Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tastatura blokira na startup-u

[es] :: PC Konfiguracije :: Tastatura blokira na startup-u

[ Pregleda: 2225 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aco85
student
svugde po malo

Član broj: 198033
Poruke: 69
*.charlie.rs.



Profil

icon Tastatura blokira na startup-u26.10.2012. u 21:25 - pre 139 meseci
Nabavio sam neku polovnu plocu sa procesorom p4 i sve je islo kako treba dok nisam trebao da izaberem vec instalirane sisteme na hdd. Tastatura je bila van funkcije i uopste nije reagovala... Kada se sistem podigne sve radi ok ali problem je sto ne mogu izabrati, tj jednostavno koristiti strelice Pokusao sam i da podignem sistem ponovo ali opet kada je trebalo negde da se stisne taster enter ili esc, nije htelo. Jel ima neka fora sa biosom ili slicno gde se tastatura zakljucava u tom delu sistema? Pomagajte, komp mi treba za nedelju.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Tastatura blokira na startup-u26.10.2012. u 22:15 - pre 139 meseci
O kojoj se ploci radi?
 
Odgovor na temu

balticaco
student
DUNP
Nis

Član broj: 308137
Poruke: 15
*.charlie.rs.



+4 Profil

icon Re: Tastatura blokira na startup-u26.10.2012. u 22:27 - pre 139 meseci
Moram da odgovorim sa novog profila jer sa starog ne mogu da udjem... Ploca je iz brand kompa Acer Veriton 7500G, S88 za p4 na njoj p4 na 2,4 GHz i na njoj 512mb kingston RAMa. Na microsoft sajtu sam nasao da se ide iz safe moda, ali ako krenem da instaliram npr xp ne mogu ni enter da upotrebim...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Tastatura blokira na startup-u28.10.2012. u 16:14 - pre 139 meseci
Jel' cela Acer konfiguracija ili samo ploca?
 
Odgovor na temu

balticaco
student
DUNP
Nis

Član broj: 308137
Poruke: 15
*.mts.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Tastatura blokira na startup-u04.11.2012. u 03:28 - pre 139 meseci
Plocu sam kupio u paketu sa procesorom, sto znaci samo je to iz acer konfiguracije. U medjuvremenu sam formatirao hard koji imam na raspolaganju za tu konfiguraciju i problem je ostao.
 
Odgovor na temu

balticaco
student
DUNP
Nis

Član broj: 308137
Poruke: 15
*.charlie.rs.



+4 Profil

icon Re: Tastatura blokira na startup-u10.11.2012. u 19:37 - pre 139 meseci
Hard sam izvadio iz kompa, i na drugom instalirao xp sp2. Po instalaciji vratio u prethodno kuciste, sve se lepo pokrenulo i poceo sam da trazi drajvere, ostao samo jedan nepoznat, tj neinstaliran multimedia controler. Sledi restart i nakon ucitavanja xp monitor ne dobija signal... To sve traje 10-15 sekundi pa se restartuje sam pa opet tako. Pri pokusaju da udjem u safe mode tastatura je opet zakljucana, tj ne reaguje uopste. Sada me vise interesuje da li je problem hardverske ili softverske prirode?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Tastatura blokira na startup-u10.11.2012. u 20:42 - pre 139 meseci
Obicno kad se tako nesto krpi umeju da nastanu problemi. Problem je sigurno hardverske prirode. Inace brand name komponente, pogotovu maticne ploce, rade najbolje sa komponentama sa kojima su optimizovane da rade a neke odbijaju da rade kad odredjene komponente, poput sistemskih ventilatora nisu ubodene u tacno za to predvidjene konektore na ploci itd (Ovakvih slicnih slucajeva kad brand name maticne ploce odbijaju da POST-uju ili se cudno ponasaju ima mali milion i zato iako se bavim racunarima, u bukvalnom smislu, ne volim da radim sa brand name racunarima, niti da krpim frankenstajn konfiguracije sa komponentama iz istih). Bolje bi bilo da si kupio celu Acer konfiguraciju nego samo deo komponenti iz takve brand name konfiguracije koje posle moras da kombinujes sa pojedinacnim komponentama sa kojima te brand name komponete mozda i ne rade najbolje. Ovako kad zelis da skrpis neki racunar bolje je raditi sa maticnim plocama proizvodjaca koji prave pojedinacne komponente (Asus, Gigabyte, MSI...) nego pokusati da skrpis nesto sa maticnim plocama iz brand name konfiguracija koje su obicno dosta cudljive kad se mesaju sa komponentama sa kojima nisu optimizovane da rade...
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Tastatura blokira na startup-u

[ Pregleda: 2225 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.