Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Budzenje racunara

[es] :: PC Konfiguracije :: Budzenje racunara

[ Pregleda: 4606 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lsystoms
Nemanja Lojanicic
Nova Varos, Srbija

Član broj: 321875
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Budzenje racunara08.03.2014. u 09:39 - pre 122 meseci
E ovako narode pitanje je jednostavno Da li mi se vise isplati da budzim ovaj racunar ili da skupim malo vise kesa i kupim neki drugi.
Solidno me je sluzio ali vise ne moze da podrzava igrice kao sto su gta 4, assassin's creed... I to mi graficka pravi najveci problem.

Procesor: AMD Athlon(tm)64 x2 Dual Core Processor 5200+ 2.71 Ghz
Ram: 2GB DDR2, jedan slot slobodan
HDD: 500GB
Graficka: NVIDIA GeForce 8400 GS
Maticna ploca: M2N68 plus

Pa sta kazete?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Budzenje racunara09.03.2014. u 00:21 - pre 122 meseci
Moze da se budzi ta konfiguracija. Na tu plocu mogu i socket AM3 procesori. Evo liste podrzanih. Onda moze i neka bolja, novija graficka kartica. Jos 2 GB RAMa se podrazumeva. Bilo bi dobro da se pri tom promeni i napajanje.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Budzenje racunara09.03.2014. u 01:54 - pre 122 meseci
Citat:
Binary Mind: Moze da se budzi ta konfiguracija. Na tu plocu mogu i socket AM3 procesori. Evo liste podrzanih. Onda moze i neka bolja, novija graficka kartica. Jos 2 GB RAMa se podrazumeva. Bilo bi dobro da se pri tom promeni i napajanje.


Slazem se

Samo nabavi jacu graficku (napajanje obavezno) i videces veliku razliku u igrama,i bez da dodas ram memoriju

Graficku uzmi neku punu verziju. Inace koliko se secam,8400gs je bas slaba kartica za igre. Misi napisao koja 8400gs,ali ako je ona sa 64 bita,preporodices se samo kupovinom graficke
 
Odgovor na temu

lsystoms
Nemanja Lojanicic
Nova Varos, Srbija

Član broj: 321875
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Budzenje racunara09.03.2014. u 12:50 - pre 122 meseci
Hvala obojci na pomoci. Znaci graficka je prioritet? Ok, ali sad imam novu dilemu da li prvo da menjam napajanje pa da tek onda kupim graficku. Trenutno napajanje je
JNC/ANS JNC500 500W A za graficku mogu da izdvojim otprilike 7 - 10 hiljada. S obzirmo da nisam bas neki poznavalac kompova da li za te pare moze da se uzme neka pristojna graficka? o.O
I sto je najjaca stvar skoro sam menjao sistem i stavio windows 7 ultimate sp1 32-bit.
 
Odgovor na temu

stefi-ss
Srbija

Član broj: 317601
Poruke: 20
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Budzenje racunara04.07.2014. u 21:08 - pre 118 meseci
Pozdrav!
Ne bih da otvaram novu temu jer imam sličnu situaciju. Naime imam matičnu Biostar TA770E koju sam uzeo pre 4 godine (stara crkla) i neki procesor AMD AM3 Athlon 64 3000+ single core na 1.8 Ghz. I do skoro je moglo super da se radi s njim, međutim kako se pojavio novi flash player pa shockwave i još razni novi programi sve se više muči ovaj procesor. Sve jedno dal sam u xp-u ili sedmici (dual boot). I da skratim priču, hoću da zamenim procesor, pošto su mi ostale komponente dosta crkavale pa sam uvek uzimao jače i bolje.
Našao sam procesor AMD Phenom II X4 955, za koji sam proverio da može da pasuje kod mene na ploču, ali me brine da li ću morati da uzimam i novo napajanje? Imam nekog kineza od 350W i šljaka kao leptir već 7 godina, ali ovaj procesor sad ima 65W a novi bi imao 125W. To je novih 60W! Takođe sam čuo da nekako može da se vidi trenutna potrošnja ali ne znam kako, pa ako neko zna bio bih mu zahvalan da napiše.
I još jedno pitanje, da li je bolje da procesor menjam sam ili da ipak odnesem komp u servis? Imam iskustva u zameni svih komponenti osim procesora, mada sam gledao neka uputstva na You Tube-u. Hvala unapred?
 
Odgovor na temu

kazanovic
Slavisa kazanovic
Student
BiH, Papraća, Zvornik

Član broj: 273680
Poruke: 80
46.163.63.*



+4 Profil

icon Re: Budzenje racunara04.07.2014. u 21:22 - pre 118 meseci
Napajanje bi bilo pozeljno da je jace, ne mora da znaci da nece raditi sa njim samo sto ce mozda to napajanje raditi na gotovo punom kapacitetu sto ce tvoju konfiguraciju ciniti nestabilnom (moze a ne mora da znaci). Procesor ti nije nikakav problem zamjeniti samo obavezno kada ga zamjenis resetuj BIOS. Ako nisi siguran ti odnesi u servis sve ce ti reci moze li ili ne.
 
Odgovor na temu

stefi-ss
Srbija

Član broj: 317601
Poruke: 20
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Budzenje racunara21.12.2014. u 01:28 - pre 112 meseci
Evo da napišem, možda će nekom da bude od koristi. Zamenio sam procesor (doduše uzeo sam AMD Phenom 9550 koji ima 95W) i evo već mesec dana radi odlično bez ikakvih problema. U servisu gde su ga manjali, mi rekoše da napajanje teško da će da izdrži nedelju dana, pošto je neki kinez od 350w i radi već 8 godina, i ponudili mi da odmah ugrade i neko od 500W po povoljnoj ceni. Međutim komp radi već mesec dana bez ikakvih problema i to burazer i ja cepamo igrice, maltretiramo procesor (mada ovog Phenoma nije lako naterati preko 50% ne da se!) i ništa. Elem ovaj sajt me je okuražio da pokušam ovako nešto: www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
Tu lepo prijavite šta sve imate od komponenata i on vam izračuna minimalnu snagu napajanja i daje preporučenu snagu. Meni je izbacio minimalnu 280W, a preporuka 330W. I to pod punim opterećenjem (kada bi se komponente bile maksimalno aktivne, što je u praksi skoro nemoguće) kao što sam već napisao 350W gura bez problema. A inače imam 2 harda, floppy, dvd režač, tv karticu, dial up modem (mada ga ne koristim), Grafička je nVidia GeForce 210 sa 1gb rama, i još 2gb rama na ploči i dosta periferija stalno zakačenih na USB-ove i sve ova ide na 350W! A kad stavim ruku na kućište kod napajanja jedva da se malo zagrejalo. Moj zaključak je da ko nema neku opasnu gejmersku mašinu nije mu neophodno neko ekstra napajanje.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.31.*



+784 Profil

icon Re: Budzenje racunara21.12.2014. u 01:38 - pre 112 meseci
Evo i ja da ti dodam nesto

Razlika izmedju kineskog napajanja od 350W i nekog kvalitetnog je u tome sto ovo kvalitetno ima kvalitetnije komponente. Oba imaju po 350W i to nije problem. Problem je sto kinesko moze da crkne kad se cesto opterecuje maksimalno,i sto je vek trajanja nikakav.

U prevodu,obicnim napajanjem rizikujes da usled kvara napajanja sprzis neke komponente,a brendiranim napajanjem si samo sigurniji
+ brend napajanje je tise

Kinesko od brendiranog se za pocetak razlikuje u tezini,jedno 2x minimum
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Budzenje racunara

[ Pregleda: 4606 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.