Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Videoteka - WPF uradak PART II

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: Videoteka - WPF uradak PART II

[ Pregleda: 1878 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
85.158.35.*



+13 Profil

icon Videoteka - WPF uradak PART II30.06.2010. u 20:51 - pre 168 meseci
Prosli program koji sam postao ovdje na forum je bio maltene nemoguce pokrenuti, zbog vise faktora. Lokalizacija nija uradjena... baza razbacan.

Jedini preduslov za pokretanje je .NET 3.5... i to je sve.


Nakon vise dana nerviranja i tastature kojoj fali enter (jer sam ga slomio), predstavljam parser. Logika je gotova. Ima mnogo bagova, ali sto je najbitnije... RADI :)

Aplikacija ce dobiti generalni face lifting, dakle WPF tek treba da udje u igru. Nema vise messagebox.show() :D

Program vec moze da unosi/ispravlja nove korisnike. Da prati ko duzi koji film.
Dodavanje novih filmova jos nije implementirano, ali i ne moze dok ne zavrsim parsiranje 100%.

Program nema opciju za nikakvu pretragu. Pretraga ja implementirana u samu srz programa. Tako pri unosu bilo koje vrijednosti (vece od tri slova) u bilo koje polje za search automatski prikazuje rezultate u ostalim poljima.

Sto se tice parsera... stranica koja se parsira je imdb.com. Prikazuje imena filmova, slike, glumce i zaplet filma. Kao sto pise na imdb.com

Za sada ako otkucate neki film, sve slicne filmove ce ispisati u textblokove. Ako kliknete na textblokove, program ce pokusati dobiti podatke u vezi trazenog filma.

Textblokovi su samo privremeni, jer moram naci neki novi nacin prikaza rezultata. Ako unesete pretragu tipa STAR TREK, program nije u stanju da parsira, jer ime previse rezultata. Razmisljam da koristim treeview???

Isto tako na nekim filmovima ce da prijavi gresku, ali na svu srecu znam u cemu je problem te cu u narednim verzijama da to ispeglam.

Jedva cekam da ispeglam logiku, te da pocnem ubacivati XAML :). Naravno, nesto WPF-a vec ima, ali ce to sve biti izmjenjeno.


http://rapidshare.com/files/404127764/Debug.rar.html

 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: Videoteka - WPF uradak PART II

[ Pregleda: 1878 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.