Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

trgovanje HOV kod nas na BELEX-u

[es] :: E-Poslovanje :: trgovanje HOV kod nas na BELEX-u

[ Pregleda: 7473 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drabab
Dragan Babic
Novi Sad

Član broj: 75652
Poruke: 10
*.neobee.net.



Profil

icon trgovanje HOV kod nas na BELEX-u25.02.2006. u 21:54 - pre 220 meseci
Posto sam relativno nov na forumu,da li neko moze da mi knesto vise kaze o:

-berzi
-trgovanju na berzi(kao fizicko lice,da li se moze dodatno zaraditi)
-kojim HOV trgovati(akcijama,obveznicama,komercijalnim zapisima,blagajnickim zapisima tj. koje se najvise isplate)
-o provizijama brokerskih kuca




Unapred hvala!

PS:mogu posluziti i linkovi
drabab
 
Odgovor na temu

Saša Nikolić
Valjevo

Član broj: 295737
Poruke: 82
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: trgovanje HOV kod nas na BELEX-u12.01.2019. u 13:05 - pre 63 meseci
Pre nekoliko godina u okviru teme Izbor banke za deviznu štednju, vodili smo debatu o uslovima koje banke nude štedišama u tzv. nedelji štednje. Već nekoliko godina unazad primetan je trend pada kamatnih stopa na dinarsku i deviznu štednju. Bankari se ne trude da privuku potencijalne ulagače.

I sad se poštavlja pitanje: Šta je alternativa štednji u banci? Šta da rade oni koji imaju novac, a nemaju ideju kako da ga ulože?

Da li je Beogradska berza dobra alternativa za ulaganje i koliko je isplativo trgovanje akcijama?

Kako se odlučiti koje akcije kupiti i koje su naše kompanije najsigurnije za ovakav vid ulaganja?

Uključio sam se na berzu početkom decembra, preko internet tredera jedne naše banke. Koliko vidim, akcije se na dnevnom nivou teško kupuju, a verovatno se tako i prodaju. Treba biti strpljiv i ne očekivati veliki prinos. Meni je i dividenda dovoljna. Jedino me brine kretanje kursa evra. Ako u narednih godinu dana ne pređe 120 dinara, ulaganje u akcije će se isplatiti. To je moje laičko razmišljanje.

Kakva su vaša iskustva?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: trgovanje HOV kod nas na BELEX-u

[ Pregleda: 7473 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.