Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Desktop racunar od telekoma

[es] :: PC Konfiguracije :: Desktop racunar od telekoma

[ Pregleda: 2496 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bozabaksuz
Boza BASS

Član broj: 88137
Poruke: 99
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Desktop racunar od telekoma14.09.2014. u 16:15 - pre 116 meseci
Interesuje me misljenje publike, ljudi koji poseduju pomenutu konfiguraciju, mozete je naci na sajtu open.telekom.rs pa iz menija odaberete internet>uredjaji>Desktop računar Gamer ADSL

generalno konfiguracija izgleda ovako:

- INTEL CPU G3220 3MB L3 Cache, 3.0Ghz LGA 1150
- ASUS H81M-K, LGA 1150, 2xsata3, 2xsata2, 2x(usb3+usb2 backpanel) , PCIE x 16, 2x PCIE x1, 2xDIMM DDR3 up to 16GB, LAN, AUDIO
- 6 Gb Kingston RAM DDR3 1600MHz
- ASUS Radeon R7 250 1GB GDDR5 (128-bit)
- 500GB SATA 3 Toshiba (pretpostavljam neki crosover breed sa hitachijem)
- Cooler master kuciste
- DVD+-RW neki random Liteon


Cena masine je oko 28000 preko telekoma na 3 rate, pojedinacno delovi ili preko nekih konfiguratora se krecu od oo 33~38 hiljada. Respektabilno za cenu, ali...
1. Ovaj procesor prema specifikacimama na raznim sajtovima, pa cak i oficijelnom Intelovom ne podrzava memorije brzina iznad 1333Mhz.
2. 6Gb DDR3. iako zvuci veliko, koliko sam upucen stick-ovi od 3Gb ne postoje, a moguce je samo 2 ugraditi na pomenutu plocu, pa pretpostavljam da je varijanta 2+4. Time se gubi Dual Channel, mada za prosecnog korisnika koji ne radi neke ozbilje matameaticke proracune (ovde racunam, pored CAD programa i video obradu, rendering, audio obradu, photoshop i sl), ne bi trebao da oseti razliku.
3. Toshiba sata3 500Gb. Odakle su iskopali toshibu. Na itsvetu sam video da se ljudi najcesce zale na bad sectore, sto je veliki problem.
4. Garancija - nije izneta, mada pretpostavljam da je 1godinu.
5. Kingston neimenovani ram. Koji model?? Moja tetka je pre 3 godine pazarila neki kingston ili bese kingmax koji je vrlo brzo pukao.


Zakljucak. Ako je sve ovo tacno od navedenih komponenata i moze da se upari i da radi stabilno bez problema duze od 1~2 god (mislim na Ram i HDD), mislim i da se isplati , za neko dete koje zeli i da se igra i da uci ili mozda nekog obicnog korisnika
kome su internet i igre prioritet.

Misljenja i iskustva?
"Ne napadam, radije se branim, ni stopu napred, radije korak unazad"
To se zove Kretati se ne-kretanjem,
Najaviti napad bez najave,
Boriti se bez borbe,
Ratovati bez oruzja.
Nema vece nesrece od potcenjivanja neprijatelja. Ko neprijatelja unizi, izgubice moja nacela.
Otuda, kad vojske podjednake snage rat pod svoje uzme,
Tragicna je ona strana koja pobedu za pobedom nize.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Desktop racunar od telekoma14.09.2014. u 18:20 - pre 116 meseci
Ovaj komp daje Gigatron a kod njih je za njega 36 meseci garancija, nema razloga da bude drugačije jer i Telekom piše da je "proizvođač" Gigatron. Što se ostalog tiče ... ne možeš da očekuješ da sve bude najbolje, ipak je ušteda ~10k u odnosu na Gigatron cenu ili verovatno bar 4-5k u odnosu na svojeručno sklapanje. Naravno, ako bi kupovao odvojeno, promenio bi nešto od toga i cena bi otišla ... znam kako bih ja uradio. A ako uzmeš net 20 (preporuka) onda plaćaš komp manje, onda mi je cena 25k.
Ako je igranje prioritet, onda je grafička pristojna u odnosu na neke jeftinije kompove i dodaje cenu ali ako nemaš te planove, možda bi mogao da nađeš neki sa i3 i jeftinijom pa i integrisanom grafičkom.
 
Odgovor na temu

bozabaksuz
Boza BASS

Član broj: 88137
Poruke: 99
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Desktop racunar od telekoma14.09.2014. u 18:52 - pre 116 meseci
Citat:
calexx: Ovaj komp daje Gigatron a kod njih je za njega 36 meseci garancija, nema razloga da bude drugačije jer i Telekom piše da je "proizvođač" Gigatron. Što se ostalog tiče ... ne možeš da očekuješ da sve bude najbolje, ipak je ušteda ~10k u odnosu na Gigatron cenu ili verovatno bar 4-5k u odnosu na svojeručno sklapanje. Naravno, ako bi kupovao odvojeno, promenio bi nešto od toga i cena bi otišla ... znam kako bih ja uradio. A ako uzmeš net 20 (preporuka) onda plaćaš komp manje, onda mi je cena 25k.
Ako je igranje prioritet, onda je grafička pristojna u odnosu na neke jeftinije kompove i dodaje cenu ali ako nemaš te planove, možda bi mogao da nađeš neki sa i3 i jeftinijom pa i integrisanom grafičkom.



Nije za mene, drugar me pitao da li mogu da mu je preporucim, nedoumica mi je ovaj odnos CPU i RAM, kao i sam RAM i HDD pojedinacno koliko su pouzdani. Kao i mogucnos ako mu se kasnije otvori prilika da doda memorije ako je 1333 jer se vec godinu dana tesko dolazi do iste.

Imam ja daleko bolju masinu od ove, kupljenu pre 3 godine.

Mislim da ce pre svega da gleda filmove i net, a od igara PES i FIFA...
"Ne napadam, radije se branim, ni stopu napred, radije korak unazad"
To se zove Kretati se ne-kretanjem,
Najaviti napad bez najave,
Boriti se bez borbe,
Ratovati bez oruzja.
Nema vece nesrece od potcenjivanja neprijatelja. Ko neprijatelja unizi, izgubice moja nacela.
Otuda, kad vojske podjednake snage rat pod svoje uzme,
Tragicna je ona strana koja pobedu za pobedom nize.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Desktop racunar od telekoma14.09.2014. u 19:31 - pre 116 meseci
Pa neka doda memoriju na 1600 kakva već ide uz komp.
 
Odgovor na temu

bozabaksuz
Boza BASS

Član broj: 88137
Poruke: 99
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Desktop racunar od telekoma14.09.2014. u 22:47 - pre 116 meseci
Nisi me razumeo, procesor G3220 ne podrzava rad sa memorijom preko 1333Mhz, a u specifikaciji racunara pise da je memorija Kingston na 1600MHz, znam da realno u radu nece preci ni 800Mhz, ali specifikacija je ono sto me interesuje. Postavio sam pitanje i na sajtu gigatrona, nisu mi odgovorili ono sto sam ih pitao, vec dali odgovor da su komponente podlozne promenama... Toliko o tome.
"Ne napadam, radije se branim, ni stopu napred, radije korak unazad"
To se zove Kretati se ne-kretanjem,
Najaviti napad bez najave,
Boriti se bez borbe,
Ratovati bez oruzja.
Nema vece nesrece od potcenjivanja neprijatelja. Ko neprijatelja unizi, izgubice moja nacela.
Otuda, kad vojske podjednake snage rat pod svoje uzme,
Tragicna je ona strana koja pobedu za pobedom nize.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Desktop racunar od telekoma14.09.2014. u 23:12 - pre 116 meseci
Razumeo sam, procesor dozvoljava 1333 pa ako i kupi memoriju na 1600, ona će da radi na 1333 ... ponuda je takva, ako sam kombinuješ onda možeš da gledaš detalje, ovde nema izbora.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Desktop racunar od telekoma

[ Pregleda: 2496 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.