Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

remote server returned an error : 405 Method not allowed

[es] :: .NET :: remote server returned an error : 405 Method not allowed

[ Pregleda: 2857 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-4.sezampro.yu.



+1 Profil

icon remote server returned an error : 405 Method not allowed23.01.2008. u 00:15 - pre 198 meseci
Ima li ko ideju ?

dobio sam jednu aplikaciju, demo, da instaliram.

U pitanju je Windows aplikacija, pisana u C#, 2005

Ima klijentski i serverski deo. Uradio sam sledece (a inace sve ide na jednom racunaru)

Serverski deo

1. instalirao SQL Express 2005 , u mixed modu
2. instalirao .net framework 2.0
3. instalirao IIS (u pitanju je Windows XP)
4. u Inetpub\wwwroot\ sam napravio folder Cars i u njemu 2 podfoldera : bin(gde dodje serverski deo) i Client (gde dodje client)
takodje sam stavio i web config, sa parametrima sql-a , jedan nivo iznad bin foldera
5. otvorio IIS , desni klik na Cars folder, i kliknuo na 'Create'
6. u VS .NETu, promenio u Build manageru , na 'Release' i izbildovao aplikaciju
7 iskopirao klijentski deo u klijent folder, a serverski u 'bin' folder.

kad pokrenem aplikaciju, dobijem poruku kao u naslovu
"remote server returned an error : 405 Method not allowed" ?????

inace, da, ova demo aplikacija koju sam dobio ideo preko SOAP-a ?!

LM, poruka u logu koju dobijem je :

2008-01-22 17:56:17,750 [192] ERROR - System.Net.WebException: The remote server returned an error: (405) Method Not Allowed

Server stack trace:
at System.Runtime.Remoting.Channels.Http.HttpClientTransportSink.ProcessResponseException(WebException webException, HttpWebResponse& response)
at System.Runtime.Remoting.Channels.Http.HttpClientTransportSink.ProcessMessage(IMessage msg, ITransportHeaders requestHeaders, Stream requestStream, ITransportHeaders& responseHeaders, Stream& responseStream)
at System.Runtime.Remoting.Channels.SoapClientFormatterSink.SyncProcessMessage(IMessage msg)

Exception rethrown at [0]:
at System.Runtime.Remoting.Proxies.RealProxy.HandleReturnMessage(IMessage reqMsg, IMessage retMsg)
at System.Runtime.Remoting.Proxies.RealProxy.PrivateInvoke(MessageData& msgData, Int32 type)
at Manage.BiznisObjekti.Korisnik.proxies.KorisnikManager.login(String korIme, String lozinka)
at Manage.BiznisObjekti.Korisnik.GUI.Login.najava() in C:\razvoj\Cars\Client\BiznisObjekti\Korisnik\GUI\Login.cs:line 74

Cudi me: zasto prijavljuje gresku na ovoj lokaciji 'razvoj\cars' , kada sam aplikaciju instalirao u Inetpub/wwwroot ? .. kao da uopste ne odlazi tamo ?

i drugo pitanje, ja u mom inetpub\wwwroot folder nemam folder 'aspnet_client' ... a to ima na racunaru gde se vrti aplikacija. Da li mi je ovaj folder neophodan ?

10 x hvala unapred !
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: remote server returned an error : 405 Method not allowed23.01.2008. u 08:49 - pre 198 meseci
Ako si instalirao IIS posle .NET-a onda moras iz .NET foldera da startuje aspnet_regiis -i da registrujes sve handlere za ASP.NET fajlove. To ce ti ujedno i dodati folder aspnet_client u root site-a.
405 znaci da je u HTTP hederu stigao zahtev koji nije podrzan, standardno je podrzano osnovno, tipa GET, HEAD, POST, itd. I to je malo zbunjujuce posto web servisi koriste standardni get i post i ne bi trebao da dobijas 405.


poruku o gresci u lokaciji 'razvoj\cars' nije poruka o greski sa te lokacije nego samo pointer gde se nalazio sors fajl tokom kompajliranja (da ti bude lakse da ga nadjes). Tako da to slobodno ignorisi.




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-4.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: remote server returned an error : 405 Method not allowed23.01.2008. u 11:09 - pre 198 meseci

Ako si instalirao IIS posle .NET-a onda moras iz .NET foldera da startuje aspnet_regiis -i da registrujes sve handlere za ASP.NET fajlove

Ne, bio je IIS vec instaliran. ali svakako cu ovo probati. vise nemam ideja ?

a reci mi i ovo, ja u mom inetpub\wwwroot folder nemam folder 'aspnet_client' ... a to ima na racunaru gde se vrti aplikacija. Da li mi je ovaj folder neophodan ?

pozdrav i hvala puno za savet .
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: remote server returned an error : 405 Method not allowed23.01.2008. u 11:12 - pre 198 meseci
aspnet_client nije neophodan za web servis deo, pitanje je samo kakva je klijentska aplikacija, ako je asp.net i koristi asp.net kontrole u formama (tagovi <asp:*>) onda ti treba jer se tu nalaze scripte za client side podrsku tih kontrola.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-4.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: remote server returned an error : 405 Method not allowed23.01.2008. u 11:32 - pre 198 meseci
aplikacija je radjena sa Windows formama, znaci nema ni jedne asp.net forme, niti kontrole.

jos 2 pitanja:

1 da li je dobar redosled instalacije :

.NET Framework, pa onda IIS , ili treba obrnuto ?

2 da li je , sto se tice podesavanja/kreiranje u IIS, to sve sto treba da se uradi (desni klik na folder koji je u inetpubu/wwwroot ) ? ili treba tamo jos dodatnih podesavanja /

pozdrav i hvala za pomoc !
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: remote server returned an error : 405 Method not allowed23.01.2008. u 18:28 - pre 198 meseci
1. Svejedno, samo sto ako prvo instaliras .NET pa onda IIS, onda moras manuelno da startuje aspnet_regiis koji bi u drugom slucaju odradila instalacija .NETa kad detektuje instaliran IIS.

2. Izbegavaj da radis sa IISom kroz windows explorer, sve sto ti treba mozes i trebao bi da odradis kroz IIS Manager.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: remote server returned an error : 405 Method not allowed24.01.2008. u 19:59 - pre 198 meseci
@mmix: ok, kapiram, znaci da se ne bih 'zezao' sa tom registracijom,
bolje mi je da prvo instaliram IIS, pa onda .NET framework ?

Puno hvala za pomoc .. izgubio sam bio celo popodne, a nisam znao kako da resim problem

pozdrav
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: remote server returned an error : 405 Method not allowed27.02.2008. u 11:37 - pre 197 meseci
Citat:
mmix: Ako prvo instaliras .NET pa onda IIS, onda moras manuelno da startuje aspnet_regiis koji bi u drugom slucaju odradila instalacija .NETa kad detektuje instaliran IIS.

Ovo je jasno, al' specificna situacija:
Instaliran Win2k3 R2 Enterprice koji po default-u ima Framework 1.1 i 2.0 ali bez iis-a.
Zatim VS 2005
Onda ServicePack2 za Windows
Pa IIS
Pa VS 2008
E sad, imam verzije framework-a 1, 1.1, 2.0, 3.0 i 3.5. U kojima da pokrecem aspnet_reiis? Verovatno ne bi bilo nista lose i ako to uradim u svima, al' ne bih da utvrdjujem principom pokusaja i greske.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: remote server returned an error : 405 Method not allowed27.02.2008. u 11:44 - pre 197 meseci
Samo 1.1 i 2.0 imaju ASP.NET handlere. Cak i ne mozes da pokrenes aspnet_regiis za 3.5 jer ako pogledas u folder tog frameworka ne postoji ta alatka :) TO je ona stara prica da 3.0 i 3.5 nisu zapravo te verzije nego eventual no 2.1 i 2.2 jer se sve oslanjaju na CLR 2.0

Dakle, slobodno pokreni prvo aspnet_regiis za 1.1 po posle za 2.0 i dobices oba u framework tabu u IISu

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: remote server returned an error : 405 Method not allowed

[ Pregleda: 2857 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.