Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc program za rasporedjivanje, ispisivanje standardnog i dodato teksta po tekstualnim dokumentima

[es] :: C/C++ programiranje :: Pomoc program za rasporedjivanje, ispisivanje standardnog i dodato teksta po tekstualnim dokumentima

[ Pregleda: 877 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ozzy80
BGD,Srbija

Član broj: 277326
Poruke: 27
178.79.37.*



+1 Profil

icon Pomoc program za rasporedjivanje, ispisivanje standardnog i dodato teksta po tekstualnim dokumentima26.04.2013. u 15:49 - pre 133 meseci
Jel moze neko da mi da neki tutorijal il nekako da mi pomogne u vezi sledeceg problema.
Svrha programa:
Svrha programa je da smanji potrebu za trazenjem nekog textualnog dokumenta u okviru jednog foldera i olaksa izmene zeljenog textualnog dokumenta il u slucaju da nepostoji formiranje novog sa vec delimicno "zadatim" podatcima. Znaci program se namesti na neki folder i onda se u njemu kad se pokrene padajuci meni iscitaju naslovi tj imena txt fajlova koja postoje sortirani po azbuci, zatim ako ne postoji trazeni na komandu za pravljenje kuca se novi naslov textualnog dokumenta i program u njemu ispisuje vec zadate delove. Zatim se otvara forma2 u kojoj u padajucem meniju imaju opcije koje sadrze one vec unapred zadate tekstove i kad se izabere deo koji nam treba ispod menija se nalazi deo u kome se kuca text a program to smesta ispod onog sto je vec zadatno tj ono sto se nalazi u meniju kao izbor, tako da mu ono zadano dodje kao mali naslov. I zatim na dugme save sve sacuva.
Primer:
Recimo hocu da iskucam textove neke muzicke grupe i sad imam gomilu text fajlova sa nazivima grupa i ja lepo otvorim program i pogledam dal imam tu koju trazim i sad recimo imam. Otvaram taj dokument, biram u drugoj formi u meniju recimo stavku pesme i ispod ispisem recimo "- Dva dinara druze", a on to sacuva ispod onog sto je pisalo vec u okviru tog izabranog dela

Riblja Corba - to je ono sto se pretrazuje na pocetku tj ime txt fajla

Pesme ----------------------to je ono sto program treba da ispise u slucaju da ga nema tj zadati deo texta il u slucaju otvori txt koji je vec postojao izborom njega u drugoj formi da ispise ispod njega ono sto sam dodao

- Lutka sa naslovne strane ----ono sto ja kucam u programu
- Dva dinara druze

Jos jedna primer:

Recimo da nema datoteka sa trazenim naslovom i sad ja u programu kliknem da napravim novu napravim i nista nigde ne dodam od texta koji ja kucam i sad ona recimo treba da izgleda ovako:

Azra - ime txt fajla

Pesme - on sam doda u txt fajl kao ono sto je zadano stalno da ispise kad se napravi novi

Diskografija - on sam doda u txt fajl kao ono sto je zadano stalno da ispise kad se napravi novi

Albumi - on sam doda u txt fajl kao ono sto je zadano stalno da ispise kad se napravi novi



Nadam se da ste shvatili sta hocu. Radio bi to u visual studio, al nemam ideju kako tako da bi mi bilo koji tutorijal il pomoc pomogli :). Hvala unapred :)
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Pomoc program za rasporedjivanje, ispisivanje standardnog i dodato teksta po tekstualnim dokumentima

[ Pregleda: 877 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.