instalira sve što nađe na internetu i još ukuca šifru da potvrdi instalaciju, zar njemu ne bi onda čak i neki običan shell script sa komandom za brisanje nekog bitnog foldera mogao da upropasti sistem?
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: iWorm- razocarao sam se i iznervirao

[ Pregleda: 3960 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.