Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 34782 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ozzy_da

Član broj: 137140
Poruke: 5
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !14.02.2009. u 22:38 - pre 184 meseci
Hej,

ja sam upravo zavrsio "borbu" sa birokratijom i dobio nemacko drzavljanstvo a srpskog se nisam odrekao. Nisam sluzio vojsku u Srbiji i samim time nisam dobio otpust iz drzavljanstva. Normalno Nemacka ne dozvoljava dvojno drzavljanstvo, sem ako (i to je glavna fora za dobijanje dvojnog) ... ako ste u Nemackoj zavrsili vise godina skolovanja nego u Srbiji onda imate pravo na dvojno drzavljanstvo. To je zapisano u zakonu i sasvim je legalno.
Ako nekome trebaju opsirnije informacije neka se slobodno javi.


pozz,

octoja
 
Odgovor na temu

banatcc

Član broj: 81015
Poruke: 21
*.erlm.siemens.de.



Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !17.02.2009. u 08:29 - pre 184 meseci
veoma je dobra informacija,
bilo bih dobro dobiti je
dali to znaci, da ako npr imam diplomu inzinjera, u nemackoj magistriram, znaci da sa time je otvorena ta mogucnost?
dali i sa tim i dalje vazi isti broj godina boravka?

Molim Vas napisite, svoje iskustvo !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !17.02.2009. u 09:31 - pre 184 meseci
Koliko je dugo trajala ta borba sa birokratijom?

Interesantno da Srbija i dalje ne ispisuje ljude iz drzavljanstva zbog vojske... fuckin' 2009.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ozzy_da

Član broj: 137140
Poruke: 5
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !18.02.2009. u 11:39 - pre 184 meseci
cao,

@ Ivan : borba je trajala ca. 2 godine ... ali to je od predaje dokumenata ovde u Nemackoj, pa njihova provera ... pa onda predaja dokumenata za ispis iz drzavljanstva u Srbiji , pa njihova provera tj. odluka ... pa onda opet kod Nemaca predaja dokumenata dobijenih iz Srbije , pa njihova provera i onda dostavljanje potvrda o skolovanju u Nemackoj ... i konacno uplatnica od 255 evra (to je takoreci znak da si primljen u njihovo drzavljanstvo) ... i onda jos par nedelja cekanja na poziv da se svecano uruci sertifikat ... ;)
Dokle god Srbija nebude imala profesionalnu vojsku bice moguce na osnovu moga primera dobiti dvojno drzavljanstvo ... cim dodje do profesionalizacije vojske otpasce i ta opcija jer ce onda davati ispis iz drzavljanstva Srbije ..

@ banatcc : evo ovako, prvi uslov za dobijanje nemackog drzavljanstva, tojest za podnosenje zahteva je neogranicena dozvola boravka (unbefristet) ...
ako je to ispunjeno i svi ostali uslovi (dovoljna mesecna primanja, da niste kaznjavani, itd.) moze se podneti zahtev.
ako sve te provere prodjete dobro onda od njih dobijate "Einbürgerungszusicherung" sa kojom iz Srbije trazite ispis iz drzavljanstva ... ako niste sluzili vojsku onda sledite moj primer , a ako jeste onda ce vam to ici mnogo brze i "lakse" ali necete imati mogucnost dvojnog drzavljanstva.
evo link-a ka zakonu tj. opciji dvojnog drzavljanstva (pogledati pod paragrafom §87 Absatz 3 :
http://www.interkultureller-ra...ergerung/Mehrstaatigkeit.shtml


nadam se da sam vam iole pomogao !

octoja
 
Odgovor na temu

banatcc

Član broj: 81015
Poruke: 21
*.erlm.siemens.de.



Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !19.02.2009. u 13:39 - pre 184 meseci
hvala za odgovor,
pa kljuc u svemu koliko razumem iz tvog odgovora je sto nisi sluzio vojni rok u srbiji,
a ne to koliko si se skolovao u nemackoj,
posto sam sluzi vojni rok, ova opcija otpada,
 
Odgovor na temu

SuperVanja93
Beograd

Član broj: 294821
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !05.12.2011. u 21:17 - pre 150 meseci
Ljudi,jedno pitanje i sa moje strane. Da li bih ja recimo mogao dobiti Nemačko uz zadržavanje našeg,iako nisam služio vojsku(tačnije,oslobođen sam)?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !05.12.2011. u 22:46 - pre 150 meseci
Ne.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !06.12.2011. u 11:53 - pre 150 meseci
Citat:
Isak666: Ne.


Kako sad ne? Zasto ne? Moze koja rec vise, malo podrobnije?


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !06.12.2011. u 17:12 - pre 150 meseci
Pa moze, nego nije pitao za detalje kako ako moze ili ne moze.

Nemacka zabranjuje dvojno drzavljanstvo svima koji su steklo nemacko drzavljanstvo nakon 2000. godine - i to u bilo kojoj kombinaciji, pa i bez obzira da li je sluzio vojsku ili ne.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !10.12.2011. u 01:04 - pre 150 meseci


A kako je pokretac teme dobio dvojno drzavljanstvo? HM?

I to posle 2000.

Dakle, proveri ipak....
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !10.12.2011. u 12:56 - pre 150 meseci
Pa nije on dobio dvojno drzavljanstvo, nego nije dobio ispis iz srpskog jer se vadio na vojsku, pa su mu Svabe dale nemacko drzavljanstvo zbog realne nemogucnosti izdavanje ispisnice iz drzavljanstva maticne zemlje (sto je btw po Zakonu, a to sa skolom o cemu pise postavljac teme ni nema u Zakonu).

Ako se utvrdi da moze da se ispise iz srpskog drzavljanstva ili da je nakon dobijanja nemackog drzavljanstva uzeo neko drugo - oduzece mu nemacko.

 
Odgovor na temu

ozzy_da

Član broj: 137140
Poruke: 5
*.kbcnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !10.12.2011. u 13:40 - pre 150 meseci
Zdravo svima,

evo, da se i postavljac teme javi :)

pronadjoh na ovome sajtu : http://www.jurblog.de/2005/06/...ge-bevolkerung-in-deutschland/

informacije pod tackama 8. (ima vise tacki 8.) o tom mom modelu dobijanja dvojnog drzavljanstva ... e sad, ako nekome pomnogne bice mi drago ... ako ima jos nekih pitanja stojim na raspolaganju !

pozdrav,

ozzy
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !10.12.2011. u 14:22 - pre 150 meseci
Da, ali skolovanje nije direktni preduslov, nego samo dodatni za nemogucnost dobijanja ispisnice zbog vojske
Citat:
wenn der ausländische Staat die Entlassung aus der bisherigen Staatsangehörigkeit von der Leistung des Wehrdienstes abhängig macht
- a vojske u Srbiji nema vise.

Znaci, to su prakticno ljudi koji su se rodili ili doselili pre osnovne skole u DE, a imaju srpsko drzavljanstvo i nece u vojsku u Srbiju.
Tj bilo nekad tako.
 
Odgovor na temu

ozzy_da

Član broj: 137140
Poruke: 5
*.kbcnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !10.12.2011. u 14:44 - pre 150 meseci
da, slazem se da je to vreme mozda proslo kada se dvojno drzavljanstvo moglo dobiti na ovaj nacin ...

ali, cinjenica je da je i tada zvanicni stav zakona bio da se ne moze dobiti dvojno drzavljanstvo ... a ja ga dobih !
Da nisam sam "procackao" internet niko se od gospode nebi setio da mi ukaze na tu mogucnost ... to je, a pogotovo za nemce koji se kako kazu pridrzavaju samo zakona skandalozno ...

zato, pokusajte .. kostace vas mozda par sati vise i nista drugo ...

pozdrav,

ozzy
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !10.12.2011. u 14:55 - pre 150 meseci
U DE zakonu je oduvek postojala mogucnost izdavanja drzavljanstva van bilo kakve regularne procedure tj. diskreciono pravo.

To se primenjuje ukoliko postoje prepreke za dobijanje drzavljanstva po regularnoj proceduri koje ocigledno nisu u moci aplikanta.

Odbijanje drzave Srbije da ispise aplikanta iz drzavljanstva je odlican primer takve situacije.

Problem je ako danas Srbija ispisuje sve ljude bez problema (ako plate) - pojma nemam da li je to slucaj, ali ako jeste - onda vise nema te mogucnosti. To ne znaci da ne mozes da pokusas da trazis da ti tvoj slucaj pregledaju - ali ako nema nikakvih prepreka tvom ispisivanju iz drzavljanstva Srbije, sanse da ti izdaju DE drzavljanstvo su vrlo male do nikakve (osim ako nisi neki olimpijski sportista ili poznati fudbaler ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !10.12.2011. u 15:27 - pre 150 meseci
Btw za sta im treba pola godine da te ispisu kao drzavljanina Srbije?
 
Odgovor na temu

marazile
student
Beograd

Član broj: 167986
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !15.12.2011. u 13:08 - pre 150 meseci
^
Ako je 6 meseci to je super, sudeći po iskustvu ljudi koje ja poznajem...
Prošlo je više od 9 meseci i stvarno ne zna čovek šta mu je činiti. A o nemogućnosti dobijanja informacije koliko će se to još čekati, da ne govorim. E, Srbijo, Srbijio!
 
Odgovor na temu

milanceee
smit milan
novi sad

Član broj: 306319
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !29.08.2012. u 21:11 - pre 141 meseci
Jedno pitanje, čukun baba mi je bila nemica cista, da li ima sanse na osnovu porekla da dobijem nemacke papire?
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !28.02.2013. u 13:32 - pre 135 meseci
Da li neko moze da mi kaze. Moj suprug ima nemacko drzavljanstvo, deca su rodjena u Srbiji, po rodjenju su upisana u opstini u Nemackoj, da li oni automatski sticu nemacko drzavljanstvo po ocu i da li mogu da im izvadim pasos u Ambasadi u Beogradu?
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !19.11.2013. u 23:58 - pre 126 meseci
Citat:
Rina23: Da li neko moze da mi kaze. Moj suprug ima nemacko drzavljanstvo, deca su rodjena u Srbiji, po rodjenju su upisana u opstini u Nemackoj, da li oni automatski sticu nemacko drzavljanstvo po ocu i da li mogu da im izvadim pasos u Ambasadi u Beogradu?

Dete moze da ti ima oba drzavljanstva, ali ce kada postane punoletno morati da se odluci za jedno od ta dva, jer Nemacka nema sporazum o dvojnom drzavljanstvu sa Srbijom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dvojno drzavljanstvo u Nemackoj (nemacko i srpsko) ... evo kako !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 34782 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.