Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WPF Otvaranje novog prozora u trenutnom

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: WPF Otvaranje novog prozora u trenutnom

[ Pregleda: 1987 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SRdJAN18
srdjan tubin
Novi Sad

Član broj: 63921
Poruke: 40
89.216.54.*



Profil

icon WPF Otvaranje novog prozora u trenutnom09.11.2010. u 09:28 - pre 163 meseci
Pozdrav!
Tek sam poceo da radim i proucavam WPF tehnologiju, ali ne mogu da nadjem na netu (niti sam da skontam) kako da otvorim neki prozor unutar vec otvorenog, tj. da se sadrzaj trenutnog prozora sakrije, i novi prikaze...
Recimo, ako imam nekoliko buttona na prozoru, od kojih je jedan "dodaj korisnika", i kad kliknem na njega, da se svi buttoni sakriju/sklone, a prikaze se novi sadrzaj - text boxovi, labele i ostalo za unos korisnika, ali U VEC OTVORENOM prozoru!!
Hvala unapred!
...i wanna leeeearn
 
Odgovor na temu

Dusan Kondic
Programer
ZR "Parametar" Ljubovija
Ljubovija

Član broj: 49961
Poruke: 225
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.drinacoding.com


+14 Profil

icon Re: WPF Otvaranje novog prozora u trenutnom09.11.2010. u 09:46 - pre 163 meseci
Ima više načina.
Najlakše za programiranje je da grupe kontrola staviš u panele pa da ih po potrebi prikazuješ i sakrivaš.
Malo nezgodnije, ali bolje rešenje je da od svake grupe kontrola napraviš novu kontrolu (UserControl), pa
da po potrebi, u neki kontejner ubacuješ željenu sopstvenu kontrolu. Za ovo je potrebno malo više znanja.
Na netu može da se nađe rešenje koje simulira MDI u WPF-u, jer isti nije podržan, a rešava isti problem
koji ti imaš.
Ako te zanima detaljnije, reci.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: WPF Otvaranje novog prozora u trenutnom09.11.2010. u 10:23 - pre 163 meseci
Mislim da MDI ne odgovara njegovom scenariju posto MDI po pravilu nema kontrole po sebi kao sto njemu osnovni prozor ima. Sasvim se slazem sa prethodnim preporukama. Sa UserControl-ama bi bilo najcistije.
 
Odgovor na temu

SRdJAN18
srdjan tubin
Novi Sad

Član broj: 63921
Poruke: 40
89.216.54.*



Profil

icon Re: WPF Otvaranje novog prozora u trenutnom09.11.2010. u 13:13 - pre 163 meseci
Hvala na odgovorima!
Snasao sam se na najlosiji i najruzniji nacin - jednostavno sam sve pobacao u jedan prozor, i po potrebi jedne kontrole sakrivao, a druge prikazivao!
Pokusacu i sa UserControl! :)

[Ovu poruku je menjao SRdJAN18 dana 09.11.2010. u 15:06 GMT+1]
...i wanna leeeearn
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: WPF Otvaranje novog prozora u trenutnom09.11.2010. u 14:22 - pre 163 meseci
Pa, samo prebaci jednu grupu na jedan a drugu na drugi panel da ne moras svaku kontrolu posebno da skrivas/prikazujes vec samo panele.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: WPF Otvaranje novog prozora u trenutnom

[ Pregleda: 1987 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.