Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje na internet preko Access Point-a Ovislink 1120

[es] :: Wireless :: Povezivanje na internet preko Access Point-a Ovislink 1120

[ Pregleda: 2912 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki83

Član broj: 53826
Poruke: 3
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Povezivanje na internet preko Access Point-a Ovislink 112023.02.2008. u 13:01 - pre 197 meseci
Naime u PC-u imam 2 mrezne kartice, jedna je PCI wireless - TP LINK WN650G (posjeduje RP-SMA konektor), dok je druga klasicna Fast Ethernet NIC sa LAN portom. Da bi imao pristup internetu, trebam se samo zakaciti za baznu stanicu sa odgovarajucom MAC adresom, a njihov server automatski dodjeljuje IP adrese - DHCP. Posto mi preko ove wireless kartice internet ne radi bas najbolje, zna se desiti da mi veza "puca" a ja smatram da je to do kompatibilnosti ove kartice sa operativnim sistemom (Windows XP). Zbog toga sam htio da pokusam sa access pointom.

Uradio sam sledece:
U podesavanjima AP-a klonirao sam MAC adresu moje wireless kartice, zakacio se na baznu stanicu internet provajdera, i to radi OK, onda sam stavio DHCP client na Enable, povezao ethernet kablom AP Ovislink 1120 i Fast Ethernet i ocekivao sam da ce to profunkcionisati. Medjutim nije, da li sam nesto izostavio kod podesavanja AP-a?

Ako neko zna, molio bih da mi pomogne. Napravio sam par screenshot-ova sta sam uradio, medjutim ne znam da li se na ovom forumu mogu upload-ovati i slike. Ako ima zainteresovanih, mozemo se cuti putem MSN-a.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Povezivanje na internet preko Access Point-a Ovislink 112024.02.2008. u 09:17 - pre 197 meseci
pozdrav

pretpostavljam da je kod tog provajdera jedan nalog vezan za jednu mac adresu pa si zato klonirao mac adresu?
ako to nije slucaj bolje je da ostavis po defaultu,znaci da ne klonira posto ap zna malo da brljavi kod tog kloniranja,bar sam ja imao taj slucaj.
a sto se tice podesavanja ap-a to nisi trebao da ukljucujes dhcp posto je kod provajdera vec ukljucen pa moze samo da prave probleme jedan drugom a recimo kod nekih provajdera postoji skripta koja blokira korisnika (mac adresu) na kojoj vidi da je upaljen dhcp.
znaci vrati sva podesavanja na default,prebaci ap u klient mode,zakaci se na pristupnu tacku na koju se konektujes inace a tcp/ip podesavanja ostavi na automatski (iskljucen dhcp) i to je to sto se tice podesavanja ap (mac adresu kloniraj ako moras).
a u podesavanjima mrezne kartice isto tcp/ip podesavanja postavi na automatski i moralo bi da radi.
jedina caka je sto kad hoces da "pridjes" svom ap-u moras mreznoj kartici promeniti rucno ip adresu na odgovarajuci opseg koji ima tvoj ap i subnet mask,kad zavrsis podesavanja ap-a vratis opet na automatski i dobices ip adresu od provajderovog dhcp-a.

probaj ovako ,trebalo bi sigurno da radi.

pozdrav
 
Odgovor na temu

miki83

Član broj: 53826
Poruke: 3
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Povezivanje na internet preko Access Point-a Ovislink 112024.02.2008. u 16:47 - pre 197 meseci
Uradio sam kako si mi rekao, znaci zakacio sam se AP-om na baznu stanicu (morao sam klonirati MAC adresu) i mreznoj kartici je dodijeljena IP adresa od strane provajderovog DHCP-a. Ali ponovo ne radi.

Sad sumnjam u nesto drugo. Ako mi pise da provajder radi na 2.4 GHz 54 Mbps da li to znaci da provajder radi u (B+G) modu ili samo u G posto ja mislim da Ovislink 1120 moze raditi samo u B modu. Mozda je u tome problem.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Povezivanje na internet preko Access Point-a Ovislink 112024.02.2008. u 17:05 - pre 197 meseci
ako je b+g onda bi trebalo da moze i ako uredjaj podrzava samo b mod a cisto sumnjam da su ostavili samo g mod jer u principu je veza dosta stabilnija u b modu u odnosu na sam g mod.
kod mene na ovislinku 5460ap kad skeniram mreze pored ssid pise isto i u kom modu radi taj ap.
kod tebe nema toga?
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Povezivanje na internet preko Access Point-a Ovislink 1120

[ Pregleda: 2912 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.