Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Maksimalan broj konkurentnih konekcija

[es] :: Firebird/Interbase :: Maksimalan broj konkurentnih konekcija

[ Pregleda: 2053 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darko_sudarov
ProConto Software doo
Kikinda

Član broj: 89262
Poruke: 136
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Maksimalan broj konkurentnih konekcija12.10.2016. u 09:12 - pre 90 meseci
Da li je neko koristio firebird za vise od 10.000 korisnika u produkciji?
Kakvi su utisci?
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Maksimalan broj konkurentnih konekcija12.10.2016. u 12:14 - pre 90 meseci
> Da li je neko koristio firebird za vise od 10.000 korisnika u produkciji? Kakvi su utisci?

Istovremenih? Mislim su neki rusi imali takve potrebe i da je server bio Unix i mozda specijalan build FBa. Za tako nešto svakako treba ogroman server.
Mislim da ti je mnogo bolje da napraviš application server što je već i na Windowsu realno za taj broj korisnika, tako bi mogao i dosta stvari da kesiras i ubrzaš u odnosu na sistem sa direktnim pristupom bazi.
 
Odgovor na temu

darko_sudarov
ProConto Software doo
Kikinda

Član broj: 89262
Poruke: 136
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Maksimalan broj konkurentnih konekcija12.10.2016. u 13:36 - pre 90 meseci
Istovremenih? Mislim su neki rusi imali takve potrebe i da je server bio Unix i mozda specijalan build FBa. Za tako nešto svakako treba ogroman server.
Mislim da ti je mnogo bolje da napraviš application server što je već i na Windowsu realno za taj broj korisnika, tako bi mogao i dosta stvari da kesiras i ubrzaš u odnosu na sistem sa direktnim pristupom bazi.


-- Nije istovremenih, barem se nadam.
-- Ali moze da bude vise od 20.000 konekcija tokom dana ali u vrlo kratkom vremenskom periodu.
-- Poenta je..
-- Kako konfigurisati fb server?
-- Super server ima ogranicenje za max 400 konkuretnih konekcija
-- Klasik server ima onoliko kolika je memorija

-- Ja sam mislio, klasik server, sa shedow opcijom na drugom hardu i sa Read-Write Table stability a za server 2.5.najnoviji?


 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Maksimalan broj konkurentnih konekcija12.10.2016. u 14:34 - pre 90 meseci
> -- Nije istovremenih, barem se nadam.
> -- Ali moze da bude vise od 20.000 konekcija tokom dana ali u vrlo kratkom vremenskom periodu.
> -- Kako konfigurisati fb server?

Tu treba da podesis cache, eventualno setovanje za sortiranje i temporary fajlove, ostalo mislim da nije bitno.

> -- Super server ima ogranicenje za max 400 konkuretnih konekcija
> -- Klasik server ima onoliko kolika je memorija
> -- Ja sam mislio, klasik server, sa shedow opcijom na drugom hardu i sa Read-Write Table stability a za server 2.5.najnoviji?

Mozda bi mogao i 3.0, vec je 6 meseci dostupna i trebalo bi da je stabilna a ima dosta poboljsanja u delu sa konkurentim pristupom.
Shadow baze ti ne treba, nema nikakvog efekta na sigurnost, koristi disk u raidu i imas sve to visestruko brze. Za transakcije zavisi sta radis, tj. treba da razdvojis one koje citaju od onih koji upisuju.
Za citanje koristi sledece setovanje: (read, read_committed, nowait, rec_version), za pisanje (read_committed, nowait, rec_version).

Ne znam koje su konkretne potrebe sistema, ali 20k konekcija na dan nije nista, najbitnije je koliko ce ih biti istovremenih.
 
Odgovor na temu

darko_sudarov
ProConto Software doo
Kikinda

Član broj: 89262
Poruke: 136
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Maksimalan broj konkurentnih konekcija12.10.2016. u 15:13 - pre 90 meseci
Moji motivi su.

-- Spasiti podatke ako se desi katastrofalna situacija.
-- Obezbediti produkcionim klijentima stabilan i pouzdan pristup podacima bez obzira na kolicinu zahteva (konkurentnih ili ne konkuretnim).

Nisam razumeo kako su mislio
>> Tu treba da podesis cache, eventualno setovanje za sortiranje i temporary fajlove, ostalo mislim da nije bitno.
eventualno neki link ili primer, ili si mislio na SOAP ili REST server koji bi rukovodio konekcija?
ps. Ja radim ca embarcadero c++.
>> 3.0 ne bih smeo da jos uvek koristim jer je u pitanju izuzetno veliki projekat i strah me je od gubitaka podata.
Shedow sam mislio bas zbog situacije da dobijem korumpiranu bazu iz nekog razloga pa da period oporavka traje relativno kratko.
Ja sam najvise koristi fb za oko 200 korisnika, konkuretnih konekcija je tesko izracunati, ali ovde se radi o mnogo vecoj kolicini korisnika gde se mora ispostovati verodostojnost podatka i pristupacnost podatku 24/7.
Alternativa su komerijale (ORACLE ,MSSQL) .... ali nekako ... intuitivno osecam da fb to moze uz puno konsultacija....
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Maksimalan broj konkurentnih konekcija12.10.2016. u 16:59 - pre 90 meseci
> eventualno neki link ili primer, ili si mislio na SOAP ili REST server koji bi rukovodio konekcija?

Mislio sam na cache same baze, pogledaj recimo https://www.linkedin.com/pulse...hardware-guide-alexey-kovyazin. To je noviji clanak, ranije sam nalazio dosta toga na temu velicine kesa ali ne mogu naci vise te linkove. Ono gde znam da ima dosta sadrzaja je The Firebird book od Helen Borrie.

> ps. Ja radim ca embarcadero c++.

Ako bi isao na resenje sa application serverom pogledaj mORMot (open source Delphi framework ali mislim da moze i iz Buildera), koristi se sa par miliona dnevnih korisnika.

>> 3.0 ne bih smeo da jos uvek koristim jer je u pitanju izuzetno veliki projekat i strah me je od gubitaka podata.

Nema razloga, a kao sto kazu, bekap glavu cuva.

> Shedow sam mislio bas zbog situacije da dobijem korumpiranu bazu iz nekog razloga pa da period oporavka traje relativno kratko.

Sa njom je upravo taj problem ako dobijes korumpiranu bazu onda je korumpiran i shadow copy. Shadow jedino pomaze ako se desi hardverski problem pa tipa disk crkne ali i shadow moze samo na lokalni disk da ide tako da i disk gde je on moze da crkne kad i primarni.
Ako imas logicki problem sa bazom onda se on replicira i na shadow bazu. Zato je bolje da koristis RAID 5 ili 10, eliminises hardverske probleme, plus drasticno ubrzavas rad.

> Ja sam najvise koristi fb za oko 200 korisnika, konkuretnih konekcija je tesko izracunati, ali ovde se radi o mnogo vecoj
> kolicini korisnika gde se mora ispostovati verodostojnost podatka i pristupacnost podatku 24/7.
> Alternativa su komerijale (ORACLE ,MSSQL) .... ali nekako ... intuitivno osecam da fb to moze uz puno konsultacija....

Moze sigurno, s tim sto sam firebird network protocol i nije bas najbolji (mozda je pobosljan u verziji 3) i ima dosta latencije pa ako bi 10k korisnika citalo podatke onda bi to vec usporilo. Mislim da ti je application server bolje resenje, verujem da od tih 10k korisnika vecina mora imati iste potrebe sa podacima pa to mozes dosta kesirati.
 
Odgovor na temu

[es] :: Firebird/Interbase :: Maksimalan broj konkurentnih konekcija

[ Pregleda: 2053 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.