Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...

[es] :: PC Konfiguracije :: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...
(Zaključana tema (lock), by Binary Mind)

[ Pregleda: 8322 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

intruder
Zrenjanin

Član broj: 11141
Poruke: 19
80.74.160.*



Profil

icon Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...21.02.2007. u 23:58 - pre 208 meseci
Mozda sam malo vise ispisao sta se sve desava,sorry na tome, ali mislim da to samo moze pomoci jer je problem malo slozeniji, nije mi se pre desavao i ne znam kako da ga resim. Trazio sam po forumu i nailazio na slicne probleme ali ni jednom na ovakav.

Konfiguracija je sledeca: MSI MS-6712 VIA-KT4V, AMD Athlon 2000+XP, 1GB memorije (1x512,2x256), Ati Radeon 9600pro, HDD Hitachi 80GB, HDD Maxtor 40GB, DVD/RW NEC, CD-RW NEC, Creative Live 5.1


Instalirao sam windows pre nedelju dana, lepo format c: i instalacija ispocetka, instalirao sve drajvere, programe, kodeke i sve ostalo sto ide. Prvi dan posle te instalacije komp je radio sasvim dobro, medjutim primetio sam da koci pomalo, nista strasno ali se osetilo, kad npr u mircu hocu da kuckam poruku desavalo se da jednostavno malo zablokira i onda nastavi dalje.

Pomislio sam da nije mozda drugi HDD (40GB Maxtor) jer mi se pre desavalo da mi jednostavno nestane particija sa njega pa to zabudzi windows. Iskljucio sam ga i sve je radilo ok. Posle restarta kompa, primetio sam opet da se komp ponasa jako sporo, proverio sam da vidim koliko memorije mi iscitava i umesto 1GB ucitao je samo 512MB (iz windowsa My Computer>Properties>General). Pomislio sam da nije mozda crkla ili da se zaprljala memorija od prasine pa gubi kontakt,iskljucio sam komp, izvadio memoriju izduvao slotove i vratio memoriju na mesto. Posle toga iscitavao je 1GB.

Sledeci put kad sam kompjuter upalio sve je islo kako treba, medjutim posle nekih 3-4 minuta jednostavno se ekran ugasio, a komp je i dalje bio ukljucen, kao kad kompjuter ode u stand By mod, tako se monitor ponasao. Pokusao sam vise puta da restartujem komp medjutim ista stvar. Probao sam sa deinstalacijom drajvera i onda se desavala druga stvar, radio je normalno ali su se posle nekog odredjenog vremena, da kazem 30min, po ekranu pojavljivale crvene sare, slova se mutila i videla duplo, ali su programi radili i dalje bez problema. Tako je bilo vise puta i mislio sam da je crkla graficka. Doneo sam slicnu takvu polovnu karticu (Elixir ATI Radeon 9550SE) i sa njom se isto desavalo, budzio se komp i dalje.Nabavio sam i novu graficku Power Color Ati Radeon 9600pro 256MB i probao sa njom. I sa njom slicna prica, prvo sto mi se desilo je da se komp zabudzi i izbaci isto crn ekran (tj. monitor se ugasi kao sto sam spomenuo vec) kad pokusam da otvorim ATI Catalyst Control Centar. Svaki put kad njega otvorim odmah se ekran zacrni.

Pokusao sam onda malo da ispitam druge mogucnosti, nakacio sam se na internet i poceo da surfujem u FireFox-u, medjutim posle izvesnog vremena negde oko 5 minuta,sve se zabudzi i kursor misa se ne pomera, cuje se BIIIP sa zvucnika ploce,ekran zacrni ali se opet upali i mogu opet na kratko da pomeram kursor misa ali se opet desi isto,treci put se ekran zacrni i vise se ne pali. Restartujem komp i kad pokusam iste radnje sve se isto desava.

Pokusao sam da ukljucim drugi monitor, vadio sam memoriju i stavljao jednu po jednu u svaki slot medjtuim ista prica. Instalirao sam ponovo ceo windows, i opet mi se isto desava. Vadio sam beteriju BIOS-a , stavio i novo napajanje od 400w, stavio novi IDE kabl ali ni to nije pomoglo. Proveravao sam temperaturu procesora i sistema i uvek je u granicama normale. Jedino sto nisam probao je drugi hard disk, ploca i procesor. Ne znam vise sta je u pitanju, verujem da je u pitanju najverovatnije ploca ili agp slot na ploci pa da zbog toga pravi probleme. Medjutim nemam od koga da pozajmim slicnu plocu koja podrzava agp slot i podneblje za procesor AMD Athlon 2000+ XP da bih se uverio da je u pitanju bas maticna ploca.

Vec koji dan isprobavam sve i uvek isto, pa sam pre same pomisli da je crkla ploca ili procesor, na sta posle svega najvise i sumnjam, resio da se ovde obratim i zatrazim za pomoc, da ne bih uzaludno kupovao novu plocu a uz nju i novi procesor i jos mozda PCI-E graficku karticu ako ne moram. Znate li mozda sta je u pitanju, da li je moguce da je HDD ???

Hvala unapred....
Blazeni su oni koji znaju da usrece sebe !!!

http://www.sobica.net
 
0

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...22.02.2007. u 00:21 - pre 208 meseci
Meni lici na, generalno, korodirale i zaprljane kontakte na slotovima, kako memorijskim tako i AGP! Pokusaj ovako. Nadji komad debljeg i cvrsceg kartona, izrezi velicinu AGP (ili memorijskog) slota, natopi ga kontakt sprejem i uvlacenjem i izvlacenjem u slot (simuliranjem ubacivanja i izvlacenja kartice-memorije) probaj da ocistis (SVE) slotove. Tek nakon toga, ako ne uspe, videcemo sta cemo dalje.

PS. NE PRSKATI sprej po slotovima i MB!
 
0

intruder
Zrenjanin

Član broj: 11141
Poruke: 19
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...22.02.2007. u 01:33 - pre 208 meseci
Pokusacu sutra tako, naravno necu prskati slotove ili Maticnu sprejom, to se podrazumeva :)

Nego evo jedna zanimljivost sto se tice ovog problema. Nasao sam veceras neku staru graficku Nvidia Riva TNT2. Ubacio sam je i radi sve ok, e sad koliko ok, ne blokira mi komp kad sam na netu, kad surfujem ili kad sam u nekom programu, sad jednostavno ne mogu da razumem da jedna skuplja i bolja atijeva graficka kartica pravi probleme a ova ne ?!?!? Kako je to moguce ?!?!?! Trenutno imam kod sebe 3 Atijeve graficke i sa svakom taj problem. Probacu i ovu malo vise da mucim...pa cu javiti da li je pravila probleme.
Blazeni su oni koji znaju da usrece sebe !!!

http://www.sobica.net
 
0

intruder
Zrenjanin

Član broj: 11141
Poruke: 19
80.74.160.*



Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...22.02.2007. u 19:31 - pre 208 meseci
Sto se tice Riva TNT2 kartice, isprobao sam je i radila je sasvim ok bez ikakvog mrljanja po ekranu ili budzenja.

Probao sam sa ciscenjem slotova kontak sprejom, sad se ne budzi racunar ali se desava druga stvar. Evo par slika da vidite kako to izgleda:

Ovo mi se desavalo sa starom grafickom (ATI 9550):

http://img01.image2share.com/i.php?i=36481_graficka_3.jpg

Ovo se desava sa novom grafickom posle ciscenja slotova(ATI 9600pro):

http://img01.image2share.com/i.php?i=36482_grafika_2.jpg

http://img01.image2share.com/i.php?i=36483_slika_2.jpg


Inace staru graficku sam odneo kod drugara i kod njega je sasvim normalno radila, nije pravila nikakvih problema.


Blazeni su oni koji znaju da usrece sebe !!!

http://www.sobica.net
 
0

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...22.02.2007. u 20:36 - pre 208 meseci
Oslobodi zavrtanj na grafickoj i probaj da je pri podizanju sistema drzis "nategnutu" u neki polozaj. Da li ima promena? Ako ne, moguce je da je magistrala/MB u kvaru mada, i dalje mi lici na lose naleganje svih pinova na kartici.
 
0

intruder
Zrenjanin

Član broj: 11141
Poruke: 19
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...23.02.2007. u 16:26 - pre 208 meseci
Isprobao sam i nista, i kad je usao u win cackao sam graficku i nista se nije desavalo, nije mrljao ili budzio. Najverovatnije ploca ili magistrala kao sto kazes. Ne verujem da je do graficke i do kontakata, jer komp radi sa istom grafickom vec vise od godinu dana i nikad nije pravio problem, graficku nisam vadio iz slota, samo sam instalirao novi win, komp je radio jedan dan sve ok, kad sam ga sledece jutro upalio pojavio se taj problem. A evo i dalje radi sve ok bez ikakvih problema sa TNT2, po mom misljenju magistrala pravi problem. No videcu ako uspem da pronadjem slicnu plocu i sa njom probam. Hvala na savetima.
Blazeni su oni koji znaju da usrece sebe !!!

http://www.sobica.net
 
0

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...23.02.2007. u 20:45 - pre 208 meseci
Sad sam pogledao slike sto si postavio, drug je jedan imao identican problem kao na prvoj slici, ali njemu se taj problem znaci javi 2 sekunde u nekoliko minuta otprilike, ali to mu se desava od kada je kupio racunar, zamenuli mu graficku, isti problem, rekli mu, kao decko to je do struje kod tebe u kuci, dap kao sto vidite..
E sada, njemu racunar sa time radi, pa uskoro ce biti 2 godine ja mislim, nikakvih problema, sem sto se manifestuje ono sto si ti pokazao na prvoj slici(potpuno isto), pa da znas da nece valda nesto uskoro otici :)
A sto mi napamet pada, da nije mozda drugacija agp brzina izmedju te 2 kartice? I zbog toga se ne manifestuje kod tnt2.
 
0

intruder
Zrenjanin

Član broj: 11141
Poruke: 19
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...24.02.2007. u 01:27 - pre 208 meseci
Do struje ne verujem da je, jer kao sto sam vec napisao u prethodnom postu, racunar je radio skoro godinu dana bez ijedne takve greske, da je do struje verovatno bi se to odmah pokazivalo i stara TNT graficka bi pravila problem, mada je tacno da ona ne zahteva istu kolicinu struje kao novije graficke.

Sto se tice AGP brzine, tacno je da TNT2 radi na manjoj agp brzini pa da zato ne pravi problem. Po meni to samo ukazuje da je magistrala ploce u kvaru cim se budzi na vecoj agp brzini, ploca podrzava AGP8x. Desavalo mi se i da mi particija nestane sa drugog hdd-a, da nece da iscita svu memoriju. Znaci moram da iskljucim problem drajvera, operativnog sistema i zaprljanih ili korodiranih kontakata (koji su ocisceni i opet ne pomaze), kao i naravno ne ispravne memorije i graficke kartice, sto me navodi nazalost da je do ploce, pa ce izgleda morati nova da se nabavi.
Blazeni su oni koji znaju da usrece sebe !!!

http://www.sobica.net
 
0

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...26.02.2007. u 00:13 - pre 208 meseci
Pokusaj da spustis AGP na 4x (moze valjda iz BIOS-a) i iskljuci AGP Fast Writes (takodje iz BIOS-a).
 
0

intruder
Zrenjanin

Član broj: 11141
Poruke: 19
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...26.02.2007. u 14:34 - pre 208 meseci
AGP Fast Write je vec iskljucen, a BIOS mi ne dozvoljava da menjam AGP brzinu, opcija je zakljucana......

No nisam za takvo resenje da spustam brzinu AGP-a, jer ako onda bude radilo sve ok, ocito je da je do ploce, ne zelim da mi komp radi sa poluzivom plocom, onda to vise nije ispravan komp :), nadam se da cete se sloziti samnom sto se ovoga tice.

Hvala vam jos jednom na savetima.
Blazeni su oni koji znaju da usrece sebe !!!

http://www.sobica.net
 
0

Sadun
Zemun

Član broj: 94350
Poruke: 244
194.99.236.*



+14 Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...26.02.2007. u 17:25 - pre 208 meseci
Imao sam skoro slican problem. Srecom ,resio sam ga :)
Ono sto je zajednicko u mom i tvom slucaju je da je graficka ATI, a chipset na ploci je VIA. Na ES, a i na drugim mestima su mnogi izneli problem sa ATI grafickim kartama koje rade na plocama sa VIA chipsetom. Nije pravilo ali desava se. Ja sam imao problem sa ATI 1300Pro. Evo kako sam ga resio...
http://www.elitesecurity.org/t244823-0#1472213
 
0

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...26.02.2007. u 21:17 - pre 208 meseci
Poznato je da ATI 9600 ima problema sa AGP 8x na nekim plocama. Smanjivanjem na AGP 4x neces skoro nista izgubiti. Inace VIA chipset je los i cesto ima problema zbog lose implementacije AGP standarda.
 
0

intruder
Zrenjanin

Član broj: 11141
Poruke: 19
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...26.02.2007. u 23:00 - pre 207 meseci
Vec sam napomenuo da mi je u BIOSU zakljucana opcija menjanja AGP brzine. Inace pisao sam vec i za ATI Control Panel, da mi pravi problem kad ga pokrenem, odmah me izbaci ili se komp zabudzi, tako da ne mogu da dodjem do podesavanja. Jednom sam uspeo i iskljucio VPU Recover i Fast Writes. Medjutim ista prica.

Inace problem je poceo da se desava jos pre stavljanja ATI 9600, znaci sa starom 9550.

Probacu jos jednom da pokusam da udjem u ATI Control Panel i pokusam da promenim AGP brzinu. Inace i stara ATI 9550 je radila na istoj brzini i nije pravilo problema vise od godinu dana. Vise puta sam instalirao windows ispocetka na potpuno isti nacin i nikad posle toga nije bilo problema. Ne znam, bas zbog VIA chipseta i njegovih problema, resen sam da zamenim plocu i da imam full mogucnosti i da izbegnem bilo kakvu mogucnost da ploca ne moze da radi na AGP brzini za koju je predvidjena. Naravo gledacu da uzmem plocu sa drugim chipsetom :).
Blazeni su oni koji znaju da usrece sebe !!!

http://www.sobica.net
 
0

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...27.02.2007. u 00:07 - pre 207 meseci
Brzinu AGP-a bi trebalo da mozes da promenis i iz ATi Contol Panela, u istom prozoru gde se iskljucuje VPU Recovery, ako se dobro secam. Jesi li probao neku Nvidia graficku? One nemaju taj konflikt sa VIA-om i mozda bi sve radilo kako treba.
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
0

bansek
Dejan Blagojevic
Nis

Član broj: 49499
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: bansek.tripod.com/karikat..


+2 Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...04.07.2007. u 23:33 - pre 203 meseci
Evo i ja imam isti probelem:MSI KT400, 6712 v1.0.Radi sa GeForce 4 MX440, a kad se stavi R9550 u pocetku se pokvari slika a zatim i blokira.
Da nije mozda zbog napona na AGP-u? Mozda Radeon trazi veci napon???
Probacu da osvezim BIOS......
mlogo smo jachi!
 
0

intruder
Zrenjanin

Član broj: 11141
Poruke: 19
195.252.127.*



Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...05.07.2007. u 00:46 - pre 203 meseci
Pokusavao sam sve i svasta, ali posle svega utvrdio sam da je ploca u pitanju. AGP slot na ploci je pokvaren (tj magistrala nije ispravna 100% pa pravi taj problem) pa sam zamenio plocu i sve radi savrseno. AGP slot na ploci nije totalno neispravan, nego je problem u brzini AGP-a, kad smanjim AGP sa 8x na manje, npr 4x sve radi ok. Tako da je najverovatnije i kod tebe na ploci otisao AGP slot (deo magistrale koji kontrolise AGP i njegovu brzinu), pokusaj da smanjis AGP brzinu pa da vidis kako se ponasa.

Ja sam iskreno hteo novu plocu jer ne zelim da imam nesto sto radi, a ustvari ne radi kako bi trebalo, i zato sam uzeo novu. Medjutim ako tebi nije od neke vaznosti grafika onda pokusaj tako kako sam ti rekao pa ce ti i to mozda odgovarati dok ne resis da zamenis plocu, toliko od mene, poz i srecno !

[Ovu poruku je menjao intruder dana 05.07.2007. u 03:41 GMT+1]
Blazeni su oni koji znaju da usrece sebe !!!

http://www.sobica.net
 
0

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...05.07.2007. u 11:56 - pre 203 meseci
Ako sve radi na AGP 4x, to može slobodno tako i ostati...ništa se drastično u performansama ne mijenja.

 
0

bansek
Dejan Blagojevic
Nis

Član broj: 49499
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: bansek.tripod.com/karikat..


+2 Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...07.07.2007. u 01:15 - pre 203 meseci
4xAGP je resio problem.Mada na ploci pise da podrzava 8xAGP, ali nece, pa nece.Morao sam iz safe moda+VGA da ukljucim 4xAGP,jer je na 8xAGP i Win poceo da se restartuje.
Sad je problem sto ranije instalirane igre ne rade (npr Call of Duty).Mozda zato sto je pre toga bio Nvidia GeForce 4 MX440, mada sam ocistio drajvere i vecinu nv***.dll fajlova iz Win/sistem32 direktorijuma. Interesantno da je CoD radio prilikom prvog startovanja Win-a sa novom karticom (R9550), ali je magistrala procesora bila pala na 100Mz pa je radio na 1100Mhz umesto na 133/1.47Ghz. Nista mi nije jasno.....A i TV out ima dosta linija ("vibrira":))................????

mlogo smo jachi!
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...02.05.2015. u 21:06 - pre 108 meseci
Stara tema. Zaključava se...
 
0

[es] :: PC Konfiguracije :: Graficka kartica ispravna a komp se zabudzi i pojavi se CRN EKRAN...
(Zaključana tema (lock), by Binary Mind)

[ Pregleda: 8322 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.