Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komp radi ali se sistem ne dize

[es] :: PC Konfiguracije :: Komp radi ali se sistem ne dize

[ Pregleda: 5385 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladov
banjaluka

Član broj: 10337
Poruke: 32
*.teol.net.



Profil

icon Komp radi ali se sistem ne dize28.05.2013. u 21:19 - pre 132 meseci
Imam problem sa racunarom, naime prvo sto mi se desilo jeste da kad ga upalim on radi normalno, dakle cuju se kuleri i mislim hard disk, u ostalom kao i kad je sve ok samo sada na monitoru pise nema signala.U pocetku nakon toga kada bi ga resetovao ili ugasio pa ponovo upalio on bi onda normalno digao sistem...medjutim, svakim novim paljenjem problem je rastao, odnosno trebalo bi mu svaki put vise puta da ga upalim i ugasim ili samo resetujem da bi jednom digao sistem. I tako sve do veceras kad vise uopste nece da digne sistem, a opet napominjem sve ostalo radi...citao sam po forumu slicne probleme i u sustini moze biti dosta toga, pa vas molim za savjet od cega najprije poceti?
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Komp radi ali se sistem ne dize28.05.2013. u 21:32 - pre 132 meseci
Citat:
sada na monitoru pise nema signala


Ako svi kuleri rade, to samo zanci da je napajanje ok, medjutim ako kao sto kazes imas datu poruku na ekranu problem je najverovatnije do graficke kartice. Za pocetak proveri da li je dobro povezana sa kablom koji ide do monitora, da li ona lepo lezi na ploci itd
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

vladov
banjaluka

Član broj: 10337
Poruke: 32
*.teol.net.



Profil

icon Re: Komp radi ali se sistem ne dize28.05.2013. u 21:37 - pre 132 meseci
Provjereno, kao sto rekoh cudno mi je bilo da nece da digne sistem i kad vise puta upalim i ugasim on onda konacno ga didgne s tim da mi onda izbaci onu poruku da li zelim da startam normalno win ili da se provjeri sistem...I sa vremenom je svaki put trebalo vise i vise puta da palim i gasim da bi konacno ga digao..Do veceras kad vec poprilicno vremena ga resetujem i palim i gasim ali nista..Po zvuku bi rekao da radi hard disk i kuleri, tj. zvuk je identican kao i kad je normalno radio...
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
178-221-109-136.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Komp radi ali se sistem ne dize29.05.2013. u 07:32 - pre 132 meseci
Proveri memoriju. Da li ti radi zvučnik na ploči. Probaj sa Hirens live diskom da li je softverski problem.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: Komp radi ali se sistem ne dize29.05.2013. u 07:39 - pre 132 meseci
POšto nisi naveo komponente, nagađanja će biti malo manje precizna.

Može biti da je napajanje na izdisaju. Ili da su kondenzatori na ploči odradili svoje. Opet, može biti da je neki hladan lem na ploči (čipseti su poznati po tome).

Citat:
Radovan__III: Ako svi kuleri rade, to samo zanci da je napajanje ok, medjutim ako kao sto kazes imas datu poruku na ekranu problem je najverovatnije do graficke kartice. Za pocetak proveri da li je dobro povezana sa kablom koji ide do monitora, da li ona lepo lezi na ploci itd


Može biti da je 12V grana ispravna ali da neka od ostalih ne daje dobar ili ikakav napon pa da se zavrte ventilatori a da se računar ne pali. :)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Komp radi ali se sistem ne dize29.05.2013. u 19:25 - pre 132 meseci
Samo da potvrdim sve sto je rekao kolega Cvejic. Vrlo cesto se desava da se racunar upali, ali se maticna ploca ne budi (nema POST-a) zbog neispravnog napajanja. Ne mora da znaci da ako se masina pali a nema slike na ekranu da je napajanje ispravno. Cak se veoma cesto desava obratno. Znaci treba prvo poceti od napajanja, njega prvo eliminisati kao moguc problem, pa tek onda testirati ostale komponente.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.31.*



+784 Profil

icon Re: Komp radi ali se sistem ne dize29.05.2013. u 23:29 - pre 132 meseci
Najbolja je metoda eliminacije
Za pocetak pozajmis neko ispravno napajanje.
Ako nije do njega ides dalje na graficku,memoriju,cpu i ako nista od toga nije onda ostaje samo jos jedno
 
Odgovor na temu

vladov
banjaluka

Član broj: 10337
Poruke: 32
*.teol.net.



Profil

icon Re: Komp radi ali se sistem ne dize01.06.2013. u 08:33 - pre 132 meseci
Ljudi hvala na odgovorima..Odnijeo sma racunar na servis i kad su otvorili kazu da je bilo mnogo prasine (kupljen prije godinu i po i od tada ga nisam dirao) i kad su ocistili i upalili nije bilo nikakvih problema. Sada pali bez problema tako da je najvjerovatnije problem bio do toga. Medjutim, zamolio bih Vas za drugi savjet. Od kad sam kupio racunar imam problem sa njegovom brzinom tipa da kad sam instalirao neke srednje zahtjevne igrice on bi znao stekati i usporeno raditi. Odmah posto sma ga dobio instalirao sam GTA4 i nisam mogao igrati jer je vise bio blokiran nego sto je bio totalno usporen. Cak i sa nekim manje zahtjevnim igricama tipa Tropico3 on bi u nekim momentima znao da na trenutak bude usporen. Ovo sve sam rekao i u servisu pa su ga oni ova dva dana testirali i zakljucili da je sve uredu. Jedino su me savjetovali da je moguce da je usko grlo hard disk (ata 320GB radi na 7200) ali opet kolega koji se bavi racunarima kaze da je disk ispravan i dobar i da ne bi trebalo da je do njega...Znam da konfiguracija nije neka vrhunska ali opet trebala bi bez problema da pokrece igricu GTA4. Evo moje konfiguracije:
- CPU AMD Phenom X3 8450 Socket AM2 + tray
- MBD ASROCK N68C-S UCC AM2+
- Ram 2x2GB DDR2 800MHz
- VGA ASUS ENGT440 1GB DDR3
- Napajanje Blue star 680w ATX

Nadam se da mi mozete pomoci sa ovim problemom...
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.22.*



+784 Profil

icon Re: Komp radi ali se sistem ne dize01.06.2013. u 12:17 - pre 132 meseci
Nisam siguran ali mislim da ti je grafika slaba za danasnje prohteve. Ima magistralu od samo 128bit,pa mozda to pravi problem. probaj neki drugi drajver.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Komp radi ali se sistem ne dize

[ Pregleda: 5385 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.