Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zasto je vmware kurs ovoliko skup????

[es] :: Sertifikati :: zasto je vmware kurs ovoliko skup????

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8177 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pavlakus
Beograd

Član broj: 84519
Poruke: 236
94.230.182.*



+3 Profil

icon zasto je vmware kurs ovoliko skup????12.09.2011. u 09:28 - pre 152 meseci
Moze li mi neko objasniti zbog cega je osnovni kurs vmware install, configure, manage koji pri tome traje 5 dana kosta 220.000,00 dinara. da ne pricam u tom paketu koji osnocni, sledeci kurs koji se zove whats new !@# kosta 132.000,00 i traje 2 dana. Moze li mi neko reci neko logicno objasnjenje za cenu ovih kurseva, mislim da su preskupi s obzirom da traju sve ukupno 7 dana
pavlakus grosus
 
Odgovor na temu

srndach

Član broj: 58095
Poruke: 242
212.200.85.*



+2 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????12.09.2011. u 09:41 - pre 152 meseci

Nema tu mnogo logike, mada zavisi sa koje strane gledas.
Ako ce te utesiti SANS kursevi su jos skuplji ...

Ti mozes da polazes ispit i bez kursa, i da polozis i dobijes zvanje npr. VCP.
Ali ako nisi isao na kurs, VMWare te ne priznaje kao VCP ...

Ne znam kakve to posledice povlaci, ja se vise bavim Ciscom, a tu je situacija kud i kamo bolja ...
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.hsl.eu.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????12.09.2011. u 10:41 - pre 152 meseci
VMware install, configure, manage je VMware uslov za priznavanje VCP ispita i to je to. Njihova titula njihova cijena...
Kurs nije baš namijenjen pojedincima već više firmama (VMware partnerima) i to je jedan od razloga ovolike cijene...

What's new nije obavezan i predstavlja opcioni kurs nakon izlaska naredne verzije vSphere sistema. Dosad se sljedeći VCPn kada posjeduješ VCPn-1, stiče polaganjem ispita za novu verziju u roku od nekoliko mjeseci od dana izlaska nove verzije (sad je to ako se ne varam do februara 2012).

Ja sam inače VCP još od verzije 3 i sada upravo pripremam i testiram 5-cu :) Samo mi je jednom plaćen kurs i to još verzija 3.5.

PS: Ako mene lično pitaš, mislim da je ovolika cijena opravdana, ispit je realno piece of cake za nekog ko ima npr par mjeseci iskustva sa vSphere proizvodima i kada bi kurs bio samo opcija imao bi gomilu VMware "stručnjaka" na tržištu koji realno svi zajedno nemaju pojma (bez uvrede ikome). Ovako bar nešto "uđe u uvo" :) + što nijedna firma neće "pući" ovolike pare ako lik/firma ne misli sve ovo shvatiti ozbiljno.
Hint: Pogledaj samo kakvih "expert-a" ima za MS pa će ti sve biti jasno...
 
Odgovor na temu

pavlakus
Beograd

Član broj: 84519
Poruke: 236
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????12.09.2011. u 12:30 - pre 152 meseci
slazem se da je cena jedna vrsta odbrane od stancovanja strucnjaka. mozes li mi reci kao neko ko je zavrsio kurs, vredi li ga zavrsavati, nemislim u kontekstu znanja jer to sigurno vredi nego u kontekstu posla jer milsim da malo firmi ozbiljno gleda na virtuelizaciju u smislu da im treba covek koji ce se time baviti, vecinom je to negde sporedno.
pavlakus grosus
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.hsl.eu.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????12.09.2011. u 12:54 - pre 152 meseci
Sa strane znanja vrijedi ako imaš dobrog instruktora (oni imaju još gori/skuplji put do VCI sertifikata). Iskustvo je ipak presudno...
Što se tiče posla to je šareno, sertifikat je tu samo ulaznica (u ovom slučaju jako skupa :) ). Možda ti ne obezbijedi ulaz a možda se "prošvercuješ" bez nje.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
..152.248-dsl.net.metronet.hr.



+19 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????30.10.2011. u 12:35 - pre 151 meseci
da li se isplati odslušati seminare i položiti certifikate bez iskustva u tome?

 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
62.68.98.*

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????30.10.2011. u 15:59 - pre 151 meseci
Ako pitaš da li se može položiti VCP bez iskustva prije samog kursa, mislim da može uz dosta rada (desktop i 8GB RAM-a i udri :)).
Da li se isplati to samo ti znaš.
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
..151.234-dsl.net.metronet.hr.



+19 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????30.10.2011. u 16:01 - pre 151 meseci
Citat:
Ned123: Ako pitaš da li se može položiti VCP bez iskustva prije samog kursa, mislim da može uz dosta rada (desktop i 8GB RAM-a i udri :)).
Da li se isplati to samo ti znaš.


pitam da li se isplati upisati seminare, odslušati i položiti certifikate.
 
Odgovor na temu

cveticmilan
System administrator
Beograd

Član broj: 105312
Poruke: 161
*.nb.rs.

Sajt: www.nb.rs


+8 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????30.10.2011. u 18:46 - pre 151 meseci
naravno da se isplati, fenomenalan je kurs kao i sam vmware. U to nemoj nikada ni da poslumljas
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
..151.234-dsl.net.metronet.hr.



+19 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????30.10.2011. u 20:24 - pre 151 meseci
Citat:
Ned123: Ako pitaš da li se može položiti VCP bez iskustva prije samog kursa, mislim da može uz dosta rada (desktop i 8GB RAM-a i udri :)).
Da li se isplati to samo ti znaš.


pa toliko sad imam, samo što imam stariji athlon.

a slijedeće godine ionako planiram kupiti komp sa procesorom od 6 jezgri i 8 ili 16 gb rama.
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
..151.234-dsl.net.metronet.hr.



+19 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????30.10.2011. u 20:26 - pre 151 meseci
Citat:
cveticmilan: naravno da se isplati, fenomenalan je kurs kao i sam vmware. U to nemoj nikada ni da poslumljas


koliko su šanse da te netko zaposli s certifikatima i home iskustvom?

inače ono što mene interesira je: virtualizacija, linux i baze.



 
Odgovor na temu

cveticmilan
System administrator
Beograd

Član broj: 105312
Poruke: 161
*.nb.rs.

Sajt: www.nb.rs


+8 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????30.10.2011. u 22:03 - pre 151 meseci
pa ne znam, mozda nisam kompetentan da odgovorim na pitanje ali moje iskustvo je da home iskustvo nikada ni ne udje u uzi izbor na konkursu za posao. Relativno pitanje, zavisi od firme, opisa posla itd ... Ako mi treba neki zeleni svrseni diplomac koji ce da radi PHP za bilo koje pare i nesto razvija ok , ali da ti neko vrti celu infrastrukturu na VMware ne moze biti neko ko nema mnogo iskustva, znanja, zar ne , slazes se ?

Drugo, mislim da mi koji idemo na to i jurimo sertifikate smo jednom nogom vec na Nikoli Tesli jer ovde ti toliko i nije bitan, realno.

Brza izmena, sada videh da pises sa .HR. Nikola Tesla je Beogradski aerodrom. I ne znam kako je kod vas ali svi smo mi u istim ....
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
..151.234-dsl.net.metronet.hr.



+19 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????30.10.2011. u 22:26 - pre 151 meseci
Citat:
cveticmilan

Brza izmena, sada videh da pises sa .HR. Nikola Tesla je Beogradski aerodrom. I ne znam kako je kod vas ali svi smo mi u istim ....



situacija u hrv je takva da jedva imaš cca. istovremeno maksimalno 20 oglasa za IT i telekomunikacije po portalima.

nekad bilo najmanje 100 oglasa svaki dan.

za dobar posao moraš imati i dobru vezu.

nitko ništa ne zapošljava, a to sve zbog lopovstva,

dug hrvatske je 60 milijari eura + kamate(izvor sa wikipedia-e), sveukupno.

2003.god dug je bio 20 milijardi eura.

tako da je banana u državi.

 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
..151.234-dsl.net.metronet.hr.



+19 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????30.10.2011. u 22:27 - pre 151 meseci
Citat:
cveticmilan: pa ne znam, mozda nisam kompetentan da odgovorim na pitanje ali moje iskustvo je da home iskustvo nikada ni ne udje u uzi izbor na konkursu za posao. Relativno pitanje, zavisi od firme, opisa posla itd ... Ako mi treba neki zeleni svrseni diplomac koji ce da radi PHP za bilo koje pare i nesto razvija ok , ali da ti neko vrti celu infrastrukturu na VMware ne moze biti neko ko nema mnogo iskustva, znanja, zar ne , slazes se ?

Drugo, mislim da mi koji idemo na to i jurimo sertifikate smo jednom nogom vec na Nikoli Tesli jer ovde ti toliko i nije bitan, realno.


slažem se.
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
62.68.98.*

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????31.10.2011. u 11:43 - pre 151 meseci
Citat:
MarkoBalkan: pitam da li se isplati upisati seminare, odslušati i položiti certifikate.


Da probam da objasnim neki moj stav...
Sam sertifikat može biti jako nedovoljan da te neko na ovim prostorima ili negdje u inostranstvu uzme u obzir kao potencijalog radnika... Druga strana je što ima dosta bitnih stvari u samoj virtuelizaciji koje nisu toliko bitne za cert. ali jesu bitne za svakodnevni rad i koje ne možeš raditi kod kuće (ozbiljniji SAN, multipathing... Same 32-bitne VM u principu rade slabo a 64-bitne nikako u ESXi-u koji je instaliran u VMware Workstation, dok za fizičke ESXi-eve moraš imati bar 2 jače mašine i sl.)
Možda ti je bolje u području sertifikata ići na MS posebno na Hyper-V. Kod njih nema uslovljavanja sa kursevima a ispit je ako se ne varam po 75USD. Osnovni principi enterprise virtuelizacije su svuda isti, finese se nauče kroz rad. Tu je i Cisco (jako puno IP networkinga ima u virtuelizaciji), a i serverski dio MS-a/Linux-a (bez ovoga teško da ćeš biti uspješan VI admin).
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
..151.234-dsl.net.metronet.hr.



+19 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????31.10.2011. u 11:56 - pre 151 meseci
Citat:
Ned123: Da probam da objasnim neki moj stav...
Sam sertifikat može biti jako nedovoljan da te neko na ovim prostorima ili negdje u inostranstvu uzme u obzir kao potencijalog radnika... Druga strana je što ima dosta bitnih stvari u samoj virtuelizaciji koje nisu toliko bitne za cert. ali jesu bitne za svakodnevni rad i koje ne možeš raditi kod kuće (ozbiljniji SAN, multipathing... Same 32-bitne VM u principu rade slabo a 64-bitne nikako u ESXi-u koji je instaliran u VMware Workstation, dok za fizičke ESXi-eve moraš imati bar 2 jače mašine i sl.)
Možda ti je bolje u području sertifikata ići na MS posebno na Hyper-V. Kod njih nema uslovljavanja sa kursevima a ispit je ako se ne varam po 75USD. Osnovni principi enterprise virtuelizacije su svuda isti, finese se nauče kroz rad. Tu je i Cisco (jako puno IP networkinga ima u virtuelizaciji), a i serverski dio MS-a/Linux-a (bez ovoga teško da ćeš biti uspješan VI admin).


MS me ne zanima.

kao što sam rekao virtualizacija + linux.

gledam po vani oglase, fali na tisuće ljudi u IT-u(sve), umjesto da uzmu juniore i da pokrpaju rupe, oni čekaju ako dođe netko s iskustvom.


evo koliko ljudi traži samo vmware

http://jobs.vmware.com/topjobs/

[Ovu poruku je menjao MarkoBalkan dana 31.10.2011. u 13:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
62.68.98.*

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????31.10.2011. u 14:08 - pre 151 meseci
Pitao si me za mišljenje i ja sam ti ga iznio. Možda će neko drugi imati drugačiji stav.

Ako hoćeš konkretno:
Obuka ti je sama po sebi bezveze ako te stvari ne radiš na dnevnoj bazi, sve ćeš zaboraviti za dvije godine kada dođe vrijeme za upgrade. Sa druge strane za ozbiljan VMware setup ti treba dosta novca i truda, povoljno je pomenuti da se fizički ESXi skoro ni na jednu desktop ploču ne može instalirati bez ozbiljnih hack-ova/posebne LAN karte. Kolega gore je pomenuo činjenicu da home iskustvo jednostavno ne važi kao radno iskustvo, pogotovo ako to ne možeš dokazati konkretnim projektima i rezultatima.

Ali na kraju... To je ipak tvoj novac i mi ti ne možemo reći kako da ga potrošiš.

[Ovu poruku je menjao Ned123 dana 31.10.2011. u 15:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
ip212-200-156-33.adsl.beocity.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????31.10.2011. u 14:39 - pre 151 meseci
Ako ćeš na osnovu licence da, u narednih barem 6 meseci, dobiješ posao vredan bar kiloevro mesečno, onda vredi svake uložene pare. Ako ti je samo cilj da učiš virtuelizaciju - i da se vežbaš na istoj u kućnoj radinosti - onda možda da probaš neko free rešenje koje nudi vmware, ako postoje.
Ili možda da probaš VirtualBox OSE, koji je free, a mislim i da je FOSS.

A cena - pa, dotični misle da je opravdana, i verovatno tržište misli slično: u suprotnom, spustili bi oni cenu i ispod majkrosofta, u nanosekundi.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
..137.114-dsl.net.metronet.hr.



+19 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????31.10.2011. u 16:12 - pre 151 meseci
Citat:
newtesla: Ako ćeš na osnovu licence da, u narednih barem 6 meseci, dobiješ posao vredan bar kiloevro mesečno, onda vredi svake uložene pare. Ako ti je samo cilj da učiš virtuelizaciju - i da se vežbaš na istoj u kućnoj radinosti - onda možda da probaš neko free rešenje koje nudi vmware, ako postoje.
Ili možda da probaš VirtualBox OSE, koji je free, a mislim i da je FOSS.

A cena - pa, dotični misle da je opravdana, i verovatno tržište misli slično: u suprotnom, spustili bi oni cenu i ispod majkrosofta, u nanosekundi.


cilj mi je naučiti, položiti certifikat i zaposliti se s time + linux, a i to me zanima.

virtualbox koristim već najmanje 3 godine.
 
Odgovor na temu

cveticmilan
System administrator
Beograd

Član broj: 105312
Poruke: 161
*.nb.rs.

Sajt: www.nb.rs


+8 Profil

icon Re: zasto je vmware kurs ovoliko skup????31.10.2011. u 19:20 - pre 151 meseci
da ne skrecemo sa teme, unix je osnova svega ovoga, (vmware smo to lepo nasminkao) tako da je osnovno, tacnije, sustinsko poznavanje unix-a neophodno. Neki ce reci da lupam ali tako je. Poznajem, slozicete se 1000 M$ enterprise admina koji ne znaju sta je vbs sceipt. Vmware je samo moc kernela iskoristio na pravi nacin. Malo bolji poznavaoci kernela znaju o cemu pricam tako da je isto kao i u M$ svetu, ko ga zna u korenu nece imati problema a ko ga je naucio za ispit imace.

Da ne lutam, to se ne uci nego se voli, zeli, istrazuje ... A sam papir je kruna neka i nista vise ...


P.S. Ja sam virtualni svet upoznao mnogo ranije pre vmware ali oni su stavili sapu na to.


Sun microsystems je valjao virtual desktop decenijama pre vmware a ovi sada to predstavljaju kao revoluciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Sertifikati :: zasto je vmware kurs ovoliko skup????

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8177 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.