Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ubrzati internet?

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: Kako ubrzati internet?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7296 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

karson
slobodni umetnik

Član broj: 331563
Poruke: 77
*.opera-mini.net.



Profil

icon Kako ubrzati internet?11.09.2016. u 09:27 - pre 91 meseci
Koristim lap-top,Windows 7 i pripejd MTS internet preko Huawei modema.

Imam ograničene brže MegaBajte a kada potrošim neograničen ali spor internet,neke stranice se dosta brzo učitavaju(ukoliko nema mnogo slika i sl.)
Kako koliko-toliko ubrzati internet?

Čuo sam da postoje neki programi koji maximalno smanjuju količinu i potrošnju MegaBajta (valjda kvalitet slika,ili njihovo blokiranje) prilikom ulaska na sajt i samim tim je brži internet,kao i blokiranje reklama...


1-Probao sam na na Google-chrome...

Podesio sam blokiranje slika ali nisam dobio ništa... -Settings --> Content settings --> Images (do not show any images).

I dalje se sporo učitava,pretpostavljam da se slike učitavaju ali su slike sakrivene,tj. ja ih ne vidim...

2-Na Operi sam uključio TURBO i mozda dobio nesto...Kažu neki da se sajtovi učitavaju brže jer se smanjuju MegaPixeli slika.

3-Postoji na sajtu BESPLATNI PROGRAMI http://www.besplatniprogrami.org/riot/

Probao sam da skinem taj program ali nesto ne ide,imam antivirus program 360 total security i pokazuje mi da taj program ima virus ili nešto slično a
sa tog sajta sam skidao vise puta programe bez problema

4-Neki mi preporucuju da skinem neki od programa sa sajta http://listoffreeware.com/best...text-only-browser-for-windows/ ali ne znam koji(ne znam baš najbolje engleski)..


Ja ne ocekujem da se moze mnogo ubrzati,ali...neke sajtove koji imaju malo slika,otvori dosta brzo,a meni nije mnogo bitno otvaranje slika,vec uglavnom citam vesti,itd...

Ima li neko rešenje?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?11.09.2016. u 09:32 - pre 91 meseci
Trebalo bi da moze da se iskljuci primanje slika u browseru, sto bi mnogo ubrzalo net.

To za smanjivanje rezolucije primanih slika, koliko znam, ne pije vodu, jer to povlaci za sobom da takve slike mora da salje server, a nisu svi optimizovani u tom smislu, ako se ne varam.

Nekad je postojala opcija da server salje slike smanjene rezolucije, cini mi se krstarica da je imala tu opciju u vreme DialUP-a :)

U biti, sve je to mucenje i jedino pravo resenje je uzimanje veceg i brzeg paketa kod provajdera - sve se na kraju svede na to :)

A i kako zamisljas da ces da vidis Stanijino doope ako ugasis primanje slika, nije mi jasno :D Prema tome...

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 11.09.2016. u 11:25 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?11.09.2016. u 10:58 - pre 91 meseci
Opera ima onaj turbo režim (ne znam da li se sada tako isto zove, prestao sam da koristim Operu), i u tom režimu saobraćaj ide kroz nihov proxy gde se sadržaj kompresuje.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?11.09.2016. u 11:58 - pre 91 meseci
E to vec pije vodu sa Operom.

Probao sam i evo ga i dokaz. Otvorio sam OVU - zakon fotka stranicu sa iz bez turbo u operi. Naravno, brisao opera cache u oba testa i, naravno resetovao konekciju, tj. kretalo se od nule i evo rezultata.
Bez i sa turbom. Vidi se razlika koliko je povukla stranica...4.4, naspram 2.8mb :)





Sta reci...Opera mama :D

E da, ima i statistika, koliko je ustedilo protoka od kada je pokrenuta. I vidi se po ovome da je to doista tacno kad uporedim.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 11.09.2016. u 13:09 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?11.09.2016. u 15:06 - pre 91 meseci
Ako si vec blokirao prikaz slika u Chrome-u, aktivirao turbo opciju u Opera, i ne vidis poboljsanja, vidi da ti neki drugi proces ne koristi net, mozda neki update. Sto se tice ovih text based browser-a, probaj ovaj prvi Lynx. Sad, koliko ce da ti bude upotrebljiv, i da li ces da se snadjes sa istim ako si kao sto kazes slab sa engleskim?

Imas i dodatke (plugins) za browser-e koji blokiraju slike, reklame, flash sadrzaj itd. sto bi znacajno trebalo da ti ubrza otvaranje stranica.
 
Odgovor na temu

karson
slobodni umetnik

Član broj: 331563
Poruke: 77
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?11.09.2016. u 20:40 - pre 91 meseci
Na googgle-chrome nema poboljšanja iako sam blokirao slike,I dalje se sporo učitava,pretpostavljam da se slike učitavaju ali su slike sakrivene,tj. ja ih ne vidim...
Opera-turbo ima nekih rezultata.

Citat:
"Imas i dodatke (plugins) za browser-e koji blokiraju slike, reklame, flash sadrzaj itd. sto bi znacajno trebalo da ti ubrza otvaranje stranica."


Gde se u meniju OPERE GOOGLE-CHROM-a nalaze ti dodaci za blokiranje reklama i dr.?

Citat:
vidi da ti neki drugi proces ne koristi net, mozda neki update


Kako da utvrdim da neki proces koristi net?
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?12.09.2016. u 07:26 - pre 91 meseci
Citat:
Gde se u meniju OPERE GOOGLE-CHROM-a nalaze ti dodaci za blokiranje reklama i dr.?

U Chrome: chrome://extensions/ ili Settings->Extensions->Get more extensions i u search polje unesi ime aplikacije npr. ad block, flash block, image block.

Citat:
Kako da utvrdim da neki proces koristi net?

Pogasi sve pokrenute programe, pa preko npr. Resource monitora, u Network vidi da li ima neke aktivnosti i koji proces koristi mrezu. Desni klikom na proces mozes da ga iskljucis (End process), itd.

Na Windows-u mnoge aplikacije koriste net. Pored update manager-a, anti-virus/malware aplikacija, itd. koje mozes da kontrolises, do onih koje ne mozes, ako si zapatio neki zlocudan softver.

Kada vec imas takav ogranicen net, najbolje resenje koje mozes da primenis je da instaliras Linux, na primer LinuxMint. Mozes da ga instaliras i koristis paralelno (dual boot) sa Windows-om. Tako da, mozes Linux da koristis za net, a Win za ostalo.
 
Odgovor na temu

karson
slobodni umetnik

Član broj: 331563
Poruke: 77
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?12.09.2016. u 09:17 - pre 91 meseci
Ako instaliram linux mint da li ću možda blokirati Windows 7,ili imati nekih problema?


Kada tvorim link https://www.linuxmint.com/download.php
gde da kliknem da preuzmem LINUX-mint

imam više opcija ,koji od dole ponuđenih da skinem?Moj lap-top radi na 64-bit

Cinnamon 32-bit 64-bit An edition featuring the Cinnamon desktop
MATE 32-bit 64-bit An edition featuring the MATE desktop
Xfce 32-bit 64-bit An edition featuring the Xfce desktop
KDE 32-bit 64-bit An edition featuring the KDE desktop
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?12.09.2016. u 09:50 - pre 91 meseci
Sve zavisi koje desktop okruzenje zelis. Kao sto mozes da vidis ima ih vise, Cinnamon, Mate, Xfce i KDE. Ovde imas slike istih pa mozes da vidis neke primere. Ili pogledaj malo po netu, potrazi neki info o pomenutim DO-a. Iso vazi i za Linux, pogledaj malo po netu sta je Linux, uputstva za instalaciju, itd. Ne znam koliko imas iskustva sa drugim OS-a osim Windows-a.

Citat:
Ako instaliram linux mint da li ću možda blokirati Windows 7,ili imati nekih problema?

Ako znas kako da instaliras, onda ne :). Potrazi malo po netu info o dual boot-u Win i Linux-a. Pogledaj kako se prave particije za Linux, postupak instalacije itd.

Linux mozes da pokrenes i u Live modu, dakle ne moras da ga instaliras na HD, pa mozes da vidis kako izgledaju i razlike izmedju desktop okruzenja.

http://www.pendrivelinux.com/u...l-usb-installer-easy-as-1-2-3/
 
Odgovor na temu

karson
slobodni umetnik

Član broj: 331563
Poruke: 77
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?12.09.2016. u 14:41 - pre 91 meseci
Da li će internet biti primetno brži ako instaliram i koristim LINUX-mint?


-Kada sam ušao u Resource Monitor a zatvorio Operu ,Google-chrome,ostalo je da radi....

-svchostexe(netsvcs)
-svchostexe(LocalServiceAndnotimpersonation)
-svchostexe(LocalService....
QHActiveDefense.exe

Mada se dešava da neki od ovih 4 nestanu pa se pojave ponovo a nisam ih isključio

Da li sve ovo da isključim ?DA nije nešto od ovoga važno?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?12.09.2016. u 15:06 - pre 91 meseci
Ne možeš imati primetno veliku brzinu na sporom internetu. Nema tog Linuxa, štedljivog Web Browsera i trikova koji će napraviti od babe devojku. Plati za veću brzinu i rešićeš problem.
 
Odgovor na temu

karson
slobodni umetnik

Član broj: 331563
Poruke: 77
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?12.09.2016. u 16:26 - pre 91 meseci
Nije toliko stvar u novcu I plaćanju.
U pitanju je mobilni internet a on je mnogo sporiji,čak i kada se uplati najskuplja opcija,pošto često dolazi do zagušenja mrreže,usporavanja i sl.I kad koristim internet sa brzim MegaBajtima ponekad ima problema.
Zbog toga je dobro maximalno iskoristiti sve da se ubrza....
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?12.09.2016. u 16:46 - pre 91 meseci
Citat:
Da li će internet biti primetno brži ako instaliram i koristim LINUX-mint?

Internet ce ti biti onoliko brz koliko ti je to tvoj internet provajder omogucio kroz paket koji placas. Linux tu jedino moze da ti pomogne tako sto isti nema procese koji u pozadini koriste net. Dakle, ako recimo koristis samo browser, da kako kazes citas vesti ili nesto slicno, to ce biti jedini proces koji koristi net. Dok kod Windowsa, kao sto mozes da vidis ima i drugih procesa u pozadini, recimo system update, aniti-virus, neka aplikacija koja skuplja podatke i salje ili dovlaci, neki maliciozni softver malware, virus, itd. Na Linuxu, osim system update-a koji se izvrsava jedino ako ti to zelis, ovoga nema.

Dakle, sa Linux-om mozes da smanjis potrosnju internet saobracaja, vise ce da ti traju ti ograniceni brzi MB-i (iz ociglednih razloga), a i posle pri manjoj brzini bi trebao da ti otvara stranice brze jer ce browser da bude jedini proces koji koristi net. Nraravno, brzine neta su ti one koje ti je omogucio tvoj internet provajder, dok za vece, kao sto kaze @SlobaBgd, moras da platis ;).
 
Odgovor na temu

karson
slobodni umetnik

Član broj: 331563
Poruke: 77
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?12.09.2016. u 19:23 - pre 91 meseci
Postoji li na netu detaljno uputstvo za instaliranje LINUX-minta?
Da li je Linux-mint najbolji ili može bilo koji Linux?
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?12.09.2016. u 19:51 - pre 91 meseci
Citat:
Postoji li na netu detaljno uputstvo za instaliranje LINUX-minta?


Imas na zvanicnom sajtu dokumentaciju: https://www.linuxmint.com/docu...uide/Cinnamon/serbian_17.0.pdf

Google SR

Google EN



Citat:
Da li je Linux-mint najbolji ili može bilo koji Linux?

Moze bilo koji. Svi su dobri, ali nije kod svih isti postupak instalacije. Kod nekih je instalacija malo komplikovanija, a mislim da je na Mint-u jedna od najlaksih, zbog cega sam ga i preporucio ;)
 
Odgovor na temu

karson
slobodni umetnik

Član broj: 331563
Poruke: 77
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?15.09.2016. u 09:35 - pre 91 meseci
Imam još jedan problem,u poslednje vreme nenormalno brzo se potroše MegaBajti.Otvorim nekoliko običnih sjatova,obično novine,vesti i sl. i potošima npr. 100 MB za 1-2 minuta, a nekada sam mogao dan-dva da otvaram iste te sajtove....Nešto drugo mi troši MB

Kako da utvrdim šta mi to potroši MB?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?15.09.2016. u 10:31 - pre 91 meseci
Dobro došao u 21. vek, 2016. godinu.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?15.09.2016. u 16:55 - pre 91 meseci
Možda je to samo znak da imaš 4G jer sa nekim drugim teško da možeš da potrošiš 100MB za minut, dva. A inače je korišćenje mobilnog interneta malo bzvz, osim ako je privremeno ili negde gde baš baš nema ništa drugo. Pa i tu je da se čisto baci pogled a ne da se koristi. Mani se takvih kombinacija ako imaš neku drugu ponudu.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?26.09.2016. u 00:38 - pre 91 meseci
Citat:
karson:
Imam još jedan problem,u poslednje vreme nenormalno brzo se potroše MegaBajti.Otvorim nekoliko običnih sjatova,obično novine,vesti i sl. i potošima npr. 100 MB za 1-2 minuta, a nekada sam mogao dan-dva da otvaram iste te sajtove....Nešto drugo mi troši MB

Kako da utvrdim šta mi to potroši MB?



Instaliras network monitor i vidis sta ti vuce net u svakom momentu.

U Win moze sto sta da vuce, od samog win update-a, preko AV definicija do samih programa koji se bez pitanja kace na net i update-uju. Znaci, velika vecina programa prvo skine svoju noviju verziju u temp, pa tek onda pita da li hoces da je instaliras...

Meni WP telefon u 2 dana skinuo 2x win 10, i odmah sam ga se rastosiljao za neku sicu, samo da ga ne gledam vise. Android jos gore wnogho. Ostadoh na obicnom telefonu i cao zdravo.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Aleksandar1992
Aleksandar Milenkovic
Johnson Electric
Nis,Srbija

Član broj: 320158
Poruke: 201
*.mbb.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako ubrzati internet?19.02.2017. u 23:33 - pre 86 meseci
jel si ti to na telekomu koji ti obara protok na 64kbps kad potrosis gigabajte? menjaj to djubre odmah,zasto cekas i zasto koristis to djubre?! to je danas smesno i zalosno,ali kod telekoma srbija nista nije nemoguce!
acika1992
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: Kako ubrzati internet?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7296 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.