Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?

[es] :: Storage :: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?
(Zaključana tema (lock), by Miroslav Cvejić)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 7414 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Algol
Novi Sad

Član broj: 633
Poruke: 98
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.lekovi.biz


Profil

icon Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?08.10.2005. u 06:02 - pre 224 meseci
Pre 20-ak dana, tačnije 15. 9. 2005. u jednoj od poznatijih novosadskih firmi kupio sam DVD rezač NEC 3540A za koji se odmah ispostavilo da veoma loše reže sve vrste DVD diskova, sa ogromnim brojem PIE i PIF grešaka - otprilike svaki treći disk nakon rezanja nije mogao da se kopira nazad na hard disk zbog CRC grešaka. Kad sam video da ne može ni da čita DVD9 Dual Layer video doskove - odneo sam ga na reklamaciju koju su oni i prihvatili jer su utvrdili da stvarno ne prepoznaje DVD9 diskove. To je bilo 25. 9. 2005.

Znači, uzeli su rezač natrag i rekli mi da će me pozvati kad ga poprave, ili da će mi dati novi ako ga ne budu mogli popraviti. Od tad je prošlo već 13 dana. Ja sam zvao 2 puta, ali je odgovor bio da se radi na tome i da će oni mene pozvati kad bude gotovo.

Sad me zanima - da li je normalno da čekam na zamenu (ili popravak) DVD rezača toliko dugo, pogotovo kad se uzme u obzir da je isti bio kod mene svega 10 dana? Duže čekam da mi ga vrate nego što sam ga imao u posedu i koristio...

Kakva su vaša iskustva po tom pitanju? Jeste li i vi dugo čekali na zamenu ili popravku CD ili DVD rezača, ili sam samo ja imao sreće sa tom inače renomiranom i veoma poznatom novosadskom firmom?
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.static.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?08.10.2005. u 12:01 - pre 224 meseci
Pozdrav,

pa lepo ih prijavi inspekciji i budi uporan da inspekcija zaista i dodje tamo. Njih niko ne voli u svojoj radnji/firmi pa verujem da bi mogao ubrzo da resis svoj problem jer je zaista previse cekanja ovo sto je navedeno. Na ovakvim uredjajima nema sta puno da se mozga.
 
0

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?08.10.2005. u 13:21 - pre 224 meseci
U garanciji bi trebalo biti navedeno nesto ovakvo " ukoliko se prozvod u toku XY dana ne popravi, biti ce zamjenjen novim"
sad je stvar koliko je to XY dana.Kod nekih servisa je 14 dana kod nekih 45.

 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3778 Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?08.10.2005. u 14:12 - pre 224 meseci
Tako je, ali ako ne mogu oni licno da ga poprave, sto je najverovatnije slucaj, valjda je pod garancijom i mogu da ga zamene. Ne vidim sta je tu problem.
 
0

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?08.10.2005. u 14:21 - pre 224 meseci
@Algol

Previše si bio pomirljiv, uređaj su trebali ODMAH da ti zamene pa nek onda lupaju glavu šta je snjim.
I never wanna be a mod!
 
0

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?08.10.2005. u 16:23 - pre 224 meseci
Jedno je sta je moralno a sta je zakonito.
Po zakonu imaju 45 dana koliko ja znam mozda gresim
Nikola
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
0

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?08.10.2005. u 17:06 - pre 224 meseci
Pa sada Ti trpis njihovo cekanje da uredjaj zamene kod dilera, od koga su
uzeli. E sad, ako si dobio pismenu garanciju, onda pise kao sto je jojo
rekao i to je nesto u okviru cega oni moraju da posluju. Nadam se da si
dobio neki papir za revers, kao dokaz da su ga oni uzeli na servis. Ako
nisi, isapo si ovcica, idi i trazi ga, ako jesi, onda samo gledaj da li ce
prekoraciti ono iz garancije, ako prekorace jedan dan, ne gine im
inspekcija. Ali kao sto su ti ljudi rekli, MORAS BITI U P O R A N
pozdrav
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
0

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?08.10.2005. u 20:07 - pre 224 meseci
Ma stvar je u tome da je čovek dao pare za novi uređaj koji mu je radio tek nekoliko dana a oni ga sada zavlače.Ja lično ne bih mrdnuo iz radnje dok mi ne bi zamenili uređaj.
I never wanna be a mod!
 
0

Algol
Novi Sad

Član broj: 633
Poruke: 98
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.lekovi.biz


Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?08.10.2005. u 20:36 - pre 224 meseci
E, hvala ljudi. :) Odoh već u ponedeljak da ih cimam.
Nisam dobio nikakvu pismenu garanciju, samo račun, ali raspitao sam se malo kod drugara i izgleda da je to u NS opšta praksa kad su rezači u pitanju. Inače, kod njih sam kupio i Seagate HDD 200GB i na njega su mi dali pismenu garanciju na 3 godine, ali tek nakon što sam je izričito zatražio - nameravali su da mi daju na 1 god. ! Svašta. A oni su kao jedna od uglednijih firmi u NS, imaju lepo uređen sajt koji redovno update-uju i sve u svemu deluju veoma profesionalno i ozbiljno....
I da, jesam dobio potvrdu da sam predao DVD drajv na reklamaciju - i opet - tek kad sam je zatražio. Već sam bio izašao bez potvrde kad sam se setio da će mi možda trebati. Mada, tek sad vidim da na toj potvrdi nema pečata firme, niti bilo kakav logotip.....

Ma, valjda neće biti nikakvih problema (tešim se ja ne baš uverljivo, pred odlazak na spavanje).
 
0

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?08.10.2005. u 21:15 - pre 224 meseci
Ma ovo ovde ti je balkan-dok ne pokažeš zube bićeš zavlačen!
Čast izuzecima...
I never wanna be a mod!
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?08.10.2005. u 22:04 - pre 224 meseci
Pozdrav,

vidi, ono sto sam ti ja napisao uopste nije hipotetika, dobro pise Ranikola da postoje zakonom definisane mogucnosti zavlacenja i ja sam stoga i napisao sta da uradis konkretno, dakle, ne padaj u ovaj pri nekakvom odbijanju sa njihove strane.
 
0

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?09.10.2005. u 00:46 - pre 224 meseci
Pazi mom drugaru su ljudi dali vruc hdd
spakovali ga u kesicu a on se jos skoro vrti, bezobrazluka na sve strane
Al red je red, i sve po zakonu..........
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
0

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?09.10.2005. u 01:44 - pre 224 meseci
Red za red, zakon za zakon, al dok se ne digne dževa nema ništa...
I never wanna be a mod!
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3778 Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?09.10.2005. u 03:36 - pre 224 meseci
Argh! Taj zakon!
 
0

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.suonline.net.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?09.10.2005. u 09:19 - pre 224 meseci
Vec sam nekoliko puta postovao na ovom forumu ali izgleda da moram ponovo:
Zakon o zastiti potrosaca:

Član 23.
Ako se reklamacijom utvrdi da proizvod sadrži nedostatke, potrošač ima pravo da zahteva nov proizvod ili proizvod odgovarajuće marke (modela, tipa) ili da mu se vrati iznos plaćen za taj proizvod u visini cene tog proizvoda na dan vraćanja ili da mu se, uz njegovu saglasnost, otkloni nedostatak.
Potrošač može ostvariti pravo iz stava 1. ovog člana pod uslovom da ovaj zahtev za reklamaciju podnese čim je otkrio nedostatak, a najdocnije u roku od 90 dana od dana kupovine proizvoda.
Potrošač nema pravo iz stava 1. ovog člana ako je nedostatak na proizvodu nastao njegovom krivicom ili je otklanjanje nedostatka vršilo neovlašćeno lice.


Znaci 90 dana od kupovine imas pravo da ti zamene za nov, vrate pare ili poprave ako pristajes.
Posto su oni utvrdili da je neispravan, imas uslove da ti zamene za nov, da ti vrate pare ili ako si saglasan da ga poprave.
Mnogi ce reci da je to samo na papiru, ali ne, trzisna inspekcija radi svoj posao.

[Ovu poruku je menjao Joker dana 09.10.2005. u 10:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Joker dana 09.10.2005. u 10:21 GMT+1]
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
0

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?09.10.2005. u 09:23 - pre 224 meseci
Nikako ne bi trebao trpiti nesposobnost servisera i njihovu krajnju neprofesionalnost.
Ja sam svoj DVD pekac dao na servis zbog slicnih razloga kao i ti, a sa servisa sam ga dobio za 4 dana. Posao su obavili brzo, strucno i ucinkovito.
Knowledge is power.
 
0

Algol
Novi Sad

Član broj: 633
Poruke: 98
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.lekovi.biz


Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?09.10.2005. u 12:45 - pre 224 meseci
Joker, hvala ti, baš to je ono što je trebalo da znam. :) Samo, ta verzija Zakona o zaštiti potrošača koju si ti citirao je zamenjena novom verzijom koja se u celosti može skinuti sa sajta Narodne skupštine Republike Srbije

Na moj slučaj se odnose sledeće stavke Zakona o zaštiti potrošača:

Citat:

13. Prigovor (reklamacija)

Član 34.

Potrošač ima pravo prigovora na kupljeni proizvod ili pruženu uslugu, za koje se ne izdaje garantni list, zbog nedostataka koji su nastali u roku od šest meseci od dana kupovine, odnosno izvršene usluge.

Uz prigovor iz stava 1. ovog člana podnosi se račun o kupljenom proizvodu, odnosno izvršenoj usluzi.

Prigovor se podnosi u prodajnom objektu u kome je proizvod kupljen, odnosno usluga izvršena, a uz saglasnost potrošača i na drugom mestu koje je za to određeno, licu ovlašćenom za prijem prigovora koje mora biti prisutno na tom mestu tokom radnog vremena.

Ovlašćeno lice odlučuje o prigovoru istog dana kada je prigovor podnet, a najkasnije u roku od osam dana od dana podnošenja prigovora.

Prodavac, odnosno davalac usluge je dužan da svojim aktom bliže utvrdi način i uslove rešavanja prigovora.

Član 35.

Ako je prigovor iz člana 34. ovog zakona osnovan zbog nedostatka na proizvodu, potrošač ima pravo na:

1) zamenu kupljenog proizvoda za nov proizvod, odnosno proizvod odgovarajuće marke (modela, tipa) ili

2) da mu se vrati iznos plaćen za taj proizvod u visini maloprodajne cene tog proizvoda na dan vraćanja ili

3) otklanjanje nedostatka na proizvodu.


Ako je prigovor iz člana 34. ovog zakona osnovan zbog nedostatka u izvršenju usluge, potrošač ima pravo na:

1) otklanjanje nedostatka ili

2) vraćanje plaćenog iznosa ili na smanjenje cene srazmerno nedostatku izvršene usluge.

Ako potrošač pretrpi štetu prouzrokovanu proizvodom sa nedostatkom, odnosno neizvršenjem usluge ili izvršenjem usluge sa nedostatkom može da zahteva naknadu štete.

Prava iz stava 1 do 3. ovog člana potrošač može da ostvari pod uslovom da nedostatak nije nastao njegovom krivicom.


Sad me još zanima gde se u Novom Sadu nalazi kancelarija tržišne inspekcije, gde mogu da ih prijavim ako ne budu hteli da mi daju sasvim nov NEC 3540A DVD rezač?
 
0

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?09.10.2005. u 12:55 - pre 224 meseci
@Joker

Citat:
Znaci 90 dana od kupovine imas pravo da ti zamene za nov, vrate pare ili poprave ako pristajes.


E to je to, a ne kupiš uređaj za par dana on rikne a oni kao treba da ga servisiraju sledećih 45 dana.

Ma odmah novo i tačka!
I never wanna be a mod!
 
0

Algol
Novi Sad

Član broj: 633
Poruke: 98
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.lekovi.biz


Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?11.10.2005. u 06:07 - pre 224 meseci
... and now the conclusion:

Juče sam otišao da zatražim da mi daju sasvim nov rezač, i dali su, bez ikakvih problema. Ipak smo malo porazgovarali, jer sam imao jaku potrebu da im kažem šta mislim o takvom ponašanju prema kupcima, naravno - sve na relativno lep i uljudan način. Posavetovan sam da ne kupijem više kod njih (!) i tog saveta nameravam da se pridržavam.

Iako se na kraju sve (po mene) dobro završilo, ipak ostaje gorak ukus u ustima...
Najgore u celoj stvari nije ni to što sam bez ikakve potrebe čekao 15 dana na zamenu rezača, čak ni to što su pokušali da mi uskrate moja zakonom zagarantovana prava kao potrošača - već činjenica da su izigrali moje poverenje. Ja sam bio njihov manje-više redovan kupac, kod njih sam kupovao baš zato što sam verovao da kupujući kod jedne tako velike i renomirane firme neću imati nikakvih problema po bilo kom pitanju - bilo da se radi o kvalitetu uređaja, uslovima garancije, reklamacije, eventualno popravke i sl.
Ispostavilo se da njhovo ime ništa ne znači i da i oni, kao i mnogi drugi kod nas, pružaju tačno onaj nivo i kvalitet usluge za koji se kupac sam uspe da izbori. :(

Zahvaljujem svima koji su mi ovde pomogli da se snađem, kao i celom Elitesecurity forumu koji je još jednom pokazao da je "the best of the best" kad su kompjuterske stvari u pitanju. :) Hvala, ljudi, još jednom i - živeli! ;)
 
0

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.suonline.net.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?11.10.2005. u 12:31 - pre 224 meseci
Bitno da si resio problem
Kada sam ja resavao moj problem jos je na snazi bio stari zakon.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
0

[es] :: Storage :: Reklamacije storage komponenti - vaša iskustva ?
(Zaključana tema (lock), by Miroslav Cvejić)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 7414 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.