Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako kreirati UI na osnovu XML

[es] :: XML :: kako kreirati UI na osnovu XML

[ Pregleda: 2897 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

provera

Član broj: 332488
Poruke: 8
*.crnagora.net.



Profil

icon kako kreirati UI na osnovu XML26.04.2016. u 13:19 - pre 96 meseci
Postovani

Imam malo cudno pitanje:

na koji je nacin najjednostavnije kreirati UI na osnovu XML sheme. Krenuli li smo sa naopako sa izradom baze podataka pa me interesuje da li je moguce automatizovati ovaj proces ili da li je moguce da ih neki od CMS povuce i kreira na osnovu XML.

Unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: kako kreirati UI na osnovu XML26.04.2016. u 13:57 - pre 96 meseci
Kratak odgovor bi bio "moze" ali ti to verovatno ne znaci mnogo :)

Najbitnija stvar koju nisi naveo je UI cega. Web aplikacija (html)? Desktop aplikacija (windows? linux? koji jezik, framework?)? Mobilna aplikacija?

Posto pominjes CMS, pretpostavicu da je web. Zavisi sta podrazumevas pod "jednostavnim" ali ako hoces da generises HTML na osnovu XML-a, XSLT ti je jedan od nacina.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: kako kreirati UI na osnovu XML26.04.2016. u 14:04 - pre 96 meseci
Npr. Alfresco CMS ima mogucnost da kreiras content formove na osnovu xsd schema. Mislim da oni to zovu Content metamodel.
 
Odgovor na temu

provera

Član broj: 332488
Poruke: 8
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: kako kreirati UI na osnovu XML27.04.2016. u 11:17 - pre 96 meseci
Hvala Vam puno na brzim odgovorima.
Testiracu oba pa se javljam.

P.S. Potpuno ste u pravu sto se tice mojeg provg posta i nedostatka informacija (zelja - da ne zamaram..). Ukratko plan je obzirom da trenutno nema baze ali da je u izradi a nemamo podatke koja se tehnologija koristi, da makar iskoristimo postojece podatke na nacin da ih je kasnije lako importovati. Zato smo odabrali xml. Baza nece biti gotova ni za godinu dana, pa sam mislio da napravim forme da korisnici pristupaju i unose podatke, do trenutka kada se konacno formira baza. Radimo sa podacima sa kojima raspolazemo i moguce da ce biti dupli posao, ali cemo makar dobiti sliku o postojecem stanju..

 
Odgovor na temu

[es] :: XML :: kako kreirati UI na osnovu XML

[ Pregleda: 2897 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.