Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Update sertifikata na ESXi

[es] :: Security :: Update sertifikata na ESXi

[ Pregleda: 2851 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joca_012
Pozarevac

Član broj: 169341
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Update sertifikata na ESXi03.01.2013. u 14:20 - pre 136 meseci
Nisam siguran da li je tema na pravom mestu, ima veze i sa virtuelizacijom, mada mislim da je to sad u drugom planu...

Pokrenuo sam VMWare ESXi server na masini DELL PowerEdge 2850... Da ne duzim, shvatio sam da su falovi rui.key i rui.crt ostali konfigurisani za default: localhost.localdomain. Generisao sam nove fajlove uz pomoc tutorijala na internetu, ali ne znam kako da stare fajlove zamenim novim. Pristupio sam preko terminala i pronasao stare fajlove, pokusao da njihov sadrzaj promenim, ali bezuspesno, kao da su readonly.

Naso sam gomilu nacina na internetu kako se radi ovo regenerisanje sertifikata, ali mi ni jedan nije jasan, ocigledno. Neke komande jednostavno kod mene ne funkcionisu - izbacuje gresku da je komanda nepoznata. Cinilo mi se da je previsivanje sadrzaja fajlova linija najmanjeg otpora, ali izgleda da nije bas tako. Mislim da je sitnica u pitanju, i ocekujem savet sa nekim ko je imao iskustva.
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
62.68.98.*

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Update sertifikata na ESXi04.01.2013. u 06:21 - pre 136 meseci
Nisam siguran zašto bi ti to trebalo. Sa druge strane automatski to nije moguće zato što se sertifikati generišu prilikom instalacije a hostname/domen se podešavaju nakon instalacije.
Procedura je prilično komplikovana i ne vjerujem da je iko radi ni u kompleksnijim okruženjima: http://kb.vmware.com/selfservi...splayKC&externalId=2015499
Prpcedura je za ESXI 5.x ali lako ćeš naći sličnu za 4.x ako ti ta treba.

PS: Komande koje nalaziš na netu (van VMware sajta) često neće raditi. Iz verzije u verziju busybox (ESXi nije (kompletan) linux based OS nego njegov derivat sa VMkernelom i busybox-om) u ESXi se modifikuje, neke komande se izbacuju druge dodaju.

[Ovu poruku je menjao Ned123 dana 04.01.2013. u 07:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

joca_012
Pozarevac

Član broj: 169341
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Update sertifikata na ESXi04.01.2013. u 15:40 - pre 136 meseci
Ja bih najradije iskljucio te bezbednosne mere, ako je moguce. Problem je sto se sa VMware View klijentom ne mogu povezati na server, a problem je najverovatnije neispravan sertifikat. Gresku mi izbacuje prilikom logovanja na server vSphere klijentom, ali mogu kliknuti na ignore i nastaviti sa povezivanjem. Za tanki klijent (thinstation+VMview) to je nepremostiva prepreka. Moze li se iskljuciti jednostavno ta kriptografija? Probao sam da se kacim i preko porta 80, ali isto...
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
62.68.98.*

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Update sertifikata na ESXi04.01.2013. u 17:14 - pre 136 meseci
Jedno po jedno.

Ne možeš isključiti potrebu za sertifikatom zato što je jedini način pristupa ESXi-ju SSL konekcija. Međutim to što sertifikat nije trusted nikako nije uzrok nemogućnosti povezivanja.
VMware View se inače ne kači na ESXi već na View Connection Server. Šta ti tačno javi klijent kada se ne može povezati?
 
Odgovor na temu

joca_012
Pozarevac

Član broj: 169341
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Update sertifikata na ESXi04.01.2013. u 17:30 - pre 136 meseci
"The View Connection Server connection faild. Network error. Contact your network administrator."

Pa koji se onda software koristi za klijentske masine?? Da li ESXi uopste sluzi tome za sta ja imam nameru koristim - virtuelizacija nekoliko XP masina?
 
Odgovor na temu

joca_012
Pozarevac

Član broj: 169341
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Update sertifikata na ESXi04.01.2013. u 18:37 - pre 136 meseci
Ako sam dobro shvatio, potreban mi je softver ciji je zadatak da posreduje izmedju virtuelnih masina na ESXi serveru i klijentskih masina. Ako sam dobro shvatio, takodje, VMware resenje za ovu svrhu nije besplatno?
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
62.68.98.*

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Update sertifikata na ESXi05.01.2013. u 06:25 - pre 136 meseci
Ne samo da View Connectrion Server nije besplatan već ni sam View Client nije besplatan. Osim toga da bi ovo sve radilo treba ti i vSphere i vCenter Server (desktop edition doduše koji je inače nešto jeftiniji).
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Update sertifikata na ESXi

[ Pregleda: 2851 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.