Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko konfiguracije

[es] :: PC Konfiguracije :: Pomoc oko konfiguracije

[ Pregleda: 1517 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alealealeo
nezaposlen

Član broj: 286267
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Pomoc oko konfiguracije26.06.2015. u 18:15 - pre 106 meseci
Pozdrav,

Ustekao sam 700e za nov komp i bas sam u nekoj nedoumici. Komp mi je pre svega potreban za 3d modelovanje i renderovanje (3ds Max, Vray, Photoshop...). Zao mi je da dam pare za neki prosek, pa sam razmisljao o sledecem:

Ne bih se stekao oko procesora koji mi je najbitnija komponenta, pa zbog toga se moje pitanje navise odnosi na to da li je ok da kupim dobar procesor, a maticnu sa integrisanom grafikom za pocetak? Uzeo bih i7-4790K (43k rds). Koja bi to maticna mogla da bude, na koju ide ovaj procesor, sa integrisanom grafikom, da pritom bude povoljna. Od ostalih komponenti racunam SSD (~7k rsd), 8GB rama (~10k rsd). Vec imam 1TB hdd i napajanje LC power LC6600 600W (staro oko 2 god.) za koje nemam pojma da li bi mi bilo dovoljno za novu konfiguraciju. Dakle po danasnjoj kursnoj listi jos 24 000 za maticnu i kuciste pod uslovom da mogu da zadrzim napajanje.

Bio bih zahvalan ako bi neko izneo svoje misljenje, pre svega sto se tice maticne i napajanja, a i sve druge sugestije su dobrodosle.

Hvala

 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Pomoc oko konfiguracije

[ Pregleda: 1517 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.