Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WD 500GB Zanimljiv problem..

[es] :: Storage :: WD 500GB Zanimljiv problem..

[ Pregleda: 3125 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sonen
Wireless Administrator,PC Servis...
Watford,United Kingdom

Član broj: 203676
Poruke: 150



+1 Profil

icon WD 500GB Zanimljiv problem..11.02.2015. u 01:00 - pre 111 meseci
Evo interesantnog problema sa WD om od 500GB...
SMART Nema nikakvih alarmantnih problema,Surface scan-nema bad sectora
Sentinel performanse 100% zivot 100%.
Napravim particije,pocnem da instaliram windows xp odradi dos deo setup-a i kad treba da krene dobijam greske tipa hal.dll pa ne znam,ntoskrnl.exe itd... ajde kazem instaliracu vistu,dodje do expanding files 73% dobijem negu smesnu gresku.
Pokusaj sa win 7 ... dodje do expanding files 76% kad ono opet neka smesna greska.

ajde kazem onda nek bude linux, nema boga ni za fedoru,ubuntu niti bilo sta,sve daje neke smesne greske kod instalacije.

Uradim low level format,zerofil sa 35 parsova, i dalje iste smesne greske tipa bluescreen,hal.dll itd...

Znaci hard ne skljoca,nema lose sektore,SMART sve full,i lik neradi.
Da naglasim da kada na njegovo mesto ubacim drugi hard bez probema instaliram windows i radi.
znaci problem je do harda.

IDE Disk je u pitanju (ATA)..
Paralelno sa drugim diskom master/slave kada je windows na drugom hardu,na ovaj wd mogu sacuvavati podatke koji se kasnije mogu iscitati bez problema.

Sta moz biti problem po vama?
Poooz


Zivot i postenje se gubi samo jednom...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: WD 500GB Zanimljiv problem..11.02.2015. u 07:55 - pre 111 meseci
Da li je dobro džamperisan, WD ima običaj da mu nije isto ako je disk sam ili sa drugim na kablu? Mada bi trebalo da se pobuni još na startu ali ko zna. Da li si mu uradio fixboot i fixmbr pre instalacije xp-a, možda ima neki virus u mbr i onda u nekom trenutku zabrlja. Da li si ga testirao komplet kada je slejv tj da li si ga napunio do vrha i to kopirao nazad?
 
Odgovor na temu

talichni69
Smederevo

Član broj: 132977
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: WD 500GB Zanimljiv problem..16.02.2015. u 06:37 - pre 111 meseci
Skoro sam siguran da je problem u džamperisanju, tj. moraš da ga nateraš da radi iako nije sam na ATA kontroleru. Ja sam se do juče borio sa jednim Seagate diskom, isto PATA, isto 500GB, mislim da ni tvoja, a ni ploča računara mog oca baš "ne podnose" diskove od 500GB, jer je to najveći kapacitet koji je PATA standard dao, uz to se retko i nalaze. Takođe su i Sentinel i HDD Regenrator na ovome prijavljivali da je sve OK, što i jeste. Kad sam mu džamperima "naredio" da ima nekompatibilni ATA uređaj kao slejv (što je netačno, imao je ispravan Hitachi 250GB PATA), sve je proradilo kao da se ništa nije desilo, instalirao Windows 7 bez problema, drajvere, softver, sve. 100 puta ga upalio i ugasio, sve OK.
 
Odgovor na temu

sonen
Wireless Administrator,PC Servis...
Watford,United Kingdom

Član broj: 203676
Poruke: 150



+1 Profil

icon Re: WD 500GB Zanimljiv problem..17.02.2015. u 13:56 - pre 111 meseci
pozdrav! u sustini nije bitno sta mu je problem,toliko me iznervirao da sam ga razbio,zatim povadio magnete a ostatak bacio.

;)
Pozdrav za kolege!
Zivot i postenje se gubi samo jednom...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: WD 500GB Zanimljiv problem..17.02.2015. u 14:10 - pre 111 meseci
Sve to mi je ukazivalo na problem sa RAM memorijom, ako je HDD health 100%. Citajuci dalje, vidim da si zamenom harda resavao problem. Hmmm, bas cudno. Moguce da je elektronika u HDD-u otkazala, tj bafer memorija i zbog nje si mozda dobijao greske. Vrlo retko crkava, ali je moguce da je ona pravila problem ako HDD nije skljockao, jace se cuo...Mozda da si ga ozvucio mikrofonom, nabijes sluske i pazljivo slusas sta se desava kada izbaci gresku. Po zvuku se 99% uspesno diagnosticira kvar ako je mehanickog tipa i zna se tacno sta pravi problem

Sto je najgore, nikada necemo saznati, jer si ga polupao i izvadio magnetice, hehehe. Nista cudno, i ja nemam zivaca kod takvih nebuloznih kvarova....
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
85.222.215.*



+166 Profil

icon Re: WD 500GB Zanimljiv problem..17.02.2015. u 18:07 - pre 111 meseci
A šta će ti magneti?
 
Odgovor na temu

sonen
Wireless Administrator,PC Servis...
Watford,United Kingdom

Član broj: 203676
Poruke: 150



+1 Profil

icon Re: WD 500GB Zanimljiv problem..17.02.2015. u 19:17 - pre 111 meseci
u sustini da,isti fazon kao kada ti crkne ram memorija,i tada se dobijaju identicne greske.
Ja sam menjao i CPU,i RAM Memorije u tom kompu,ali nije resilo problem,odradio memtest86+ i sve je bilo ok,napajanje isto ispravno.
menjao ide kablove,bez rezultata.
hard nije skljocao,nije izdavao cudne zvukove,nije se grejao tj. nikakve znakove greske nije imao.
sadvec je svejedno,nabavio sam drugi ubacio ga i sadataj radi sa identicnom konfiguracijom jumpera.
Imam gomilu tih magneta,koristim ih za namagnetisanje alata,i za svakakve razne "obicne" stvari.

Pozdrav!
Zivot i postenje se gubi samo jednom...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: WD 500GB Zanimljiv problem..17.02.2015. u 20:56 - pre 111 meseci
Citat:
Brodoplovac:
A šta će ti magneti?

Jezivo su jaki a primena kako kome treba.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: WD 500GB Zanimljiv problem..

[ Pregleda: 3125 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.