Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja je najbolja firma za forex u srbiji?

[es] :: E-Poslovanje :: Forex :: Koja je najbolja firma za forex u srbiji?

[ Pregleda: 7872 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

debitant

Član broj: 293897
Poruke: 6
193.107.4.*



Profil

icon Koja je najbolja firma za forex u srbiji?19.11.2011. u 17:29 - pre 150 meseci
Da ne bude reklama... hteo bih da uplatim 200 evra? kome da se obratim?
 
Odgovor na temu

misao
Beograd

Član broj: 1703
Poruke: 103
*.adsl.beocity.net.



+20 Profil

icon Re: Koja je najbolja firma za forex u srbiji?19.11.2011. u 17:39 - pre 150 meseci
Venturi
 
Odgovor na temu

debitant

Član broj: 293897
Poruke: 6
193.107.4.*



Profil

icon Re: Koja je najbolja firma za forex u srbiji?19.11.2011. u 18:15 - pre 150 meseci
Da, da citao sam to sve, manje vise... Ali evo ja sto sam nasao kod nas to su firme: Admiral Market, FxLider, Forexns koji svi saradjuju sa nekim stranim firmama... tj. imaju predstavnistvo kod nas... Nego opet sam skeptican po pitanju "realnosti". Jer evo posle godinu dana na raznim demo racunima, mogu da kazem da sam skoro profesionalac, jer nemam gubitke. Nekada se vrtim oko nule, nekada nesto zaradim, zavisi...ali sam jako dobar u tome. Sprzio sam dva tri demo racuna jer nisam znao ama bas nista o tome. A sad evo recimo tacno znam koliko margine da zauzmem, recimo do 10% i onda imam siroku slobodnu marginu i za ogromne oscilacije i prezivim. Tako da se kapiram sta je pricao Ventura. Ja imam neki svoj stil koji kaze: "igra bez gubitaka" Nekad zarobim poziciju i marginu i u minusu sam, ali znam da ce mi nalog izdrzati i onda to tako ostane po nedelju, dve i na kraju se ipak kurs vrati na moje dobro. Neki bi se recimo odrekli te pozicije, izgubili nesto i otvorili novu pa povratili sredstva, dok ja to ne radim...i tako. Evo skoro sam otvorio demo sa 200 evra i za par dana sam zaradio 20 evra. Sad mi je pozicija zarobljena...pa cu videti ali u gubitak tesko da cu da padnem.

E sad ono sto me brine i sto tesko moze da se sazna od forex firmi, to su provizije, prakticne stvari... Slicno kao i sa bankama. Evo recimo jedna banka je nudila neku "bonus stednju" da svaki mesec uplacujes ugovorenu sumu i na kraju imas 15% kamate. To nije lose. Ali ono sto ne kazu to je da ti oni tu gotovinu vec unapred oporezuju pa ti od svake uplate uzmu par procenata i na kraju ne ispada 15% nego 7% u dinarima naravno. Eto recimo to je moj slucaj. Mada sve ovo nema veze sa forexom ali da li je bas sve tako kao sto na prvi pogled izgleda. Primer: Otvoris racun u banci, uplatis depozit od 200 evra, trejdujes godinu, dve, od 200 evra napravis 2000 Evra i sad odes u banku i podignes 2000 evra ? Ne bih rekao da je bas tako. Ono zlatno pravilo je da sto vise imas para na racunu to su ti vece sanse da zaradis. Tako da podizanje zarade od 100-200 evra se ne isplati, jer ugrozavas rentabilnost racuna a banka ti uzima bar 25 evra za podizanje gotovine. Takodje sam cuo da i prilikom deponovanja ti opet banka uzima neke pare. Ako je racun od 1000 hiljada evra to nije problem, ali na male sume to nije beznacajno. Ono sto ti banka uzme za transakciju za to moras mesec dana da uspesno trejdujes. Iz svega toga moje pitanje: Kome se obratiti?

Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Koja je najbolja firma za forex u srbiji?19.11.2011. u 20:22 - pre 150 meseci
Ako si ozbiljan za FX, idi kod proverenih firmi koje su dugo u tom poslu i koje nude bolje uslove. Ne postoji nista sto FX firme u Srbiji nude a da ne nude strane firme. Podrska na srpskom je najveca moguca glupost za FX - ko ne razume engleski ne treba ni da ulazi u ovako nesto (eventualno japanski/arapski posto je kod njih to itekako razvijeno).
Dakle, Oanda/FXCM/Saxobank ili slicni brokeri.
Oanda ima najbolje spredove i uslove - nema NIKAKVIH minimuma, najbolji spredovi na bilo koju sumu.
FXCM ima mozda i najbolju platformu za rad.
Saxobank ima najvise trzista u ponudi, ali je po meni preterano komplikovan za koriscenje i sama platforma je spora.

Moj izbor je FXCM zbog toga sto imaju platformu koja mi je najlaksa za rad.
Oanda ima bolje spredove, bolji Rollover u svakom pogledu, nema nikakvih limita - jedino sto platforma nije podjednako laka.

Inace, sa 200e... ne ocekuj vise od gubljenja vremena osim ako nisi neko extra srece da mozes da uradis nesto u fazonu FXCM King of the Micro :) Koji nema veze sa znanjem FX trzista, vec srecom.
 
Odgovor na temu

debitant

Član broj: 293897
Poruke: 6
193.107.4.*



Profil

icon Re: Koja je najbolja firma za forex u srbiji?19.11.2011. u 21:07 - pre 150 meseci
@Dexic, pa sta cu, nemam kapital. A da dizem kredit, nije bas preporucljivo :) Ali u mom slucaju ja forex dozivljavam kao mesto za stednju. Ako bih orocio 200 evra u nekoj banci, dobio bih negde oko 5% na godinu dana, sto je nista. Ovako, mogu da obezbedim kamatu recimo oko 20%. A inace sam vezan za kucu, kompjuter pa mi je to usput... Evo sad sam bas poslao mail jednoj banci pa cu videti sta ce da mi odgovore, u vezi provizije..
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Koja je najbolja firma za forex u srbiji?20.11.2011. u 07:33 - pre 150 meseci
Sa 200e idi iskljucivo na Oandu, onda. Jer ces moci da radis i sa 200e i sa 200*50e ako hoces da koristis marginu (sto ne predlazem).

Preko banke se neces usreciti, uzece ti po 10e u svakom pravcu. Osim toga, banke ce ti reci da nemas legalno pravo na to :)
Uplati kreditnom/debitnom karticom.
 
Odgovor na temu

debitant

Član broj: 293897
Poruke: 6
193.107.4.*



Profil

icon Re: Koja je najbolja firma za forex u srbiji?20.11.2011. u 13:32 - pre 150 meseci
Citat:
Dexic: Sa 200e idi iskljucivo na Oandu, onda. Jer ces moci da radis i sa 200e i sa 200*50e ako hoces da koristis marginu (sto ne predlazem).

Preko banke se neces usreciti, uzece ti po 10e u svakom pravcu. Osim toga, banke ce ti reci da nemas legalno pravo na to :)
Uplati kreditnom/debitnom karticom.


Da, to sto se tice legalnosti, cuo sam od jedne forex firme da ce od 1. decembra biti promenjen neki zakon pa ce biti moguca legalna uplata preko bankarskih doznaka, ma sta god znacilo. Sto se tice provizije, 10 evra mi je ok.

Imam famu oko tih kartica, nikako da skupim petlju da odem u neku banku i detaljno ih ispitam o cemu se tu radi. Jednom sam kod intese imao neku karticu i na njoj oko 10 hiljada dindzi, posle godinu dana ostalo mi je manje od pola, sto znaci da su skidali neku proviziju, a ja sam jos mislio da cu imati kamatu na stednju. Tako da bih uzeo ja neku karticu, ali ne mogu da povezem sta treba da radim. Valjda ovako nesto: dam nalog za izradu VISA kartice sa opcijom za internet placanje, sacekam da se kartica uradi, podignem karticu, deponujem novac na nju, brzo trcim kuci pa preko interneta uplatim depozit na forex, tako da mi sad na kartici nema nista. Pa kad hocu da podignem pare sa forex racuna, sta onda radim? Verovatno dam nalog za isplatu, sacekam neko vreme, oni mi isplate na tu karticu, pa ja u banci podignem taj novac. Ali sta ako novac ne podignem odmah, da li ce banka da ga pojede? Smesno, ali istinito, toliko se plasim tih kartica. I eto opet intesa, desetak puta sam isao da uradim neke kartice, racune, ziro racune, stedne racune...i uvek mi daju nesto pogresno sto mi ne koristi nego koristi njima. I one proklete akcije od NIS-a. Kad je trebalo da se ostavi broj racuna za isplatu od prodaje, ja sam im dao pogresan broj racuna i novac mi je legao na neku kreditnu karticu, ne znam ni ja koju, i sta? i onako je bila mizerija od zarade a jos mi je i banka uzela skoro pola tih para. Sve najgore o intezi, ali majke mi!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Koja je najbolja firma za forex u srbiji?20.11.2011. u 17:33 - pre 150 meseci
Uzmi Visa Internet iz Intese, mozes da prebacis na nju taman kada ti treba.
Posle mozes da vratis max. koliko si uplatio preko kartice na karticu - ostatak moras preko Wire transfera. U slucaju Oande moze i malo vise ali samo 25% vise od uplacenog.

Nema logike da ti za godinu dana skinu 5000 din. To kao da je Gold kartica. Nemas razloga za kreditnu karticu, debitna je sasvim prikladna.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Forex :: Koja je najbolja firma za forex u srbiji?

[ Pregleda: 7872 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.