Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na datum da dodam plus 1 dan

[es] :: Office :: Word :: Na datum da dodam plus 1 dan

[ Pregleda: 2218 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SokoLSokoL
Mladenovic Sokol
Serbia

Član broj: 166850
Poruke: 110
87.116.191.*



Profil

icon Na datum da dodam plus 1 dan26.10.2016. u 22:43 - pre 90 meseci
Zdravo svima, pretrazivao sam ovde bas dosta ali nisam nasao ono sto mi treba, pa bih zamolio nekog, ako zna kako da na datum koji se automatski postavlja pri otvaranju WORD dokumenta, dodam broj 1, da bi mi ispao sutrasnji datum. To sve da ide u nekom drugom polju.Znaci da imam i danasnji i sutrasnji datum. Unapred zahvalan.
SokoL
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
89.216.49.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Na datum da dodam plus 1 dan27.10.2016. u 09:08 - pre 90 meseci
U Wordu nema ugrađenih funkcija za rad sa datumima. Jedno rešenje bilo bi da ubaciš bookmarak SutrasnijiDatum koji ćeš preko VBA da ažuriraš na sutrašnji datum prilikom otvaranja

Code:

Sub InsertDate()
' Umece sutranji datum u odgovarajuci bookmark
' P. Jovanovic  za elitesecurity.org
'
    Dim BMRange As Range
    ' Nalazi postojeci bookmark i umece novi sadrzaj
    Set BMRange = ActiveDocument.Bookmarks("SutrasnjiDatum").Range
    BMRange.Text = Format((Date + 1), "dd/MM/yyyy")
    ' Vraca bookmark za ubuduce
    ActiveDocument.Bookmarks.Add "SutrasnjiDatum", BMRange
End Sub


Pozivaš ovu funkciju u Documen_Open

Komplikovanije jekoristeći polja (fields). Ovde imaš jedno rešenje pomoću fields
https://www.experts-exchange.c...date-plus-twenty-one-days.html

[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 27.10.2016. u 10:44 GMT+1]
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Na datum da dodam plus 1 dan27.10.2016. u 11:08 - pre 90 meseci
Što se tiče upisa tekućeg iliti "današnjeg" datuma nema prostijeg od polja: Ctrl+F9, ukucaš DATE i - to je sve. Da bi se rezultat i prikazao, samo još pritisneš F9.

Sasvim drugačije stoje stvari ako hoćeš i računske operacije -- pa bile one i "+1", jer Word tako nešto nije predvideo. Barem nije za datume.

Mogućnost postoji ali s obzirom da se sve tretira kao tekst, potrebna je obezbediti i proveru prelaza u naredni mesec (tj godinu) i naravno - provera prestupne godine. I onda dobiješ nešto nalik ovome Graham Mayor-a na Calculated Dates in Microsoft Word using Fields or vba:

    


Najprostije rešenje, bez makroa, a koje radi u većini slučajeva bi bilo samo da dodamo 1, bez provere:

    


Inače, samo preko VBA.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SokoLSokoL
Mladenovic Sokol
Serbia

Član broj: 166850
Poruke: 110
87.116.191.*



Profil

icon Re: Na datum da dodam plus 1 dan27.10.2016. u 20:57 - pre 90 meseci
Hvala, Hvala samo sad da isprobam sve to, pa javim.

Nista to kod mene ne radi, nazalost, osim ono CTRL+F9, date, pa F9 to je ok.
Kod mene na poslu je Office - WORD 2003, najverovatnije da je to u pitanju. Citao sam i probao da menjam ekstenziju na kraju u .doc , otvori u ovom WORDU 2003 ali sve neke kukice,kvacice, obrnuta slova, sacuvaj boze. Ono u VBA sam kopirao, sacuvam, pokrenem, nista se ne desava ili je opet sto je u pitanju office 2003. U exelu sam ubacivao sve zivo u VBA radilo, ovde u WORD-u nista mi ne radi.
Sta da kazem nego svima Vama hvala puno, probacu opet ne odustajem ja, jos jedno 20 put da probam, ako nece, upisivacu rucno i sta da radim. Veliki pozdrav.

[Ovu poruku je menjao SokoLSokoL dana 27.10.2016. u 22:45 GMT+1]
SokoL
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Na datum da dodam plus 1 dan04.11.2016. u 16:54 - pre 90 meseci
Menjanje ekstenzije tu ne pomaže jer je format promenjen.. ali to ne bi smelo da je danas problem jer postoje "fabrička" rešenja (iz Microsofta) a postoje i ona "majstorska", tj kako se ko snađe. Izguglaj podršku za docx/xlsx i instaliraj, imaćeš mogućnost da ih otvaraš/čitaš ali ne i da menjaš. Alternativno rešenje je da dokument podigneš na Google Drajv i tamo uradiš konverziju u stari format.

Ono polje sa Pecinog linka je proradilo i nije loša alternativa za VBA. Mada joj treba +10 bukmarka i pojma nemam kako radi. )

Ako povećaš broj pored "DanaKasnije" radiće za toliko dana.

    

Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SokoLSokoL
Mladenovic Sokol
Serbia

Član broj: 166850
Poruke: 110
87.116.191.*



Profil

icon Re: Na datum da dodam plus 1 dan05.11.2016. u 00:37 - pre 90 meseci
Prvi primer i drugi primer sam probao, radi.Super, svaka cast. prvi primer ispisuje naziv dana, i posle brojcano, a u drugom primeru kad zavrsim sa F9, ostane samo broj 5, valjda to tako treba? Odnosno posto je bio datum cetvrti + 1 odradilo je 5, to je to. Ali sad je proslo ponoc,peti, otvorio sam onaj word gde sam to snimio i dalje stoji mi 5? Zar ne bi trebalo da bude 6? Nije promenilo. Pokusao sam da promenom datuma u sistemskom delu na kompjuteru, ne bi li promenio mozda +1 ova formula, nece! I dalje stoji 5.Dobro odlicno hvala na svim formulama, to je ocigledno reseno pitanje.

- Sad imam drugo pitanje u vezi kalkulacije TEKSTOM, al moram prvo da ispretrazujem jos malo ovde,po forumu WORD-a, mozda ima nesto slicno. Ako nema postavicu pitanje u nekoj slicnoj temi, jer to bas ne mogu da resim sam tako brzo nema sanse.Otvorio sam i knjigu i internet i WORD 2003 gde probam, al muka ziva tek sad sam se upleo.
Hvala jos jednom i veliki pozdrav.
SokoL
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Na datum da dodam plus 1 dan05.11.2016. u 13:01 - pre 90 meseci
Word ne osvežava vrednosti kao Excel trenutno. Da bi se izmena videla potrebna je eksplicitna rekalkulacija: obeležiš polje (ili postaviš kursor preko njega) i F9. Osvežavanje nije neophodno jer je podešeno da se pre štampanja automatski osveži, jedino što inače izmena nije odmah vidljva.

Ako ćeš da testiraš više datuma, nije neophodno da menjaš sistemski datum, prosto dodaj novi bukmark npr. MojDat, i pored napiši koji hoćeš datum a onda na sva mesta gde piše DATE izmeni da piše MojDat.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

SokoLSokoL
Mladenovic Sokol
Serbia

Član broj: 166850
Poruke: 110
87.116.191.*



Profil

icon Re: Na datum da dodam plus 1 dan05.11.2016. u 15:23 - pre 89 meseci
HVALA, HVALA, razumeo.
SokoL
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: Na datum da dodam plus 1 dan

[ Pregleda: 2218 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.