Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da promenim softver na samsung E250 a da prima sve kartice?

[es] :: GSM - servisiranje :: kako da promenim softver na samsung E250 a da prima sve kartice?

[ Pregleda: 3283 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mecava
milos mecavin
ne zaposlen
zrenjanin

Član broj: 280893
Poruke: 9
*.mediaworksit.net.



Profil

icon kako da promenim softver na samsung E250 a da prima sve kartice?12.01.2012. u 18:26 - pre 149 meseci
imam samsung e250 i prima samo vip karticu.a ne znam kako da mu promenim softver ili ste vec treba da bi primao sve kartice...
 
Odgovor na temu

ZZIKA
Zivojin Miskovic
Smed. Palanka

Član broj: 63877
Poruke: 318
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: kako da promenim softver na samsung E250 a da prima sve kartice?13.01.2012. u 07:59 - pre 149 meseci

Taj telefon treba da se dekodira da bi primao sve kartice.

Da bi to uradio, potrebno je da kupiš odgovarajući alat - BOX za dekodiranje Samsung telefona (red veličina 100-150-200 EUR-a u zavisnosti od vrste i kvaliteta uređaja). Sa takvim alatom možeš da dekodiraš ovaj telefon.

Mislim da ti se to ne isplati. Jednostavnije je negde odneti na dekodiranje. Kako se radi o malo starijem telefonu, to zadovoljstvo u servisu ne bi trebalo da košta više od oko 500 DIN.
 
Odgovor na temu

mecava
milos mecavin
ne zaposlen
zrenjanin

Član broj: 280893
Poruke: 9
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: kako da promenim softver na samsung E250 a da prima sve kartice?13.01.2012. u 14:32 - pre 149 meseci
jel postoji neki drugi alat za dekodiranje,da moze da se skine preko neta?
i dal ce mu pomoci flesovanje?
 
Odgovor na temu

ZZIKA
Zivojin Miskovic
Smed. Palanka

Član broj: 63877
Poruke: 318
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: kako da promenim softver na samsung E250 a da prima sve kartice?13.01.2012. u 19:10 - pre 149 meseci

Alat = uređaj = hardver.
Džaba ti je softver ako nemaš uređaj preko kojeg softver funkcioniše i na koji se telefon povezuje (ne ide na USB, već na specijalni servisni kabl, pa preko BOX-a - interfejsa u računar).

Ako baš želiš softver - imaš ga ovde:
http://www.nsteam.org/download.html

Instaliraj i pokreni, pa ćeš videti da bez BOX-a neće ni moći da se pokrene. Pa i da nekim hakerisanjem (što je gotovo nemoguće) i uspeš da ga pokreneš, opet ti ništa neće vredeti bez BOX-a, jer nećeš imati na šta da povežeš telefon.


Ne možeš mu flešovanjem ništa po pitanju dekodiranja.

 
Odgovor na temu

mecava
milos mecavin
ne zaposlen
zrenjanin

Član broj: 280893
Poruke: 9
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: kako da promenim softver na samsung E250 a da prima sve kartice?15.01.2012. u 15:38 - pre 149 meseci
znaci jedino u servis da ga odnesem...
 
Odgovor na temu

dragan.djokic
Svasata

Član broj: 224101
Poruke: 66
*.kbcnet.rs.



+1 Profil

icon Re: kako da promenim softver na samsung E250 a da prima sve kartice?16.01.2012. u 06:46 - pre 149 meseci
Ima free resenja za dosta starih samsung modela pa i za taj, samo treba potraziti na netu.
Ima nekoliko nacina a jedan od tih je sledeci (nisam licno proverio, radis na svoju odgovornost! )

Free Samsung E250 unlock
As stated a quick guide to unlocking the samsung e250.

1. First you need to do a CUSTOM reset: *2767*2878#

2. Take a wrong network SIM (which the phone wont accept) and insert it
whilst the phone is ON, without taking the battery out.

3. Make a FULL reset: *2767*3855#

5. The phone should reboot working with "wrong" sim inside, and it will accept it.

6. Change the NCK password to 8 zeros: *7465625*638*00000000*00000000#

7. Disable network lock: #7465625*638*00000000#

NOTE: Only unlocks to a single network, i.e, the sim you have inside when entering the code, so you might have to do it one-by-one, for each network.


A ima i free program, potraziti na netu "Samsung E250 Free v1.1"
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: kako da promenim softver na samsung E250 a da prima sve kartice?17.01.2012. u 17:16 - pre 149 meseci
Ovo, ako uopšte radi, funkcioniše dok ne ugasi telefon.
Kad ga ugasi mora ponovo, jer je telefon i dalje zaključan.
Jednostavnije je da plati 500 dinara za trajno rešenje.

Bolje je nešta ne napisati, nego dovoditi ljude u zabludu.
Kako da poveže E250 sa COM1 portom?
Toliko o Samsung E250 Free v1.1.

Da ne ponavljam ono što je majstor ZZika već napisao.
Ne mere to bez kabla.
 
Odgovor na temu

dragan.djokic
Svasata

Član broj: 224101
Poruke: 66
*.kbcnet.rs.



+1 Profil

icon Re: kako da promenim softver na samsung E250 a da prima sve kartice?17.01.2012. u 19:13 - pre 149 meseci
Najverovatnije radi, nisam probao sa modelom E250 ali jesam sa nekim drugim starijim Samsung modelom i uspesno je otkljucan na slican nacin. Nije privremen unlock jer se mreza otkljucava na nacin sto se nck resetuje na niz nula i posle se taj niz nula koristi kao standardni kod za otkljucavanje. Ima da probam cim mi se pojavi taj telefon za dekodiranje, nece me mrzeti :).

Sto se tice programa, on je free i nema nikakve limite. E sad, to sto trazi da se telefon prikaci na serisjki port je drugi problem. Za nekoga ko ima malo iskustva sa lemljenjem, ima racunar sa serijskim portom, nije neki preteran izazov naparviti kabl za spajanje telefona i racunara, trosak je minimalan a zadovoljstvo od uspeha veliko :) Jeste utrosio par stotina dinara na pravljenje kabla ali ih bar nije dao nekom tamo gulikozi od majstora :) (ovo nije moje razmisljanje nego ono kako mnoge musterije razmisljaju). Bar kod mene tako rezonuju neke musterije, juuu, pa zasto toliko, samo prikacis na komp, kliknes i gotovo. Moj im je odgovor kupi i klikci sam :)

Salim se, ne kazem da to ima smisla raditi, ali covek od pocetka ima savet da ode u servis ali njemu se ne ide, on bi to sam da uradi, Iskreno mislim da neko koga je mrzelo da malo progugla i sam nadje resenje moze sam da odradi bilo koju varijantu o kojoj pisem.

Inace sto se tice komentara o pisanju i zabludama, na osnovu cega tvrdis da prvo resenje ili ne radi ili ako radi radi do gasenja telefona?
Jesi probao? Nisi. Donosis zakljucak na osnovu cega? Neke svoje pretpostavke! Veruj mi, stara dobra narodna kaze, pretpostavka je majka zvih zajeba :)
Ja ne volim kada ljudi misle da sve moze besplatno i bez truda ali isto tako ne volim kada neko pokusava da pravi "bauk" od necega sto je u principu prosto i misli da su svi ostali budale a on pametan. Nista licno, ne odnosi se na tebe, nego prosto iznosim misljenje jer ima takvih ljudi.

Jeste najprostije i najlakse odneti u servis, 500 dinzi i gotovo za par sekundi. Pogresan je pristup ako se servis izbegava samo zbog tih 500 dinara. Ali, ako neko ima volje, zanima ga i zeli to sam da odradi, taman to i kostalo dosta vremena, nemam nista protiv toga, cak sta vise podrzavam to. Ne treba mu seci entuzijazam u korenu tvrdnjom ne moze to bez kabla :)
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: kako da promenim softver na samsung E250 a da prima sve kartice?17.01.2012. u 19:32 - pre 149 meseci
Probano sa X660, C120 i ostalim starijim modelima Samsunga.
Funkcioniše do gašenja/restarta telefona.

Ne mogu se setiti za E250.
Čim ga vidim probaću.

Imam ja računar sa COM portom.
Gde ima šema za vezivanje E250 sa PC da bih ga otključao sa free programom?
Da malo lemim i da sutra osetim zadovoljstvo.
 
Odgovor na temu

dragan.djokic
Svasata

Član broj: 224101
Poruke: 66
*.kbcnet.rs.



+1 Profil

icon Re: kako da promenim softver na samsung E250 a da prima sve kartice?17.01.2012. u 20:15 - pre 149 meseci
Eto mu resenje, ako radi kako si proverio sa drugim modelima.
Lepo napise na ceduljici i stavi pod poklopac baterije pa ako mu se ugasi ponovo ukuca i tako u krug :)

Ne pada mi na pamet da se bavim kablom jer i sam to radim kupljnim alatima i nemam razloga da se mucim i bavim glupostima i free resenjima.
To je za entuzijaste sa puno slobodnog vremena.
A ti ako hoces da osetis zadovoljstvo moras sam da istrazis i napravis a ne neko drugi umesto tebe.

Svi telefoni imaju greske i rupe u softveru, samo ih treba pronaci.

Evo za par sekundi gugl kaze:

NAPOMENA: ovaj postupak resetuje IMEI oznaku telefona pa svako ko ovo misli da isproba radi to na svoju odgovornost!

Samsung E250 Free NETWORK AND FREEZ Unlock NO NEED CABLE!!
NOW UNLOCK CODE USED.........................

Check status of phone
*#7465625#
You will see that the network lock is active.

Check status of phone again
*#7465625#
You will see that the network lock is now inactive.

it work 100/100 but imei is 000000000000000

Mnogi komentari kazu da radi i funkcionise, samo je bitno da provajder dozvoljava telefon sa imei oznkom 000000000000000 u mrezi.

Ima raznih resenja, prostih ili komplikovanijih, samo ih treba istraziti.

Servis i dekodiranje jeste najbolje resenje ali nikako nije jedino jer postoje i druga, mozda sa ogranicenjima ali postoje.

Sve ovo sto pisemo je prilicno besmisleno jer sva ta resenja su se pojavila kada su se ti telefoni pojavili, kada su imali neku vrednost, kada dekodiranje za iste nije bila sica i kada se isplatilo istraziti alternativna resenja. Danas je to porilicno nepotrebno za takve telefone ali to ne menja cinjenicu da se telefon moze koristiti sa karticaam drugih provajdera i bez skupih alata.
To je poenta moje price, ne mora alat, ne mora cak ni kabl, postoje i resenja i "resenja".
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: kako da promenim softver na samsung E250 a da prima sve kartice?

[ Pregleda: 3283 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.