Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Flash za siemens s35

[es] :: GSM - servisiranje :: Flash za siemens s35

[ Pregleda: 5460 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Flash za siemens s3507.12.2001. u 12:35 - pre 271 meseci
Treba mi hitno,u narednih nekoliko sati,link na kome mogu da skinem flash za siemens s35.Najbolje bi bilo da to bude verzija 0504 a ako ne onda je dobrodosla i bilo koja druga verzija,samo da radi.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
217.26.75.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Flash za siemens s3507.12.2001. u 19:32 - pre 271 meseci
Citat:
Bad Habbit:
Treba mi hitno,u narednih nekoliko sati,link na kome mogu da skinem flash za siemens s35.Najbolje bi bilo da to bude verzija 0504 a ako ne onda je dobrodosla i bilo koja druga verzija,samo da radi.

Nije baš u nekoliko narednih sati ali možda je još uvek aktuelno. Verzija je v20
http://www.inet.hr/~gog/siemens/firmware.htm
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.panet.co.yu

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Flash za siemens s3507.12.2001. u 19:46 - pre 271 meseci
cisto da napomenem da nije preporucljivo
flasovati sa starijom verizjom nego sto jeste na telefonu
moze doci do ostecenja

 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Flash za siemens s3507.12.2001. u 20:43 - pre 271 meseci
OK,hvala ti,nije kasno posto je doslo do nekih promena planova pa je stvar jos uvek aktuelna.Hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

Woykhan
Mladenovac

Član broj: 1374
Poruke: 198
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Flash za siemens s3507.12.2001. u 23:14 - pre 271 meseci
Citat:
Ivand:
cisto da napomenem da nije preporucljivo
flasovati sa starijom verizjom nego sto jeste na telefonu
moze doci do ostecenja


_Može_ doći kažeš...
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Flash za siemens s3508.12.2001. u 07:56 - pre 271 meseci
Woykhan-e tebi svaka cast,sto sti jedini bio fer i dao mi i link za martecha i hrvatski bin file,medjutim ja sam sa njime imao polovican ucinak.Taj hrvatski meni sam pokusao da ubacim u jedan m35 i jedan s35.U m35 sam ubacio prvo i to bez problema,naravno saa martechom i to me je toliko odusevilo svojom lakocom da sam odlucio da to uradim i na s35 mog ujaka koji inace nije imao potrebe za hrvatskim jer koristi telefon kao i ja na engleskom.Nakon ubacivanja hrvatskog menija na telefonu su se pojaivle neke nebuloze,ustvari totalno je bio sjeban software i ja sam tu poludeo.
Onda neznajuci sta drugo da uradim,odlucio sam da promenim ceo flash isto preko martecha.To sam i pokusao i martech je lepo obrisao postojeci flash ali nazalost nakon toga,kada je poceo da pise novi flash,stigao je do 5% i vracao se na nulu dosta puta i onda sam ga ja prekinuo.
Telefon je sada u servisu i tamo mi kazu da je crkao procesor,a na moje pitanje da li su otvarali telefon,oni kazu da nisu tako da mislim da kenjaju i da hoce samo da mi uzmu pare tako da sam im rekao da ga nepopravljaju.
U medjuvremenu sam se setio da bih mogao da probam na stari nacin preko swup file-a i flash file-a pa cu to danas da probam kada mi vrate telefon.
Sta vi mislite o svemu ovome i sta mi predlazete da uradim?
 
Odgovor na temu

Woykhan
Mladenovac

Član broj: 1374
Poruke: 198
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Flash za siemens s3508.12.2001. u 15:35 - pre 271 meseci
Ajoj, pa što si sam radio nešto o čemu ne znaš sve?!?!?!

prvo: za S35 NE POSTOJI hrvatski jezik, to ti je razlog zbog kojeg su ti se pojavile te nebuloze. Rešava se ubacivanjem novog softvera i onda dolazimo do drugog: flashovanje sa martechom ubija telefon!!!
E sad, ipak nije sve izgubljeno. Idi na http://www.terra.es/personal4/nkmont/foro.htm, tamo imaš uputstvo za popravljanje telefona ubijene martechom.

P.S. Kako si flashovao sa martechom? Pretpostavljam preko service mode dugmeta?
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Flash za siemens s3508.12.2001. u 15:56 - pre 271 meseci
Da to sam radio preko martechanazalost i znaci da sam izgleda sjebao telefon ozbiljno(
Ipak ti si genije i jos jednom mnogo hvala jer na ovom linku sto si mi dao pise da se to moze ispraviti bez vecih problema i ja se iskreno nadam da su u pravu pa cu pokusati.
 
Odgovor na temu

Woykhan
Mladenovac

Član broj: 1374
Poruke: 198
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Flash za siemens s3508.12.2001. u 19:53 - pre 271 meseci
Citat:
Bad Habbit:
Da to sam radio preko martecha:(nazalost i znaci da sam izgleda sjebao telefon ozbiljno:((
Ipak ti si genije i jos jednom mnogo hvala jer na ovom linku sto si mi dao pise da se to moze ispraviti bez vecih problema i ja se iskreno nadam da su u pravu pa cu pokusati.


Nadam se da će kod tebe da upali.
Javi mi obavezno šta si uradio!
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Flash za siemens s3508.12.2001. u 22:57 - pre 271 meseci
Citat:
Woykhan:
Citat:
Bad Habbit:
Da to sam radio preko martecha:(nazalost i znaci da sam izgleda sjebao telefon ozbiljno:((
Ipak ti si genije i jos jednom mnogo hvala jer na ovom linku sto si mi dao pise da se to moze ispraviti bez vecih problema i ja se iskreno nadam da su u pravu pa cu pokusati.


Nadam se da će kod tebe da upali.
Javi mi obavezno šta si uradio!


Wojkan je genije i tu nema sta da se prica :)
 
Odgovor na temu

Woykhan
Mladenovac

Član broj: 1374
Poruke: 198
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Flash za siemens s3508.12.2001. u 23:23 - pre 271 meseci
Citat:
Artz:
Wojkan je genije i tu nema sta da se prica :)


Znao sam za taj link i pre nego što si mi ga ti poslao, ako na to ciljaš ;-)))
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Flash za siemens s3509.12.2001. u 00:05 - pre 271 meseci
Citat:
Woykhan:
Citat:
Artz:
Wojkan je genije i tu nema sta da se prica :)


Znao sam za taj link i pre nego što si mi ga ti poslao, ako na to ciljaš ;-)))

:))))

Pogledajte i ovde ima dosta flash fajlova i drugih programa i za C35i i S35:
http://flashes.kgb.cz/

Pozdrav svima!!!
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.yubc.net



Profil

icon Re: Flash za siemens s3509.12.2001. u 16:17 - pre 271 meseci
Sta mu je?Sad mu nije nista,ubio si ga k'o zeca.
E pa ovo bi vam bio ukratko rezime moje sage o ubacivanju hrvatskog menija i menjanju software-a i nauk na se nebavite tim sranjima ako volite svoj telefon.
Probao sam da uradim celu proceduru kako pise na linku koji mi je woykhan dao ali nazalost to ne moze da se odradi.Problem je u tome sto kada uradim prvu tacku,gde pise da se telefon treba ponovo kompletno flashovati sa martechom,to ne moze da se uradi jer martech samo obrise lepo postojeci software koga usvari i nema i onda pokusa da ubaci novi,stigne do 5% i tu je kraj.Onda sam pokusao da prekoscim taj korak koji mi bas i nije mnogo logican jer da sam ja uspeo da flashujem telefon sa martechom verovatno se i nebih bavio tim sranjima ostalim.Pokusao sam da preskocim taj nelogican korak i da odmah predjem na drugi korak a to je flash-ovanje preko swup file-a i xbi file.Ni to nije moguce i to zato sto,telefon prvo nema software sto onemogucava swup da ga detektuje,vec trazi da radi operaciju na slepo.Kada se to prihvati swup pokusa da pristupi telefonu,nakon cega bi trebalo da pocne da brise na slepo flash i da upisuje novi ali kod mene ubrzo zatim izbaci poruku da ne moze da pristupi telefonu koja izgleda ovako,file je zakacen uz poruku posto ne znam kako da ubacim sliku u tekst,ako neko zna nek prica.
Znaci da rezimiram,nevredi pokusavati nista od tih alternativnih resenja za povratak telefona unistenog od strane martecha iz razloga sto je verovatno tacna tvrdnja ljudi iz servisa,sta ja nisam prvo verovao,da je crkao procesor i da zbog toga nista od software-a ne moze da mu pristupi.Tako znaci nemojte se zajebavati sa ovim stvarima jer mozete da dobijete gadni finansijski samar ili bar nemojte to raditi ako niste 100% sigurni da znate sta radite.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Woykhan
Mladenovac

Član broj: 1374
Poruke: 198
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Flash za siemens s3509.12.2001. u 17:08 - pre 271 meseci
Citat:
Bad Habbit:
Sta mu je?Sad mu nije nista,ubio si ga k'o zeca.
E pa ovo bi vam bio ukratko rezime moje sage o ubacivanju hrvatskog menija i menjanju software-a i nauk na se nebavite tim sranjima ako volite svoj telefon.
Probao sam da uradim celu proceduru kako pise na linku koji mi je woykhan dao ali nazalost to ne moze da se odradi.Problem je u tome sto kada uradim prvu tacku,gde pise da se telefon treba ponovo kompletno flashovati sa martechom,to ne moze da se uradi jer martech samo obrise lepo postojeci software koga usvari i nema i onda pokusa da ubaci novi,stigne do 5% i tu je kraj.Onda sam pokusao da prekoscim taj korak koji mi bas i nije mnogo logican jer da sam ja uspeo da flashujem telefon sa martechom verovatno se i nebih bavio tim sranjima ostalim.Pokusao sam da preskocim taj nelogican korak i da odmah predjem na drugi korak a to je flash-ovanje preko swup file-a i xbi file.Ni to nije moguce i to zato sto,telefon prvo nema software sto onemogucava swup da ga detektuje,vec trazi da radi operaciju na slepo.Kada se to prihvati swup pokusa da pristupi telefonu,nakon cega bi trebalo da pocne da brise na slepo flash i da upisuje novi ali kod mene ubrzo zatim izbaci poruku da ne moze da pristupi telefonu koja izgleda ovako,file je zakacen uz poruku posto ne znam kako da ubacim sliku u tekst,ako neko zna nek prica.
Znaci da rezimiram,nevredi pokusavati nista od tih alternativnih resenja za povratak telefona unistenog od strane martecha iz razloga sto je verovatno tacna tvrdnja ljudi iz servisa,sta ja nisam prvo verovao,da je crkao procesor i da zbog toga nista od software-a ne moze da mu pristupi.Tako znaci nemojte se zajebavati sa ovim stvarima jer mozete da dobijete gadni finansijski samar ili bar nemojte to raditi ako niste 100% sigurni da znate sta radite.


Ma ne odustaj... Jesi lepo podesio martecha? Čačkaj, prčkaj, brljaj po netu. Pokušavaj više puta, kažu da nekad flash počne i posle 15ak minuta pritiskanja crvenog dugmeta. Koliko para ti traže u servisu?
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Flash za siemens s3510.12.2001. u 08:11 - pre 271 meseci
Ma nije meni problem da pokrenem flash.Flash se pokrece posle prvog pritiska na telefonu vec je problem sto iz martecha samo obrise postojeci flash i kada pocne da pise novi stigne samo do 5% i tu je kraj,a preko swup-a mi ispise da ne moze da se konektuje na telefon.
U servisu mi traze za promenu procesora 100 DM mada je to samo jedan servis,pa ako neko zna jos neki ozbiljan servis neki mi javi.
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Flash za siemens s3510.12.2001. u 21:12 - pre 271 meseci
Citat:
Bad Habbit:
Ma nije meni problem da pokrenem flash.Flash se pokrece posle prvog pritiska na telefonu vec je problem sto iz martecha samo obrise postojeci flash i kada pocne da pise novi stigne samo do 5% i tu je kraj,a preko swup-a mi ispise da ne moze da se konektuje na telefon.
U servisu mi traze za promenu procesora 100 DM mada je to samo jedan servis,pa ako neko zna jos neki ozbiljan servis neki mi javi.


NIje ti sigurno procesor crkao. Hoce da ti uzmu pare. Ne odustaj. Mislim da sam video taj problem sa 5%. Idi na ovaj link i pokusaj na search da pronadjes nesto znam da ima:
http://www.gsmcity.de/ubb/ultimatebb.php , pa dole klikni na Siemens.
Srecno!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Flash za siemens s35

[ Pregleda: 5460 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.