Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...

[es] :: Linux desktop okruženja :: Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...

[ Pregleda: 36094 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kamenni
Electronics Repair Technician
Novi Sad

Član broj: 76378
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 193321209
Sajt: www.electronicbit.rs


+5 Profil

icon Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...12.10.2016. u 12:52 - pre 90 meseci
Vec nekoliko dana pokusavam da resim neke probleme, pa kao sto i naslov sam kaze, vecina distribucija mi se rusi, a neke nece ni da se instaliraju.
Racunar je potpuno nov sklopljen, konfiguracija je:
MB: Gigabyte H110M-S2H
CPU: Intel G4400 3,3GHz DualCore Skylake
RAM: 8GB DDR3 1600MHz
Grafika integrisana, ostalo manje bitnoL PSU 600W, HDD WD 500GB, itd.
Sve novo potpuno.
Win se instalira bez problema.
Od linux distribucija mi jedino rade Ubuntu, Ubuntu GNOME, i Mint (ubuntu based),
Fedora uspe da se instalira, ali redovno GNOME crash, narocito u software manager-u, Opensuse, nemogu ni da instaliram, dodje do kraja ali neradi posle, debian, prodje instalaciju, zavrsi i posle Problem, system crash, kako vec, please contact administrator, Mint debian edition LMDE2 takodje instaliram, na kraju kada se podigne, Cinnamon crashed, restart cinanmon, i ponovo isto...
Takodje kada instaliram dual boot, w10 i npr. Ubuntu, kada izaberem sta da boot-uje iz GRAB-a pojave se neke linije u boji ubuntua i malo se zadrzi i onda krene, i na win i na ubuntu, kasnije sve to radi ok, ali mi se te stvari ni malo nesvidjaju...
Hardware testiran, sve je ok.
Sta neradim dobro, bas me zanima, instalirao sam sve te distribucije vise puta, ali ovo vec nervira?
Neka ideja?
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...12.10.2016. u 14:42 - pre 90 meseci
Nadam se da ništa slično >> ovome << nije ... drugim rečima, da neko nije nešto dodatno prećutkao po tom pitanju.. i ubrzao proceduru, te proširio i na ostale sfere... neke intelove severne mostove i gpu-ove ..

Šta piše po /var/log ? Čitao ?

Jesi li probao neko drugo grafičko okruženje mimo cinnamona/gnometa ... ?

Na jednom novijem notebook-u (acer) sa kojim sam se poigrao skoro .. debiluntu/GNOME nije hteo da prismrdi ič. Radi tty ali grafičko okruženje - mrka kapa.
Baš kao kod tebe. Dok debiluntu/xfce na istom radi kao švajcarac ... 16.04 x64

Uopšte.. Gigabyte.. nikada ih nisam nešto posebno gotivio.. samo iz jednog razloga. Bios.
Najviše su se baš njihove ploče pojavljivale sa defektnim bios-om... te nekim skrivenim opcijama unutra .. pre nekih 10-tak i kusur godina.. nznm sad kako je.

UEFI ? Šta to kaže? Šta sve tu imaš od ponuđenih opcija da čačkaš .. ?
about:networking
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...12.10.2016. u 14:48 - pre 90 meseci
Verovatno kernel. Za privremena rešenja pogledaj ovo

https://github.com/linuxenko/ubuntu-skylake-i915-video-fix

a za trajnije, sutra puštaju Ubuntu 16.10 sa 4.8 kernelom. Trebalo bi da intelove gluposti budu pod kontrolom, barem ove velike.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

Kamenni
Electronics Repair Technician
Novi Sad

Član broj: 76378
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 193321209
Sajt: www.electronicbit.rs


+5 Profil

icon Re: Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...12.10.2016. u 18:14 - pre 90 meseci
Meni Ubuntu radi dobro i Unity i GNOME, i Mint cinnamon ali samo Ubuntu based, LMDE2 nista...

U bios-u vezano za UEFI, skoro da i nemam mogucnosti za nekim drugim konfigurisanjem, isto je i ako postavim force legacy, nema razlike.

I ja sam takodje pomislio da je kernel, ali ok, kako onda ova Ubuntad rade, da tu svrstam i mint??

/var/log nisam citao, nisam na to ni mislio, jednostavno sam zaboravio na to. Videcu veceras da ponovo pokusam nesto, mada sam debian 3 puta instalirao i nista, elementari mi je radio, ali nemogu da se setim tacno, i on je imao neki problem, mislim isto u software manager-u, ali sada sam vec i zaboravio, toliko toga sam probao ovih dana, da nemam pojma vise...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...12.10.2016. u 19:09 - pre 90 meseci
A koju ustvari distribuciju želiš da instaliraš?
 
Odgovor na temu

Kamenni
Electronics Repair Technician
Novi Sad

Član broj: 76378
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 193321209
Sajt: www.electronicbit.rs


+5 Profil

icon Re: Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...12.10.2016. u 19:18 - pre 90 meseci
Hteo sam Debian, mada sam hteo malo i Fedoru da vozim, ali bas nista od toga...
Malopre sam nasao da ima BIOS novi koji resava Intel microcode i Skylake grafiku, flesovao, ali nista.
Da li je mogce da cu morati bas Ubuntu, nemam nista protiv, ali nisam ljucitelj unity-ja, mint vec koristim na laptopu, a hocu malo promene...
:-)
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...12.10.2016. u 19:19 - pre 90 meseci
Ako je Ubuntu 16.04 i Mint 18, onda imaju na instalacionom medijumu kernel verzije 4.4. On radi, ali "felerično". Može da se nadogradi odmah na 4.8, upotrebom ppa mainline verzije. Debian stabilna grana ima 3.16, a kroz backports može na verziju 4.7. Fedoru baš ne pratim, ali 25-ica bi trebalo uskoro, jer prate šestomesečni ciklus GNOME izdanja.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

Kamenni
Electronics Repair Technician
Novi Sad

Član broj: 76378
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 193321209
Sajt: www.electronicbit.rs


+5 Profil

icon Re: Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...12.10.2016. u 19:24 - pre 90 meseci
Ali upravo ta dva mi rade najbolje, ubuntu 16.04 i mint 18...
Sa njima nemam nikakvih problema.
Mozda sve ostavim jos do sutra ako vec izlazi 16.10 ubuntu pa da a onda instaliram...
Izgleda za sada nista od debiana...
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...12.10.2016. u 20:44 - pre 90 meseci
Ja i rekoh da radi, uz određene probleme. Uz malo gimnastike, može da bude perfektno.
Isto važi i za Debian. Nakon istalacije se doda jessie-backports u sources.list i ažurira kernel, uz intel microcode, skylake firmware i najnoviji intel xorg drajver, i sve bi trebalo da bude kako treba. A ako te nije (mnogo) strah, možeš da probaš i testing granu ;-)
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

Kamenni
Electronics Repair Technician
Novi Sad

Član broj: 76378
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 193321209
Sajt: www.electronicbit.rs


+5 Profil

icon Re: Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...12.10.2016. u 21:10 - pre 90 meseci
Debian posle zavrsene instalacije mi samo izbaci, something get wrong, system crash (tako nekako) i contact administrator, nista dalje...
Mogu da probam sa testing verzijama, ali cu sada da probam prvo lmde2 mate, upravo mi se skinuo pa krecem...
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...12.10.2016. u 21:59 - pre 90 meseci
To je poruka koju dobiješ od GNOME okruženja, zbog neprepoznavanja grafičke. Mora da se startuje u tekstualnom modu, izvrše neophodne promene i onda restartuje normalno.
Ipak je bolje da sačekaš neki dan pa da isprobaš novi Ubuntu.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

Kamenni
Electronics Repair Technician
Novi Sad

Član broj: 76378
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 193321209
Sajt: www.electronicbit.rs


+5 Profil

icon Re: Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...12.10.2016. u 23:25 - pre 90 meseci
LMDE MATE radi, doduse nisam jos zvuk namestio, ne znam zasto nema, ali radi, samo sam testirao, prilikom samog podizanja ima nekih smetnji, i problema sa grafikom, delije onako iskrivljeno kao kada neispravna graficka izbaci kockice, ali samo na sekundu i onda je sve ok...
Ubuntu radi odlicno, mislim da cu za sada dok neke stvari malo nedodju na svoja mesta koristiti ubuntu.
Jedino sto sam primetio je da se nekada u gornjem desnom uglu pojavi sound volume notification, sa kojim nemogu nista da uradim, ali nestane za par se kundi, nesmeta mi, inace sve radi odlicno.
Najbolje od svega se ispostavilo da radi mint ubuntu based, ali njiga koristim vec, pa cu ipak na desktopu Ubuntu.


[Ovu poruku je menjao Kamenni dana 14.10.2016. u 17:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kamenni
Electronics Repair Technician
Novi Sad

Član broj: 76378
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 193321209
Sajt: www.electronicbit.rs


+5 Profil

icon Re: Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...16.10.2016. u 10:15 - pre 90 meseci
I tako... ostade ja na Ubuntu 16.04 i on radi dobro, odlicno. 16.10 sam probao i odmah u startu mi je pravio problem, a to je da posle zavrsene instalacije, kada hocu da restartujem on se tu zabode i moram da ga resetujem fizicki na taster, i to svaki put, tri puta sam instalirao. Bilo je tu jos nekoliko probelma, najvise u je bilo sa freez-om.
Ponovo sam instalirao 16.04 i radi bez greske, tako da cu za sada ostati na tome dok se nesto nepromene.
 
Odgovor na temu

vrag81

Član broj: 328757
Poruke: 16



+2 Profil

icon Re: Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...10.12.2016. u 21:13 - pre 88 meseci
Preuzmi Debian testing i njega instaliraj, Ubuntu kad izađe kao stabilno izdanje dolazi sa istim paketima koji se nalaze u Debian testing grani u tem periodu. To znači da bi ti Debian testing trebalo da radi bez problema pogotovo što se tu često dodaju nove verzije programa sa konstantnim unapređenjima...

Što se tiče stabilnosti ako samo malo obratiš pažnju na nadogradnje i ne žuriš sa istim sistem će ti biti stabilniji nego sa Ubuntuom...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Vecina Liinux distribucija nece na novu konfiguraciju...

[ Pregleda: 36094 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.