Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Videoteka - WPF uradak.

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: Videoteka - WPF uradak.

[ Pregleda: 2381 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
85.158.35.*



+13 Profil

icon Videoteka - WPF uradak.17.06.2010. u 20:44 - pre 167 meseci
Zavrsio sam logiku, jos mi fali brisanje filmova, ali danas je bilo vruce te mi se nije dalo:


STVARI ZA URADITI:
- Srediti bugove
- Organizirati kod bolje (sortirati metode, staviti neke stvari u metode)
- Staviti metode koje se povlace i prave clutter u odgovarajuce klase
- Napraviti kompletan error checking (aplikacija sada na nekim mjestima brlja, jer moze primiti nedopustene vrijednosti)
- Nasminkati program
- Napraviti dinamicki refresh svih unjetih vrijednosti.
- Dodati nekoliko Querija.

STVARI KOJE CE SE DODATI:
- Email notifikacija
- SMS notifikacija (imam vec napravljen kod, samo ga trebam inplementirati)
- Osim standardnog dodavanja filmove, automatsko dodavanje sa IMDB. Dakle, samo se unese naziv zeljenog filma, i aplikacija sama povuce sve relevantne informacije (slike, glumce, reziser) sa IMDB i adekvatno ih pohrani.
- Pregled clipova od svih mogucih filmova. Mislim da je youtube odlican izvor, jer maltene tamo postoji svaki film moguci.
- Dorada parsera za HTML. Parser imam, samo brate brlja. REGEX NE DOLAZI U OBZIR.



KAKO INSTALIRATI PROGRAM:

- U arhivi se nalazi *.sdf baza pod imenom videotekabaza.sdf. Nju je potrebno staviti u root C:/
- Unzipovati arhivu (mora biti u debug folderu), te pokrenuti Videoteka.exe.
- Treba da imate instaliran SQLce, 3.5. Ili 3.1. Ovdje imam problem sa lokalizacijom, koji me j*** ko majmuna. To cu pod hitno da rijesim, kao prvu stvar.
Dakle, za sada nije program lokalizovan, zato ove silne upute za instaliranje. Sorry, iduca verzija ce biti sredjena.
(a ja naivan mislio da necu imati problema sa SQLce... bolje bi mi bilo da sam odradio u SQLite!!! ).




KAKO KORISTITI PROGRAM:
Program nema search u klasicnom smislu, nego search je integrisan kroz cijeli program. Sva pretraga se obavlja preko comboboxova. Moguce je traziti po bilo koje parametru (broj, ime, email, tel i emailadresa). Cak i ne mora biti kompletna pretraga.
Ako mi je broj telefona, 061123456. I kad otkucam 456, u comboboxu ce mi se pojaviti svi brojevi koji sadrze taj broj. Jednostavno izaberem sa misem ili kursorom. Enter za potvrdu ili dvoklik. Isto vrijedi i za ostala polja.
Dakle, svaka kontrola koja moze primiti tekst je i ujedno i search enabled.
Neki od imaginarnih clanova u bazi vec imaju fimove iznajmljene, a neki i ne.

Kada se mijenja postojeci clan, sve se automatski azurira. To ne vrijedi, za ostale izmjene tipa dodati filmovi ili novi clan.
Ali to spada vec pod stavku: Napraviti dinamicki refresh svih unjetih vrijednosti.



Source necu postavljati, sve dok ne ispoliram program. I dok ne izbacim psovke i vulgarne komentare (koji se nalaze u komantarima). A mozda ih i ne budem brisao :)



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
85.158.36.*



+13 Profil

icon Re: Videoteka - WPF uradak.19.06.2010. u 21:50 - pre 167 meseci
A divota. Nije do mene bio problem sa BAD IMAGE, t.j. pogresnim *.DLL koji se ucitavaju...


Microsoftov problem. I sta sad?!?! Kako da to rijesim?!?

Sve mi se cini da ope tidem na SQLite... :(

Vise informacija na

http://support.microsoft.com/kb/974247
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
85.158.36.*



+13 Profil

icon Re: Videoteka - WPF uradak.19.06.2010. u 21:59 - pre 167 meseci
Posto razvijam program na x64... i imajuci u vidu da je vecina drugih masina x32... mozda da na svojoj masini samo ostavim 32bitne verzije sqlce fajlova, i da njih distribuiram... mozda onda ne budem imao problema sa ucitavanjem iz GAC -a(Global Assembly Cash)?



 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: Videoteka - WPF uradak.

[ Pregleda: 2381 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.