Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savjet/Preporuka za "Development board" od MIKROELEKTRONIKE

[es] :: Embedded sistemi :: Savjet/Preporuka za "Development board" od MIKROELEKTRONIKE

[ Pregleda: 5361 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Katja_Zap
Grad

Član broj: 37817
Poruke: 100
*.bb.online.no.



Profil

icon Savjet/Preporuka za "Development board" od MIKROELEKTRONIKE05.03.2015. u 22:54 - pre 110 meseci

Namjeravam da naučim da programiram mikrokontrolere. Vidim da su kod nas dostupni oni proizvođača MIKROELEKTRONIKA. Vidim i da se prodaju širom Evrope, pa zaključujem da su konkurentni.

Kao potpuni početnik, trebam preporuku koji da kupim. U ponudi su: "UNI-DS 6", "EASY AVR v7" i "BIG AVR 6". Koji izabrati ?

Nekad davno su me učili programskom jeziku C++, pa mi na pamet pada da bi to bio onaj koji omogućava programiranje u tom jeziku. Zapravo, to bi bio kriterijum. Uz to, vidim slobodan za skidanje "AVR Studio", pa zaključujem da bi to bio kompajler. Da li pravilno zaključujem ? Uz to, uzimam u obzir i kriterijum perspektivnosti. Svi spomenuti DEVELOPMENT BOARDS, imaju mogućnost rada sa različitim mikrokontrolerima, pa vidim da se radi uglavnom o ATMega i 8051 modelima.

Po cijeni su svi "tu negdje", pa ne igra neku ulogu u odlučivanju.

Molim za savjet/preporuku na osnovu postavljenih kriterijuma.

Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

uart

Član broj: 232423
Poruke: 125
*.180.230.15.targo.rs.



+6 Profil

icon Re: Savjet/Preporuka za "Development board" od MIKROELEKTRONIKE06.03.2015. u 13:45 - pre 110 meseci
Citat:
Katja_Zap: Namjeravam da naučim da programiram mikrokontrolere. Vidim da su kod nas dostupni oni proizvođača MIKROELEKTRONIKA. Vidim i da se prodaju širom Evrope, pa zaključujem da su konkurentni.

Kao potpuni početnik, trebam preporuku koji da kupim. U ponudi su: "UNI-DS 6", "EASY AVR v7" i "BIG AVR 6". Koji izabrati ?


Mislim da je za početnika najbolji izbor EASY AVR, zato što podržava ATTiny i puno ATMega kontrolera koji su najčešći i hobi uređajima.


Citat:

Nekad davno su me učili programskom jeziku C++, pa mi na pamet pada da bi to bio onaj koji omogućava programiranje u tom jeziku. Zapravo, to bi bio kriterijum. Uz to, vidim slobodan za skidanje "AVR Studio", pa zaključujem da bi to bio kompajler. Da li pravilno zaključujem ? Uz to, uzimam u obzir i kriterijum perspektivnosti. Svi spomenuti DEVELOPMENT BOARDS, imaju mogućnost rada sa različitim mikrokontrolerima, pa vidim da se radi uglavnom o ATMega i 8051 modelima.

Po cijeni su svi "tu negdje", pa ne igra neku ulogu u odlučivanju.

Molim za savjet/preporuku na osnovu postavljenih kriterijuma.

Hvala unaprijed


Razvojni sistem nema veze sa programskim jezikom, on omogućava da u kontroler programira već kompajlirani kod.
AVR Studio sadrži i C kompajler. Sada se zove Atmel Studio.

 
Odgovor na temu

[es] :: Embedded sistemi :: Savjet/Preporuka za "Development board" od MIKROELEKTRONIKE

[ Pregleda: 5361 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.