Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija

[es] :: E-Poslovanje :: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija

[ Pregleda: 6371 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DartSith
inzenjer elektronike

Član broj: 306797
Poruke: 14
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija20.08.2014. u 22:59 - pre 117 meseci
Pozdrav svima, evo mene posle nekoliko godina i prvi put na ovom delu foruma (do sada sam samo postovao davno na elektronici).

Prvo da kazem da ono "v" posle "S" u naslovu nije greska u kucanju.

Ono kickstarter sam stavio samo da bi ljudi znali o cemu se radi jer da sam napisao samo indiegogo verujem da pola ljudi nebi znali da li ih psujem....

Znaci, znam da iz Srbije ne moze da se pokrene kampanja na kickstarter_u i to me i ne zanima.

Na indiegogo_u moze da se pokrene.

Sta je moje pitanje?

Imam firmu koja se bavi elektronikom (jedva prezivljavam i sam sam u firmi) i do sada sam imao i par narudzbi iz inostranstva i znam kako to ide (posaljem im robu i racun, oni uplate na racun moje firme ovde i to je to).



Zamislite da sam na necemu radio nekoliko meseci i da je prototip gotov (a pre toga deceniju i po sakupljao znanje potrebno da se takva stvar konstruise i napravi) i da hocu da pokrenem kampanju na indiegogo_u.

Zamislite da mi je kampanja uspela i da sam recimo sakupio 200 hiljada dolara.

Na sajtu od indiegogo_a pise da ukoliko kampanja uspe oni salju novac na racun koji je naveden u kampanji.

E tu stize moje pitanje. Posto znam iz iskustva da zemlja Svrbija svrbi, a nema koga da je pocese...

Novac ce leci na racun moje firme to sam siguran, ali sta ce posle toga biti e to spada verovatno u domen naucne fantastike i verovatno niko u Srba ne zna ni zakon niti mu je to palo na pamet i tako to, a svrbi.

Znam da banka moze, ako joj se prohte da ti trazi racun po kom ti je neko iz inostranstva uplatio stedstva na tvoj devizni racun..... naravno ja taj racun nemam jedino mogu da napravim hiljade sitnih racuna koje cu da saljem u paketima.

Znaci shvatate poruku, za njih je matematika jasna, ti prvo moras da posaljes robu sa racunom u inostranstvo pa tek onda novac bas po tom racunu sme (po "zakonu") da legne na tvoj racun.



Pozdrav, braco Srbi (ajd necu i ovde da stavim "v", nema smisla).
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija21.08.2014. u 04:25 - pre 117 meseci
Nije Svrbija, nego se ti ceses tamo gde te i ne svrbi.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija21.08.2014. u 06:25 - pre 117 meseci
Pa sredis sa nekim iz inostranstva gde su normalniji zakoni da ti primi i prosledi pare ili da ti on/ona dalje uplacuju troskove.
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija21.08.2014. u 08:15 - pre 117 meseci
Zar nije najjednostavnije da napraviš račun za neku firmu izvan svoje
države? Odeš do Hrvatske, otvoriš račun.

Inače, porez se ne plaća na prilive na računu, već na dohodak. Tako na
povrat tvoje pozajmice drugome, ne plaćaš porez, na pozajmicu koju
primaš od nekoga ne plaćaš poreze, na novac koji nije namijenjen tebi,
ali primaš za treću osobu koja ne spada pod toje poreze, ti ne plaćaš
poreze i tako imaš cijeli jedan niz svrha uplata na račun na koje nećeš
platiti poreze. Jer se porez plaća na dohodak ili kod firmi na dobit.
Dohodak po definiciji nije "priliv na računu".

Indiegogo se lako može protumačiti kao početni kapital za početak nekog
biznisa. Ali, to zavisi od nadležnosti do nadležnosti, ako porezne
nadležnosti u Srbiji to ne tumače kao početni kapital jednog
partnerstva, onda mogu protumačiti kao dohodak ili dobit.

Vidi: https://www.indiegogo.com/about/terms

Citat:

"Your taxing authorities may classify funds you raise on Indiegogo as
taxable income to you and any beneficiary who will receive funds
directly from your Campaign."

"We encourage you to consult with a licensed tax advisor from your local
jurisdiction when planning your Campaign so that you understand and
prepare for the tax obligations you may incur from the funds you raise."

Preporučuje se da svoj biznis napraviš u smislu partnerstva:

- tako da već na website-u dadneš svim ljudima do znanja da postaju
partneri u biznisu, recimo u komanditnom društvu;

- ako država i zakon traži da potpišu neke dokumente, onda im te
dokumente pošalješ ili putem Indiegogo, samom uplatom, daju tebi ili
nekom drugom punomoć da u njihovo ime taj novac postaje ulog
komanditora u komanditnom društvu, znači ulog partnera koji ne vodi i
ne upravlja društvom, već samo dobiva nešto iz njega;

- ili alternativno koristiš druge vrste firmi izvan Srbije, kao škotsko
komanditno društvo, gdje ćeš partnere upisati tako kako dolaze i gdje
se ne traži njihov potpis kao dokaz da su partneri;

- i naravno to im sve objasniš na website-u Indiegogo;

Ali, najbolje je da taj novac ne stiže u Srbiju, već recimo u Hrvatsku
i najbolje bi bilo da radiš preko već osnovane firme, jer ni banke ne bi
željele samo tako primati veće sume, na lična imena, gdje se ne radi o
već registrovanoj firmi.
 
Odgovor na temu

DartSith
inzenjer elektronike

Član broj: 306797
Poruke: 14
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija21.08.2014. u 09:07 - pre 117 meseci
@ mr.ako Cesem se na vreme jer je bolje krenuti sa cesanjem pre nego sto se pojavi potreba za istim.

Sta po tebi treba da uradim? Da prvo pokrenem kampanju na indiegogo_u pa kad mi legnu pare na racun firme da se onda cesem kad mi se nakace inspekcije, a pare zna se bile bi blokirane....
A sta bi se onda desilo sa mnom? Znaci napravio kampanju i prevario ljude...., a u stvari ni luk jeo ni luk mirisao...

Svaki prosecan psihopata u ovoj zemlji, a ima ih barem po mom misljenju jedno 10% od populacije, cim vidi da sam napisao cifru 200 hiljada dolara odma misli kako bi se taj novac pokrao.....

Takav ne misli na to koliko je vremena i znanja, rada ulozeno u to, ne zanima ga koliko kostaju delovi da se to napravi, sastavi, programira, izbazdari itd.... Ne zanima ga ni to da bih ja maksimalno zaradio 10% od te cifre sto je mizerija zarada i uz takvu zaradu ja nebih imao lufta da me jos neko maltretira i drzi mi novac u blokadi....

@ Branko Santo & Thetaworld

Znam ljudi, najbolje je da se odselim u Ameriku (tako i jeste, ali nisam u prilici ili na kraju krajeva necu) jer je recimo Indiegogo mnogo manje poznat nego Kickstarter pa su ti sanse da ti kampanja uspe mnogo manje.

Ne zelim ja da zaobidjem poreze, PDV_ove itd.... Ja samo kazem da je izgleda nemoguce legalno u Srbiji napraviti kampanju recimo na Indiegogo_u.

Nema u mojoj prici nikakve smicalice, zaobilazenja poreza.... Moj jedini problem (uz pretpostavku da mi kampanja uspe, sto je tezak problem takodje) je sto Srbija izgleda prepoznaje samo jedan oblik trgovine i finansiranja iz inostranstva, a to je:

Ti strancima njima racun i robu, a oni tebi uplatu. A izgleda nema modela skupi se gomila ljudi i u pretplati ti uplati u komadu gomile narudzbi, a ti onda sa tim novcem finansiras proizvodnju i svakom ponaosom od njih saljes robu koju je on u pretplati uplatio.







 
Odgovor na temu

DartSith
inzenjer elektronike

Član broj: 306797
Poruke: 14
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija21.08.2014. u 09:35 - pre 117 meseci
@ Thetaworld

Ne zelim da osnivam Komanditno drustvo niti zelim da mi se neko mesa u firmu (.doo).

Ne zelim nikog da prevarim, ne mutim nista, ali ne zelim ni da budem prevaren, a samim tim sto jesam i gde jesam me moja rodjena zemlja (da se ne izrazim sad sta mi radi...).

Da je iko od onih koji nesto odlucuju normalan (a rekao bih da su svi do jednog psihopate) to bi se lako resilo za dan. Ustanovilo bi se sta radim, ko mi je poslao novac i u koje svrhe, proverilo da li Indiegogo neka prevara (a izgleda da nije) i za taj jedan dan bi u normalnoj zemlji mogao da raspolazem tim novcem (da kupim povoljno -u velikoj kolicini delove i da napravim proizvod i da saljem pojedinacno sa racunom na malu vrednost pojedinacne posiljke koju je svako uplatio...

Ako Znate za Australijanca sa EEVblog foruma (elektronika) recimo on ima par kampanja na Kickstarter_u, a iz Australije je. Ja pretpostavljam da kad bih mu rekao sta mislim da mene ceka (da kad mi uplate na racun, zemlja blokira sredstva) covek bi verovano mislio da smo svi mi ludi (sto nije daleko od istine jer ako sami sebi postavljamo nogu.... da se spotaknemo, nesto mora biti da nije normalno).

 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija21.08.2014. u 11:35 - pre 117 meseci
Računi se ne blokiraju radi primanja na račun, već kad je nejasno od
koga novac dolazi i za koju svrhu dolazi. To se može objasniti banci i
gotova stvar.

U Srbiji se dnevno primaju milioni i ko ima račun kod banke obično je
već objasno svrhu tog računa i o čemu se radi i tako ne vidim što bi ti
pomišljao da će ti neko blokirati račun.

Pošto već imaš DOO, onda još manje razloga ima za neku blokadu. Konačno
200,000 eura ili dolara to nije neka suma vrijedna spomena.

Knjigovođa može da jasno utvrdi šta te transakcije predstavljaju.
Ukoliko se radi o prodaji nekih usluga ili proizvoda, to je sigurno
dobit, a porezi se plaćaju nakon obračuna svih troškova, ne plaćaju se
po prilivu.

U pravilu, sa DOO, sa računom otvorenim kod banke i sa jasnom
dokumentacijom da INDIEGOGO šalje novac i o čemu se tu radi, nemaš čega
da se brineš.
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija21.08.2014. u 11:48 - pre 117 meseci
> Ti strancima njima racun i robu, a oni tebi uplatu. A izgleda nema modela skupi se gomila ljudi i u pretplati ti uplati u komadu gomile narudzbi, a ti onda sa tim novcem finansiras proizvodnju i svakom ponaosom od njih saljes robu koju je on u pretplati uplatio.

Kako nema načina? To se u knjigovodstvu vodi kao predujam i onda kad
isporučuješ pišeš račune.

Sve što trebaš je da nađeš knjigovođu.
 
Odgovor na temu

DartSith
inzenjer elektronike

Član broj: 306797
Poruke: 14
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija21.08.2014. u 14:11 - pre 117 meseci
Ma imam knjigovodju, nego je otisla na odmor, a necu da je gnjavim i zivkam jer mi nije hitno. Proizvod nisam bio nameravao da prodajem na taj nacin, ali sam gledajuci po netu shvatio da bih mogao pa sto da ne....

Ali, zbog cega ja ovo pisem je, kad sam prvi put nesto izvezao inostranoj firmi, pre jedno godinu dana, nisam imao nikakvih problema, ja njima racun i robu, oni meni uplatu na devizni racun moje firme i to je to.
Ali, kad sam pre jedno 6 meseci prvi put hteo da izvezem robu stranom fizickom licu e onda su nastale smicalice.... da'l mi treba fiskalna kasa dal' ne treba jer prodajem fizickom licu... (ali naravno, posto to inostrano fizicko lice ne placa PDV ovoj drzavi, a fiskalna kasa sluzi da bi se PDV naplatio, naravno da je besmisleno za mene (moju firmu) da ima fiskalnu kasu, koja ce uvek knjiziti nula PDV_a.....) tada su nastala pitanja i tumacenja zakona u banci u poreskoj upravi itd.... i naravno doslo se do toga da mi ne treba fiskalna kasa, ali mi je knjigovodja u toj peripetiji rekla da je od jednog od tih mudraca i tumaca zakona iz poreske cula, da prvo moram da izvezem tu robu tom fizickom licu, a tek onda to fizicko lice sme da mi uplati na racun (racun firme).

U cemu je tu kvaka? Pa u tome da se domisljate psihopate iz Srbije sluze "izvozom" da nebi platili PDV. A kako? Pa tako sto recimo sleper pun domacih cigareta navodno izvezu iz Srbije i naravno ne placa se PDV pri izvozu, a onda te iste cigarete nikad ne napuste Srbiju nego se nadju na crnom trzistu u Srbiji i tako se ne plati PDV drzavi. E zbog toga oni pre uplate hoce dokaz da je roba napustila carinsko podrucje Srbije (a dokaz ti je recimo da si od poste ili kurirske sluzbe dobio napismeno da su primili robu i da je ocarinjena i salju je krajnjem kupcu u inostranstvo.

A posto u ovoj zemlji zakona nema, ili ne valja ili se ne primenjuje.... onda su se genijalci dosetili da u napred sprece zlocin.... tako sto ce svaku transakciju koja se desi sa inostranstvom smatrati kao sumnjivu.....

Naravno zlocin nisu sprecili jer se on uvek nekako desi (jer psihopate su svuda i uvek ce naci nacin da prevare bilo koga pa i drzavu), a prave probleme nekome ko nije psihopata.....
 
Odgovor na temu

DartSith
inzenjer elektronike

Član broj: 306797
Poruke: 14
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija21.08.2014. u 14:36 - pre 117 meseci
U svakom slucaju hvala svima na odgovorima posebno tebi Thetaworld.

Kad se vrati knjigovodja sa letovanja sa njom cu pokusati da peripetiju resim.

Takodje vidim da je vec dosta ljudi procitalo temu, znaci izgleda da do sada ni jedna nasa firma nije uradila slicnu stvar (nego su se snasli....) jer da jeste neko bi imao da kaze slicno iskustvo....

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija21.08.2014. u 15:54 - pre 117 meseci
Kickstarter i Indiegogo uspijevaju uglavnom u zapadnoj civilizaciji, odakle je i ogromna većina finansijera.
Pokrenuti kampanju iz Srbije slično je kao i iz Nigerije - propast je maltene zagarantovana.
Bolje traži način kako da je pokreneš iz US, UK, DE...
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija21.08.2014. u 18:18 - pre 117 meseci
Ček, imaš knjigovođu, pa da ti ne bi naplatila ekstra vrijeme, ti u
javnosti riješavaš krive Drine Srbije... OK, ma može i tako.

On Thu, Aug 21, 2014 at 03:11:20PM +0200, DartSith wrote:
> Ma imam knjigovodju, nego je otisla na odmor, a necu da je gnjavim i zivkam jer mi nije hitno. Proizvod nisam bio nameravao da prodajem na taj nacin, ali sam gledajuci po netu shvatio da bih mogao pa sto da ne....

Prvo i osnovno:

- zakon o obligacionim odnosima je vrlo jasan, imaš slobodu ugovaranja.
Imaš slobodu da ugovoriš da se roba plaća unaprijed ili naknadno.

- imaš pravo da primiš avans, predujam, garanciju, prije nego što si to
konačno prodao. Znači možeš napraviti predračun ili ugovor, primiti
novac, taj novac predstavlja avans za kupca, pa pričekati i isporučiti
kad ti se prohtije.

- svaki kontni plan u svim knjigovodstima svijeta podrazumijeva avanse,
isto tako i u Srbiji.

- i obrnuto, smiješ slati avanse drugima i slobodno ugovarati kako ti to
želiš.

- sigurno nije tačno da prvo moraš da izvezeš, pa tek onda da primiš
novac. Ako je to tvoja knjigovotkinja rekla, onda joj lijepo otkaz daj
kad se vrati sa odmora, a možda i tokom odmora, jer takvi ti ljudi ne
trebaju. Vidiš koliko samo vremena sada trošiš da ti se misli srede,
jer sva tvoja razmišljanja baziraš na nestabilnim informacijama.

- Stabilne informacije za korištenje su Zakon o obligacionom odnosima i
imaš ustav: član 10. Strane u obligacionim odnosima su slobodne, u
granicama prinudnih propisa, javnog poretka i dobrih običaja, da
svoje odnose urede po svojoj volji. I dalje, niko nije kriv ako se ne
dokaže.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija21.08.2014. u 22:17 - pre 117 meseci
@DartSith

Lepo ti rece Thetaworld da problem ustvari nemas. Ali kao i dosta ljudi imas potpuno pogresno misljenje i predubedjenje, pa sa tim kalkulises dalje usput zaleci se kako ti "Svrbija" ne dopusta inace bi ti rasturio. :) Navikli ljudi da ih svrbi "Svrbija" pa to ti je - cak i kad ih ne svrbi. :)

Kreni ti kampanju na IndieGoGo (ili na bilo kojoj drugoj crowdfunding plaformi), a AKO ti uspe, pare se najlakse dopreme gde je potrebno. Ima toliko nacina... mozes cak i u "Svrbiju" direktno. :D
Nego se ti fokusiraj na marketing i kako ces da dopres do ljudi koji ce da ti daju $200k - posle je lako. :)



- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

DartSith
inzenjer elektronike

Član broj: 306797
Poruke: 14
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija22.08.2014. u 01:28 - pre 117 meseci
Hvala ljudi na informacijama, i iz vasih usta u Bozije usi.

Znao sam da mogu nadomacem terenu da trazim "kaparu", ali ne i za strane transakcije. Ipak imam ubedjenje da bi neka peripetija ispala i sad posto je gomila ljudi procitala ovo, skoro sam siguran da ni jedna firma u Srbiji nije to pokusala jer bi se neko od svih koji su procitali javio....

Ma trudim se i probacu sve.... Radim na tome....

A crowdfunding mi se svidja jer ti se ne mesa u vlasnistvo...

 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija22.08.2014. u 01:38 - pre 117 meseci
> i sad posto je gomila ljudi procitala ovo, skoro sam siguran da ni
> jedna firma u Srbiji nije to pokusala jer bi se neko od svih koji su
> procitali javio....

Kapare se stalno uplaćuju u Srbiji, a nemaju ljudi vremena za
piskaranja. Uobičajena je stvar.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija22.08.2014. u 03:59 - pre 117 meseci
@DartSith

Nek je srecno... dobro osmisli kampanju, osmisli privlacne Tierove/Perkove, ispisi kvalitetan tekst, slike, napravi/snimi kratak promo video, iskodiraj stranicu sa svim tim elementima, ozbiljan Twitter nalog sa dosta followera, FB grupu sa dosta likeova, promo blog-postove, soc-net prisutnost generalno,... imas dosta posla tu. :) Kreni pre svega da promovises kod rodbine i prijatelja. ;)
Pored svega toga, najbitniji je sam proizvod i ono sto nudi potencijalnim backerima - pa gledaj da ga predstavis u najboljem svetlu i zainteresujes posetioce. Ako je proizvod zaista dobar i potreban, imas sanse. Srecno. :)

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

vtomic85
Vladimir Tomić
Beograd

Član broj: 33438
Poruke: 69
195.252.96.*



+2 Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija23.11.2015. u 07:58 - pre 102 meseci
Hajde da se nadovežem na ovu temu...
Recimo da sam ja fotograf entuzijasta, ali da sam trenutno zbog materijalnog stanja osuđen na fotografisanje mobilnim telefonom i nekim jadnim digitalcem koji sam našao na Kupindu.
Međutim, očigledno sam uspeo da napravim dovoljno kvalitetnih fotografija da uspem da zainteresujem par ljudi za potencijalnu poslovnu saradnju. Ja njima fotografije, oni meni pare.
Želja mi je da nabavim neki normalan (polu)profesionalni DSLR aparat + objektiv, kako bih mogao da ovaj posao odradim mnogo kvalitetnije nego pomoću polovnog compact aparata. Kompletna suma bi bila negde oko 1000 EUR (+/- 200). Dakle, smešan iznos, pogotovo kada se imaju u vidu iznosi koji se traže na IndieGoGo. I recimo da pokrenem kampanju i da uspem da prikupim te pare. Da li bih ja, kao fizičko lice, mogao da primim te pare i da ih podignem bez neke komplikovane birokratije? Da li je danas to izvodljivo uraditi pomoću PayPal-a ili da se opredelim za svoj devizni račun u Intesi?

P.S.
Da, znam da je možda malo previše optimistično očekivati da ću uspeti da skupim pare na ovaj način (i za ovu namenu), ali me ne košta ništa da pokušam. Ako neko ima konstruktivne savete, ja sam više nego raspoložen da ih čujem :)

Edit: Da li bi bilo pametnije ići na skromniju varijantu (realno, aparat koji zadovoljava neke moje kriterijume bi mogao da se nađe i za 500-600 EUR), ili pucati na veliko (1000 EUR za nešto dosta kvalitetnije)?

[Ovu poruku je menjao vtomic85 dana 23.11.2015. u 12:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vtomic85
Vladimir Tomić
Beograd

Član broj: 33438
Poruke: 69
195.252.96.*



+2 Profil

icon Re: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija26.11.2015. u 09:54 - pre 102 meseci
Nakon kraćeg planiranja i razmišljanja, pokrenuo sam kampanju: http://igg.me/at/photopportunity/x/10939701
Biću zahvalan kako za svaki dinar koji mi stigne tako i za masovno share-ovanje :)
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Kickstarter - indiegogo i zemlja Svrbija

[ Pregleda: 6371 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.