Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hitno. Potrebna pomoc. Transfer web site-a

[es] :: Hosting :: Hitno. Potrebna pomoc. Transfer web site-a

[ Pregleda: 17177 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oxygen17

Član broj: 336511
Poruke: 2
*.tel.net.ba.



Profil

icon Hitno. Potrebna pomoc. Transfer web site-a25.03.2017. u 10:54 - pre 85 meseci
Potrebna mi je pomoc oko prebacivanja web site sa jednog servera na drugi.
Napravio sam back-up, odnosno sadrzaj skinuo na laptop sa jednog servera (hosting providera) i pripremam ga za upload na drugi.
Pojavio se problem u karatkterima koji se susreću u našim jezicima kod pojedinih fileova, dakle čćžđš... Tako da mi je naprimjer:

štrajk - štrajk
Mađarska Budimpešta - MaÄ‘arska Budimpešta-
grožđe - grožđe

E sad ne znam kako će se sve ponašati na novom serveru. Siguran sam da gore spomenute fileove, odnsono slike neće ni očitati, jer ima sasvim drugaciji naziv.

Da li mogu skinuti i kako izvorne nazive fileova kako bi izbjegao probleme? Imate neki drugi savjet? Hitno mi je potrebna pomoć pošto gasim stari account, odnosno ističe zakup servera.
Hvala mnogo unaprijed
 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Hitno. Potrebna pomoc. Transfer web site-a25.03.2017. u 11:16 - pre 85 meseci
Hajde da ne kazes da ti nije forum pomogao HITNO

Citat:
oxygen17: Potrebna mi je pomoc oko prebacivanja web site sa jednog servera na drugi.


Najbolji način da prebacis sa jednom servera na drugi je SFTP opcija.

Citat:
Napravio sam back-up, odnosno sadrzaj skinuo na laptop sa jednog servera (hosting providera) i pripremam ga za upload na drugi.


Kako si napravio backup, pomocu nekog alata ili si bukvalno download-ovo www folder sa servera? Ukoliko si ovako uradio, nisi prenio sve hidden files.

Citat:
Pojavio se problem u karatkterima koji se susreću u našim jezicima kod pojedinih fileova, dakle čćžđš... Tako da mi je naprimjer:

štrajk - štrajk
Mađarska Budimpešta - MaÄ‘arska Budimpešta-
grožđe - grožđe


Da li prebacuješ neki CMS tipa wordpress, drupal, joomla, magento? Kada importujes bazu odaberi UTF8 collection da ti se prikazuju interpukcijski znakovi.




 
Odgovor na temu

oxygen17

Član broj: 336511
Poruke: 2
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Hitno. Potrebna pomoc. Transfer web site-a25.03.2017. u 11:25 - pre 85 meseci
hvala na odgovoru.

A bilo je bukvalno skidanje sa servera preko ftp-a. Dakle to nije preporučljiva opcija? Bolje sa nekim alatom pokušati?

Wordpress je u pitanju.

Dakle u jednom momentu ću trebati prebaciti masql bazu sa jednog servera na drugi i bitno je izabrati UTF8 collection kako ne bi došlo do zbrke oko naziva file-ova tj karaktera.

Prvi put radim ovo pa mi je malo nejasno. Hvala josš jednom :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.net.upcbroadband.cz.



+638 Profil

icon Re: Hitno. Potrebna pomoc. Transfer web site-a25.03.2017. u 11:45 - pre 85 meseci
Pa stavi na taj novi server pa vidi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Hitno. Potrebna pomoc. Transfer web site-a

[ Pregleda: 17177 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.