Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako povezati kompjuter sa prekidacima, tasterima i sl.?

[es] :: Elektronika :: Kako povezati kompjuter sa prekidacima, tasterima i sl.?

[ Pregleda: 5399 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ljusho
Ljube Trajkovski
Kumanovo , Makedonija

Član broj: 7634
Poruke: 11
62.220.219.*



Profil

icon Kako povezati kompjuter sa prekidacima, tasterima i sl.?22.01.2003. u 11:02 - pre 258 meseci
Za jedan projekat poterbno mi je da pove`em ra~unar sa nekim tasterima i prekida~ima ( prekida~e za sijalice ) , sigurno to ce ici sa relejima ali kako bi povezao racunar ( preko kojih portova i dali je potreban neki program kako bi racunar znao sta i kad da ukljuci te stvari - kako bi islo najlakse ).
Molim vas ako uputite me na neki WEB gde bih mogao nesto vise da otkrijeo o ovome . Hvala !
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Kako povezati kompjuter sa prekidacima, tasterima i sl.?30.06.2003. u 14:28 - pre 253 meseci
Ma imo si nekakvih jednostavnih sklopova koje spajas na COM port. Direktno ukljucis neki taster na port i imas signalizaciju na ekranu da si dao neki ulaz. Isto tako mozes ukljuciti neki relej na izlazu,kliknes na neku ikonicu na ekranu. Programcic je pisan u Visual basicu i sve se moze naci na netu. Probaj prelistati casopise www.infoelektronika.co.yu mozda broj 42 ili 43 koliko se sad mogu sjetiti. A koliko sam skuzio i oni su to preuzeli negdje sa casopisa elektor.
Cao
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Kako povezati kompjuter sa prekidacima, tasterima i sl.?

[ Pregleda: 5399 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.