Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nejasno oko monitora,napajanja??

[es] :: PC Konfiguracije :: Nejasno oko monitora,napajanja??

[ Pregleda: 4191 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

paprika12
Coem Dzinovic

Član broj: 327351
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Nejasno oko monitora,napajanja??19.01.2015. u 23:40 - pre 112 meseci
Eh,ovako imam jedno pitanje,naravno ako mozete da pomognete?Skoro sam menjao napajanje,sve je radilo kako treba,nakon nekog vremena se monitor ugasio i nije hteo da se upali i tako je bilo par dana sve dok nisam promenio na ovaj drugi ulaz,sada radi sve normalno ali kada se palio trazio mi je nove drajvere koje sam snimio ali sad je za display adapters "ati radeon 3100 graphics",a mislim da je bio 9600ili8600al nisam siguran ne znam da proverim,dal sam ja nesto pogresio al vidim da je racunar slabiji na ovom drugom,ne znam sta je...Ili je to isto al mi nekako nelogicno..Help :) :) :) ..Mozda malo nisam jasan,jer stvarno ne umem lepo da objasnim..izvinite..Moze biti da je ulaz riknuo,al nekako se promenio racunar nije ni display imao onako jasnu sliku kao pre,i neke igre mi cak koce koji nisu kocile,Hvala!!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Nejasno oko monitora,napajanja??19.01.2015. u 23:54 - pre 112 meseci
Ako sam te dobro razumeo, ti si verovatno sada spojio monitor na integrisanu g. karticu, umesto te u Pci-e slotu i zato ti trazi drajvere za nju kada si usao u OS. E sad, da li je ta u PCI-e slotu crkla, pitanje je. Pokusaj da je izvadis iz slota, malo ocisti kontakte na njoj i ponovo lepo ubac u uslot, spoji monitor na nju i pokusaj da startujes racunar.

Racunar koci zato sto je ta integrisana ( preko koje sada ides ) dosta slabija od te koju imas zasebno u PCI-e slotu,. a pride, mozda nisi ni instalirao adekvatne drajvere i ne radi ti u `native` rezoluciji i zato je slika mutnija i linije nedorecene, da se tako izrazim.

Koja ploca je u pitanju? Posto vidim da se ne razumes, najbolje je da nam uslikas plocu i back panel...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

paprika12
Coem Dzinovic

Član broj: 327351
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nejasno oko monitora,napajanja??20.01.2015. u 11:09 - pre 112 meseci
Ja bih rado postavio slike,ovde ima objasnjenje al ja ne umem.Mozes da mi objasnis ako ti nije problem,imaju ovakav naziv npr.. IMG_1236 i zauzimaju u proseku oko 1,80mb..Hvala i izvini!!
 
Odgovor na temu

paprika12
Coem Dzinovic

Član broj: 327351
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Nejasno oko monitora,napajanja??20.01.2015. u 19:01 - pre 112 meseci
Dal ovo valja??


.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nejasno oko monitora,napajanja??20.01.2015. u 21:34 - pre 112 meseci
Da li si nesto pokusao od onoga sto je gilopile predlozio?
 
Odgovor na temu

paprika12
Coem Dzinovic

Član broj: 327351
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Nejasno oko monitora,napajanja??20.01.2015. u 23:46 - pre 112 meseci
Jesam druze,on je rekao da skinem graficku da ocistim da lepo pogledam sve sam to uradio,ali opet nista se ne desava,ovo plavo u koje se povezuje izgleda sasvim ok,al to ne moze da se skine...Ne znam dal je riknuo ulaz,ili graficka al propeler radi na grafickoj..Hvala vam opet...Ja se stvarno ne razumem al sam menjao skoro napajanje jel je moje crklo,pa sad imam utisak kao da napon nema snage da pali sa tom kako vec pravom grafickom i da moze samo ovu integrisanu,al opet ne znam ne razumem,ipak to je neko moje misljenje...Hvala!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Nejasno oko monitora,napajanja??21.01.2015. u 09:55 - pre 112 meseci
Da, dobro sam predpostavio. Imas integrusu ( na koju ti je sada spojen monitor ) i diskretnu u PCI-e slotu koja izgleda da ne radi. Ako si dobro ocistio te kontakte na grafickoj kartici, lepo vratio da sve lepo legne u slot, i ako i dalje ne dobijas sliku na monitoru, onda je, nazalost velika verovatnoca da je crkla i moras da je zamenis.

Ajd da pokusamo jos i ovo ( jako su male sanse, jbg ); Udji u BIOS i pod `advanced chipset features`/ `init display first` stavis unmesto `integrated ` PCI-e/PEG, snimi postavke u BIOS-u, prebaci kabel u donju g. karticu/GT8600, startuj komp ponovo i vidi da li ce se pojaviti BIOS-post na monitoru.

Ako i dalje ne radi, 99% da je crkla, te koristi tu integrusu dok ne kupis neku PCI-e graficku karticu shodno tvojim potrebama.

Evo i slikovito sta trebas da podesis u BIOS-u. Dakle umesto integruse, postavis da prvo inicijalizuje PCI-e, tj. tu GT8600 koju imas u slotu. Trebalo bi automatski da pusti signal pri startu racunara na tu PCI-e kad je vec u slotu, al ajd, ko zna...




(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

paprika12
Coem Dzinovic

Član broj: 327351
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Nejasno oko monitora,napajanja??21.01.2015. u 17:53 - pre 112 meseci
Kod mene nije bas isto mozes li da objasnis,jer kod mene nije kao kod tebe nasao sam al cisto ako mozes da pokazes IMG_1254
IMG_1255



[Ovu poruku je menjao paprika12 dana 21.01.2015. u 19:10 GMT+1]
kod mene se ide na ovo PCI/PnP setup i onda otvori samo ova dva,kao na slici...I kad uidjem na advanced chipset nema ovo init display i nije isto,kao kod tebe..Hvala opet..

[Ovu poruku je menjao paprika12 dana 21.01.2015. u 19:14 GMT+1]
I kako da znam koja mi se slaze graficka,posto je ova verovatno crkla.Koju bi mi vi preporucili?Gledao sam u prodavnici win win ima lepih za 7-8 hiljada,i ram jel ddr2 ili ddr3 posto bih dodao i jos jedan od 2 gb,ako moze(mislim da se nadogradi posto jos ima mesta)..Samo ne znam jel ddr2 ili ddr3? :) Hvala vam :)

[Ovu poruku je menjao paprika12 dana 21.01.2015. u 23:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao paprika12 dana 21.01.2015. u 23:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Nejasno oko monitora,napajanja??23.01.2015. u 06:44 - pre 112 meseci
Dobro je tako. Treba da ostane PCI Express ( to je ta u slotu 8600GT ).

Koja je tacno maticna ploca u pitanju? Ovako po ovim slikama, rekao bih da je DDR2. Ali za svaki slucaj napisi tacan model ploce, napajanja i CPU-a kako bi ti pokusali preporuciti koju graficku uzeti i koji RAM + eventualno napajanje i CPU :D Hehehe, ali je tako, vuce jedno drugo. Ako, recimo imas Single core nekog semprona 3500+ isl. ne vredi stavljati neku g. karticu od 10, 000RSD jer nece moci da je isprati. Ako imas slabo/kinesko napajanje 400/500W i sl. Ne mozes staviti neku jacu g. karticu + ako ima dodatni konektor za napajanje...

Tako da, napisi koja ploca, koji, CPU, koje napajanje imas i koji monitor - tacan model . mozes koristiti CPU-z program. Slikaj nam sve TAB-ove i okaci ovde. Kada dobijemo te informacije, posle cemo razgovarati o budzetu koji bi izdvojio za upgrade.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

paprika12
Coem Dzinovic

Član broj: 327351
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nejasno oko monitora,napajanja??23.01.2015. u 10:34 - pre 112 meseci
Eh ovako znam da je cpu dual core 2.60...Napajanje je atx 500w,zao mi je ako moram da menjam napajanje jer nisu jeftina :),uglavnom evo neka slika..Hvala..

I ovde mi je ocitao integrusu (kako vi nazivate),al uglavnom menjam je tako da ja mislim da je ati8600ili nvidia,ne znam kako da proverim tacno kada udjem u device manager pise atiradeon3100,al nije ta..prava..
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Nejasno oko monitora,napajanja??23.01.2015. u 11:03 - pre 112 meseci
CPU ti je single core, tako da ne ide da uzmes neku jacu graficku karticu, jer jednostavno CPU ce biti usko grlo. 8600GT je bila tu negde potaman. Ako bi upgrade, onda minimum neki Athlon x2 5000+ i jaci i nesto kao ATI 6770 i sl. Ako podrzava quad onda druga prica....s tim da bi morao menjati i napajanje...

RAM memorija je DDR2.

Ne mogu da izguglam taj model ploce, pa da me ubijes, hmmmm

Nista mi nije jasno. Koliko modula RAM memorije imas? Po ovom programu sto si okacio sliku, imas 1 modul od 2GB, ali gledam dole, radi u dual lanalu, hmmmm... kava nebuloza od programa...

Daj slikaj nam CPU-z sve tabove. CPU, mainboard, memory....
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Nejasno oko monitora,napajanja??23.01.2015. u 15:38 - pre 112 meseci
Ovo bi trebalo da je njegova ploča
http://www.ecs.com.tw/ECSWebSi...=884&MenuID=20&LanID=0

Tako da ako uzimaš još memorije trebaće ti ddr2, mislim da je 2gb nova oko 3500...
Da bi mogao da koristiš svih 4gb, win mora da ti je 64bita,inače će ti videti samo 3gb
 
Odgovor na temu

paprika12
Coem Dzinovic

Član broj: 327351
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Nejasno oko monitora,napajanja??23.01.2015. u 22:15 - pre 112 meseci
Hvala ti druze puno,samo ne znam kako cu sa grafickom,ali ja bih se kladio u sve da je dual core,(ne znam kako sam se prevario) dal je moguce sto je 32 bita pa samo single,(al i to je nemoguce :) ) al onda nebi radio ram lepo sa 64 jer ga je samo 2gb :) Uglavnom hvala..I graficka koja bi mogla,ako mozete da preporucite,a maticna jeste ova valjda...Uglavnom opet hvala..
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Nejasno oko monitora,napajanja??

[ Pregleda: 4191 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.