Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12976 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]07.12.2016. u 21:14 - pre 88 meseci
Koliko ima istine u ovome? Na nekim grupama balkanskih iseljenika na fejsu su se pojavile informacije o tome da je sve usaglaseno i spremno i da se otprilike samo ceka da nase ministarstvo prevede ?!? memorandum i da se potpise?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.C.B.A-nia.romaninternet.com.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]08.12.2016. u 08:31 - pre 88 meseci
Taman ću onda da sačekam do proleća :-)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]08.12.2016. u 08:35 - pre 88 meseci
Pa ja se isto nosim tom mislju, zato me interesuje da li jos neko zna za ovo. Da ne bude neka patka
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dip0.t-ipconnect.de.



+768 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]08.12.2016. u 09:10 - pre 88 meseci
Ja jesam cuo iz "pouzdanih" izvora da je gotova stvar, ali to je jedna od onih tema gde vise ne mozes da razlikujes patku od istine cak i kada ima jasnih indicija. Vise od 5 godina sam ovde i non stop se prica evo samo sto nije. Na kraju svi drugi prepisase osim nas :(
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]08.12.2016. u 13:17 - pre 88 meseci
Nebojša iz Beograda ima važnija posla.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]15.12.2016. u 11:02 - pre 88 meseci
E, ako Blic kaze onda mora biti istina

DOBRA VEST Srpske vozačke dozvole važiće i u Nemačkoj, naši državljani neće morati ponovo da POLAŽU
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dip0.t-ipconnect.de.



+768 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]15.12.2016. u 12:28 - pre 88 meseci
S obzirom da je skoro hiljadarka po dozvoli eto frei letovanja sledece godine ako bi morali dvoje u porodici da polazu :)
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dip0.t-ipconnect.de.



+768 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]19.12.2016. u 10:23 - pre 88 meseci
Mirko kazao juce u SAT isto da se pocetkom godine ocekuje potpisivanje sporazuma. Navodno ce konverzija biti besplatna, a jedini uslov je 185 dana boravka u DE. Inace to je na 03:30 od pocetka epizode http://www.rts.rs/page/tv/ci/s...iva-u-rezervoarima-vozaca.html
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..ynamic.kabel-deutschland.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]15.01.2017. u 20:10 - pre 87 meseci
Ima još 15 dana januara, samo lagano :-)
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.dip0.t-ipconnect.de.



+2 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]20.02.2017. u 17:54 - pre 86 meseci
Potpisivanje i objava MUP-a u vezi priznavanja vozačkih dozvola u nemačkoj.
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dip0.t-ipconnect.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]20.02.2017. u 18:51 - pre 86 meseci
Bar nesto zvanicno!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]21.02.2017. u 10:44 - pre 86 meseci
Ljudi zovu opstine, neke opstine kazu pocelo, neke kazu jos cekaju....
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.dip0.t-ipconnect.de.



+2 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]21.02.2017. u 12:15 - pre 86 meseci
Ako neko bilo kakvu objavu nemačkih insitucija nađe, molio bih da postavi ovde. Bitte
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]21.02.2017. u 22:51 - pre 86 meseci
Treba
- prevod vozacke (nisam jos siguran dal moze od nekog naseg prevodioca)
- odradjen kurs prve pomoci
- pregled ociju
- biometrijska slika
- 70 evra


Izvor, covek koji je uzeo termin u Hamburgu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mali_od_palube
Misa Grujic
Novi Sad

Član broj: 101386
Poruke: 32
*.eu.alcatel-lucent.com.



+5 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]22.02.2017. u 08:57 - pre 86 meseci
Znam da nije za nemacku, ali evo primer iz austrije iz prve ruke - moj tast predao (naravno uz svu potrebnu dokumentaciju) za prevod dozvole, sada ceka, ne treba da polaze nista dodatno i jos ce mu prevesti sve kategorije koje ima (C, D, E).

pozz
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]22.02.2017. u 15:16 - pre 86 meseci
Citat:
mmix:
Treba
- prevod vozacke (nisam jos siguran dal moze od nekog naseg prevodioca)
- odradjen kurs prve pomoci
- pregled ociju
- biometrijska slika
- 70 evra


Izvor, covek koji je uzeo termin u Hamburgu.

Moj kolega je menjao BH dozvolu, takođe u Hamburgu. Nije mu trebao ni prevod, ni kurs prve pomoći. Ovo ostalo jeste:

Citat:

Dear Mr. *****,
I was asked to answer your questions, so I try to do:
For the application you need to make an appointment on our website (www.lbv-termine.de), please choose “Umschreibung einer ausländischen Fahrerlaubnis”.
You need to bring following documents:
Passport and residence permit, 1 biometric photo, valid Bosnian driving licence, eyetest (if you wear glasses or lenses) and 60,60 € fee.
Time of exchange is 4 weeks after application, in this time you keep your Bosnian licence. We will take it, when hand out the german one. So don’t worry about temporary german licence, cause it’s not necessary.
As you are not allowed to drive with your licence any more in Germany, you should change as soon as possible. Latest date for application is extension date of licence or permit.

Hopefully I have answered all questions to your satisfaction.

Regards

Mit freundlichen Grüßen

********
Freie und Hansestadt Hamburg
Landesbetrieb Verkehr
Fahrerlaubnis –MF 22-
Ausschläger Weg 100
20537 Hamburg
 
Odgovor na temu

misko237
Marko Mišković
Berlin

Član broj: 89578
Poruke: 22



+6 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]22.02.2017. u 15:36 - pre 86 meseci
Ja sam pitao juče u Berlinu.

Citat:

Sehr geehrter Herr ***,
serbische Führerscheine können jetzt prüfungsfrei mit einer gebührenpflichtigen Ausnahmegenehmigung umgeschrieben werden. Sollten Sie noch keinen Antrag gestellt haben, stellen Sie auf dem Bürgeramt einen Antrag auf Umschreibung nach Anlage 11 FeV. Die Ausnahmegenehmigung zahlen Sie bei Abholung des deutschen Führerscheines. Sie kostet 100.00 €.

Mit freundlichen Grüßen
***
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.dip0.t-ipconnect.de.



+2 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]23.02.2017. u 00:05 - pre 86 meseci
Eine Frage, upisao sam se u autoškolu pre 4 meseca, platio osnovne troškove, dobio knjigu, password za online testove, ali nisam ni počeo da učim, niti odlazio na teorijske niti praktične časove, zbog ostalih obaveza, posla.... Ugovor sam potpisao još tad.
Sada je moguće priznavanje dozvole.
Da li ja to mogu nekako prekinuti? Da li sam u obavezi da polažem ili sve da platim?
Gde bih to mogao saznati a da me vlasnik auto-škole ne obradi u svoju korist?
Hvala
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]23.02.2017. u 06:34 - pre 86 meseci
ne znam kakav si ugovor potpisao, ali mislim da ne bi trebalo da bude problema jer znam neke koji su imali problema sa polaganjima (padali vise puta) pa su bez problema menjali autoskole, pa onda ni u tvom slucaju (ako ti nisu neki poseban ugovor podvalili, a ne verujem da jesu) valjda ne bi trebalo da bude problema da ima kazes da odustajes od obuke/polaganja.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dip0.t-ipconnect.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]23.02.2017. u 10:29 - pre 86 meseci
https://www.adac.de/infotestra...289145&SourcePageId=236575
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Ministarstvo koci priznavanje dozvola? [RESENO]

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12976 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.