Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WPF Application Exit

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: WPF Application Exit

[ Pregleda: 4288 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragan BL
Dragan Lalos
Banja Luka

Član broj: 79680
Poruke: 96
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.micronanostudio.com


Profil

icon WPF Application Exit28.08.2008. u 16:11 - pre 190 meseci
Interesuje me kako da WPF nagovorim da mi zatvori citav program. U Winform-ama sam to radio Application.Exit(); , a za WPF sam nasao da to ide Application.Current.Shutdown();

E sada ako imam dva prozora i to jedan glavni gde su mi podaci a drugi je login prozor imam sljedecu situaciju:

Primjer 1:
Ako podignem glavni prozor PRVO pa onda drugi prozor za login i stavim tu CANCEL dugme da se zatvori citav program "Application.Current.Shutdown();" ta naredba nece raditi. E sada ako prodje login i u glavnom prozoru PRVOM podignutom stavim u NPR File -> Exit (Application.Current.Shutdown();) tu ce raditi.

Primjer 2:
Ako podignem login prozor PRVO i imam opet CANCEL i stavim mu (Application.Current.Shutdown();) radi normalno. Ako user prodje login i udje u drugi glavni prozor i tu stavim File -> Exit (Application.Current.Shutdown();) nece raditi.

Sada mene interesuje kako zamijeniti Application.Exit() jer je to zatvaralo citav program ma gde god da to pozovem.

Mozda se uopste ne radi ovako kako sam ja zamislio u ova dva primjera. Mozda ima neka druga caka za podizanje tih prozora pa bih molio iskusnije da mu to objasne.

Hvala
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: WPF Application Exit28.08.2008. u 16:43 - pre 190 meseci
Radi se tako, i meni to radi. Ne vidim zasto kod tebe ne radi, osim mozda ovoga (iz MSDNa):

Shutdown(): This method can be called only from the thread that created the Application object.

Da ne pozivas Shutdown kroz drugi thread?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Dragan BL
Dragan Lalos
Banja Luka

Član broj: 79680
Poruke: 96
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.micronanostudio.com


Profil

icon Re: WPF Application Exit29.08.2008. u 14:01 - pre 190 meseci
Citat:
Shutdown(): This method can be called only from the thread that created the Application object.


Napravio sam jednu "mali" gresku. :( Stavio sam da mi ShowDialog(); bude u konstruktoru klase, kada sam ga prebacio u FormLoad radi sve perfektno.

Nego ako stavim to u konstruktor u cemu je bila greksa da znam za ubuduce. Negde sam nasao da konstruktor se stalno vrti i kada zelim da zatvorim aplikaciju on kaze da nesto nije zavrseno (tako nesto). :)

mmix ako imas jos nekih detalja vezano za ovu gresku (konstruktor) da mi malo pojasnis bio bih ti zahvalan. Znaci zasto nisam smio da stavim u konstruktor klase ShowDialog();?

Hvala ti u svakom slucaju. :)
 
Odgovor na temu

sallle
Sasa Ninkovic
GTECH
Beograd

Član broj: 146
Poruke: 480
91.148.84.*

ICQ: 20785904


+4 Profil

icon Re: WPF Application Exit16.01.2009. u 02:52 - pre 185 meseci
gasenje forme iz konstruktora bi trebalo da moze sa begininvoke(neki_delegat) , a kao delegat mu das referencu na metodu koja ce odradi zatvaranje.

za izlazak iz programa direktno iz konstruktora probaj: Environment.Exit()

ovo bi trebalo da fercera u obicnim winformama (pa mozda i tebi odradi posao)
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: WPF Application Exit

[ Pregleda: 4288 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.