Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

saveti za kupovinu cnc masine

[es] :: Vodič za posao :: saveti za kupovinu cnc masine

[ Pregleda: 19098 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikolaj123
Nis

Član broj: 311174
Poruke: 2
95.180.20.*



Profil

icon saveti za kupovinu cnc masine20.01.2013. u 13:14 - pre 136 meseci
Pozdrav svima. Zainteresovao sa se za otvaranje radnje koja ce se baviti secenjem akrilnih ploca (pleksiglas, klirit itd.), ali nemam nikakvog iskustva oko potrebnih masina. Nije mi potrebna velika cnc masina, vec neka manja, cija ce radna povrsina biti 1000mm x 500mm nista vise, jer se seku sitni delovi klirita, pleksiglasa ili nekog slicnog materijala. Koje cnc masine su mi potrebne za to, tj ima li razlika itd.. napominjem da je bitno da je ta cnc u mogucnosti da sece vrlo sitne delove, npr za izradu maketa. Kao i graviranje na plastici kako bi mogao da radim i reklame. hvala
 
Odgovor na temu

milened

Član broj: 272165
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: saveti za kupovinu cnc masine20.01.2013. u 15:02 - pre 136 meseci
A da razmislis o laserskoj masini. Brze i preciznije. Moze da sece karton i papir.
 
Odgovor na temu

Nikolaj123
Nis

Član broj: 311174
Poruke: 2
95.180.20.*



Profil

icon Re: saveti za kupovinu cnc masine20.01.2013. u 20:44 - pre 136 meseci
Kolika je cena laserske, otprilike? Laserska ne bi mogla da obradjuje drvo...zbog toga sam izbegavao pitanja oko laserske
 
Odgovor na temu

milened

Član broj: 272165
Poruke: 216
37.19.108.*



+42 Profil

icon Re: saveti za kupovinu cnc masine20.01.2013. u 20:55 - pre 136 meseci
Moze da sece drvo i da ga gravira, ne moze da radi reljefe.
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: saveti za kupovinu cnc masine21.01.2013. u 11:59 - pre 136 meseci
Za pleksiglas(klirit) iskljucivo laser.

Jedino lasersko secenje ostavlja ivice koje izgledaju kao polirane.
To ume da bude vazno kod kliritnih predmeta.
Osim ako nije u pitanju neka specificna primena pleksiglasa.

U poslednje vreme postoji mnogo firmica koje se bave usluznim secenjem pleksija na laseru, ne znam koliko je ta investicija opravdana, osim ako se neces baviti jos nekim vidom proizvodnje predmeta od pleksiglasa?

Pozdrav!
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

gogiA
Leskovac

Član broj: 124128
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: gogi.arizanovic@gmail.com
ICQ: 452625061


+2 Profil

icon Re: saveti za kupovinu cnc masine18.02.2013. u 02:24 - pre 135 meseci
Laserska masina ti je od 5-15 000 e, zavisno od jacine samog lasera i opreme masine (da li moze da podize radni sto sam ili moras rucno ...).
Radne povrsine su ti otprilike zadovoljavajuce sto se dimenzija koje si naveo tice. Drvo sa tim ne mozes da seces , jedino ako ti nije bino sto ce povrsina da bude crna ( izgorena sa strane).
Sto se tice malih glodalica za meke materijale imas kineske sa velikim radnim povrsinama (tipicno 1mx2m i vece ) koje su do 10 000 e , a motori vretena su snaga od 1-4kw max - bar ono sto sam ja video i imao prilike da testiram.
Sto se brzine rada tiče, ovo sa laserom da je brži važi samo za tanke materijale dok debele ne radi tako brzo i tu glodalica ima prednosti.
Moras da obratiš pažnju i na to da laser može da seče manje komade dok je kod glodalice to ipak određeno dimenzijom glodala,
pa ne možeš da napraviš nešto što je npr. 2x2mm jer je manje od glodala dok laser to seče bez problema.
Laser je lakši za korišćenje jer je pre svega bez kontakta sa materijalom pa ne moraš da vodiš rašuna o tome da ne zakucaš glodalo u radni sto ako se nešto zezneš u nuliranju
Radni vek laserske cevi je takođe nešto o čemu moraš da vodiš računa pri kupovini jer je cena lampe od 80w u Srbiji oko 600e a radni vek CO2 laserske cevi je nekih 5000 sati , a takođe se u redovni servis računa i zamena ogledala i sočiva

Nadam se da sam bar malo pomogao
 
Odgovor na temu

tns

Član broj: 317741
Poruke: 1
92.39.166.*



Profil

icon Re: saveti za kupovinu cnc masine30.09.2013. u 14:01 - pre 127 meseci
Pozdrav,

da ne otvaram novu temu... Pitam vas koja je najmanja (neskupa ;-) ) cnc masina koja bi mogla izradjivati zupcanike ( u prosjeku, do desetak dnevno).

Ovako nesto:

Citat:


Veci cilindricni sa pravim zupcima, Z=62 zupca, modul 1.25;

Vanjski precnik (precnik tjemenog kruga) priblizno 80mm, precnik podionog kruga 77.5mm.
Sirina zupcanika 10mm;

Drugi manji cilindricni sa pravim zupcima,Z= 24 zupca, modul 1.25

Tijelo ravno, bez suzenja, kao cilindricna ploca. Vanjski precnik oko 32.5mm, precnik podionog kruga 30mm.

Materijal primjera radi:

Č.4732 (DIN 42CrMo4)





Hvala!
 
Odgovor na temu

igor083
igor stokic

Član broj: 336963
Poruke: 1
178.79.48.*



Profil

icon Re: saveti za kupovinu cnc masine01.07.2017. u 21:37 - pre 82 meseci
Pozdrav,nov sam na forumu,potreban mi je savet u vezi kupovine cnc masine.

Planirani Budzet oko 3000 evra
Potrebna mi je neka masina tipa 100x70 cm koja moze da radi duborez i da iseca drvo,plasticne table(tipa forex), i slicno.

Poznati su mi nekoliko proizvodjaca pa bi mi znacio bilo kakav savet za neku pouzdanu masinu i pouzdanog coveka kod kog bi imao tehnicku podrsku za pocetak.
Od iskustva imam rad na kateru i cnc masini za stiropor,pa zelim da krenem dalje.Hvala unapred na odgovorima.




 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: saveti za kupovinu cnc masine

[ Pregleda: 19098 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.