Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Doktorske studije na Institutu za fiziku - Grupa za gravitaciju, cestice i polja

[es] :: Fizika :: Doktorske studije na Institutu za fiziku - Grupa za gravitaciju, cestice i polja

[ Pregleda: 1621 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

299792

Član broj: 331060
Poruke: 2
*.psi.ch.



+2 Profil

icon Doktorske studije na Institutu za fiziku - Grupa za gravitaciju, cestice i polja30.10.2015. u 16:14 - pre 102 meseci
Zdravo svima,

Interesuje me da li ima neko iskustva (licna ili od nekoga) o radu u Grupi za gravitaciju, cestice i polja pri Institutu za fiziku? Naime iako sam zavrsio Elektrotehniku (bivsi odsek za Tehnicku fiziku) razmisljam o eventualnom upisu na doktorski program i ova oblast me zaista privlaci i imam znanje iz nje (sam sam ga stekao), a navedena grupa je radi. Takodje video sam da je nekoliko clanova zavrsilo Tehnicku fiziku pa se onda prebacilo u fundamentalnu fiziku.

Sta mislite koliko je moguce raditi na projektu za vreme doktorskih studija odnosno biti zaposlen pri toj grupi (uslovno receno zaposlen)?


Hvala puno!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Doktorske studije na Institutu za fiziku - Grupa za gravitaciju, cestice i polja08.11.2015. u 16:21 - pre 102 meseci
Prelazak sa ETF-a na fundamentalnu fiziku je iz nekoliko razloga, saradnje IF-a sa fizickim fakultetom, nekim uslovljavanjima oko mentorstva-slusanja predmeta, i pre svega cene doktorskih studija.

Na ostala pitanja prosto nema odgovora, ceka se zakon o NID-u, ceka se nov projektni ciklus, mozda od aprila(konkurs je obecan za sredinu Novembra), taman toliko je produzena zabrana zaposljavanja, od kraja godine(projektnog ciklusa) krece "avansno" finansiranje, do aprila, i sigurno nema ubacivanja na projekat.
 
Odgovor na temu

299792

Član broj: 331060
Poruke: 2
*.psi.ch.



+2 Profil

icon Re: Doktorske studije na Institutu za fiziku - Grupa za gravitaciju, cestice i polja14.11.2015. u 14:02 - pre 101 meseci
Pa hvala na odgovoru :) , bas sam pomislio da niko nece odgovoriti :(...

Inace u prvoj recenici si cini mi se zaboravio da napises pridev, ''...je iz nekoliko razloga _______ ....". Pretpostavljam da si hteo da napises tesko ili skoro nemoguce?

Nisam razumeo ovo oko cene doktorskih studija, zar nisu one relativno jeftine (~50 000din/godina)?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Doktorske studije na Institutu za fiziku - Grupa za gravitaciju, cestice i polja29.11.2015. u 19:42 - pre 101 meseci
Negde su 50k, a negde su 260k(ETF). Pri tome, po novom predlogu zakona o NID-u, nece biti moguce placanje skolarine iz DMT parcela finansiranja projekata.

Uopste nije sjajna perspektiva.

Da, prva recenica je kompletna, nakon zareza su nabrojani razlozi (potrebe) prelaska...
 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: Doktorske studije na Institutu za fiziku - Grupa za gravitaciju, cestice i polja

[ Pregleda: 1621 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.