Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Silverlight aplikacija-Xaml Parse Exception

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: Silverlight aplikacija-Xaml Parse Exception

[ Pregleda: 2072 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BrainDemage
gotovan

Član broj: 253985
Poruke: 114
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Silverlight aplikacija-Xaml Parse Exception01.11.2010. u 22:30 - pre 163 meseci
Radim aplikaciju u silverlight-u,i za stilove koristim ResourceDictionary. U MainPage.xaml imam npr.
Code:
        <Border x:Name="ContentBorder" Style="{StaticResource ContentBorderStyle}">
a u Style.xaml imam
Code:
<Style x:Key="ContentBorderStyle" TargetType="Border">
        <Setter Property="Background">
            <Setter.Value>
                <LinearGradientBrush EndPoint="0.5,0.045" StartPoint="0.5,0">
                    <GradientStop Color="#6FCCCCCC"/>
                    <GradientStop Color="#00CCCCCC" Offset="1"/>
                </LinearGradientBrush>
            </Setter.Value>
        </Setter>
</Style>
i tako za niz drugih kontrola. Problem je sto mi baca Xaml Parse Exception,a ne znam,tj ne mogu da uvidim gde je greska. Proveravao sam i reference i imena,i imena foldera u kojima su pages,ali nista. Pretpostavljam da se potkrala negde neka sitna i glupa greska,pa ako je imao neko neki slican problem,neka se javi.
Život je polje svih mogućnosti.
Ono što izaberete to je vaš život.
 
Odgovor na temu

Dusan Kondic
Programer
ZR "Parametar" Ljubovija
Ljubovija

Član broj: 49961
Poruke: 225
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.drinacoding.com


+14 Profil

icon Re: Silverlight aplikacija-Xaml Parse Exception02.11.2010. u 07:28 - pre 163 meseci
Pokušaj da staviš Style="{DynamicResource ContentBorderStyle}".
Mislim da nije moguće napraviti biblioteku stilova na nivou cele aplikacije,
a da se pozivaju statički.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

BrainDemage
gotovan

Član broj: 253985
Poruke: 114
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Silverlight aplikacija-Xaml Parse Exception02.11.2010. u 20:59 - pre 163 meseci
Da odgovorim,problem je resen.Verovatno je moj racunar problem,jer sam naknadno instalirao xp sp3,vs 2010 i sl 4sdk,pa je zaglupeo nesto. Ne mogu cak da pokrenem aplikaciju u debug modu. Inace,pored toga,potkrao se komentar koji je napravio problem...
Život je polje svih mogućnosti.
Ono što izaberete to je vaš život.
 
Odgovor na temu

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Silverlight aplikacija-Xaml Parse Exception06.11.2010. u 00:28 - pre 163 meseci
Citat:
Dusan Kondic: Mislim da nije moguće napraviti biblioteku stilova na nivou cele aplikacije, a da se pozivaju statički.


Naravno da mozes, samo stavi StaticResource umesto DynamicResource i stavi stilove negde u aplikaciju, npr. App.xaml.
if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

Dusan Kondic
Programer
ZR "Parametar" Ljubovija
Ljubovija

Član broj: 49961
Poruke: 225
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.drinacoding.com


+14 Profil

icon Re: Silverlight aplikacija-Xaml Parse Exception06.11.2010. u 07:07 - pre 163 meseci
Izvinjavam se zbog mog brzopletog odgovora.
U mom slučaju, u WPF aplikaciji koja je sastavljena od niza dll-ova, od kojih je jedan MojeKontrole.dll,
nisam uspeo da napravim biblioteku stilova koje bih primenjivao nad mojim kontrolama. Problem sam
rešio tako što sam napravio n-broj button-a koji se razlikuju samo po izgledu.
Problem je, dakle, u WPF-u, i to u aplikaciji sa više dll-ova koji koriste isti resurs - MojeKontrole.dll.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: Silverlight aplikacija-Xaml Parse Exception

[ Pregleda: 2072 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.