Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!

[es] :: ISP :: ADSL :: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 33464 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nanananananana.

Član broj: 329300
Poruke: 149



+5 Profil

icon Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!23.04.2017. u 22:39 - pre 84 meseci
Ljudi, imam problem s ovom antenom za internet koja često izgubi konekciju i sva podešavanja. Zatim moram da se cimam gore na krov da je resetujem, ponovo podešavam da bi radila.
Firmware mi je: 5.5.4
Hteo sam da update-ujem na 6.0.3 koji sam skinuo sa njihovog sajta, ali izbacuje mi da je preveliki fajl.
Našao sam na netu neki program tsfpt (verovatno sam pogrešio naziv programa) i gledao neke tutorijale da rade s njim update.
E, sad, ako je neko rešio problem bez update-a neka mi javi ovde kako, da se ne cimam s tim jer nisam nikad radio to niti je iko iz moje okoline.
Hitno mi je i hvala unapred svima koji se jave, pozdrav! :)
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!24.04.2017. u 07:45 - pre 84 meseci
https://help.ubnt.com/hc/en-us...ce-with-TFTP-firmware-recovery


Ovo je za AirMax ali u principu je valjda tako za sve ubnt.com uredjaje:


1. UBNT device to upgrade
2. A narrow tool to press down reset button (like the pin of a headset or paper clip)
3. An Ethernet cable
4. TFTP client running on PC
5. Latest AirOS firmware file (you can download it from http://www.ubnt.com/download)


Pricam iz secanja ali ovako ide prica: prvo moras da instaliras TFTP client na windozama ili na nekom drugom OS. Moras da povezes M5 sa svojim kompjuterom, direktno kablom, mislim da ti switch komplikuje pricu, i tvoja LAN kartica na compu mora da ima IP adresu koja upada u opseg M5, jerbo ako ti je npr. IP adresa na kartici na primer 147.91.1.5, a tvoj M5 ima adresu 192.168.1.100 ili slicno, kako ce TFTP klijent na tvom PC da vidi oglasavanje M5 preko mreze da zeli putem Trivial File Transfer Protokola da izvrsi upgrade? Znaci mora da bude u okviru istog opsega, i da - mislim da firmware moras da raspakujes u *.img, znaci nista od upgradea ako je isti u *.zip ili *.rar formatu, ne? Eto toliko, pitaj sve sta ti treba, pricam iz glave, mozda sam nesto pogresio, ali ovakav je princip, javi da li si resio problem!

Da i ako imas neki SW firewall mislim da je dobro da ga iskljucis za ovo da ga ne buni prica ;-)

Prijatno.

Dusan
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!24.04.2017. u 07:57 - pre 84 meseci
Uh tek sad vidim da je u postiranom linku ispod opisan ceo proces, nisam ni scrollowao down, koji klovn..sorry :-)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!24.04.2017. u 13:32 - pre 84 meseci
Tu je nesto opasno shebano, ne bi smeo ni pod razno da gubi podesavanja. Moguce da NAND ima lose blokove. Pokusaj ipak sa novim OS-om, pa ako se i dalje resetuje, probati sa drugim PoE adapterom.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!24.04.2017. u 14:42 - pre 84 meseci
Znam da je UBNT imao dosta laznih kopija svojih proizvoda, mada ako je ovaj M5 kupljen od kredibilnog dobavljaca, ne bi smelo biti problema.
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!24.04.2017. u 14:44 - pre 84 meseci
Ko zna. Vide se to na oko da l;i je original ili ne, poigotovo kada se rasklopi i pogleda PCB.

Do skoro sam koristio jedan, ma to radi odlicno. Vrhunska sprava.

Ovde je sve moguce, i SW i HW kvar.

Znaci, kada zaglupi ne mozes da mu pristupis 192.168.1.200 i kada ga ostavis bez napona 10-ak sekundi da ponovo podigne OS?
Cudno je da izgubi podesavanja, jer se ona nalaze u NAND-u. E sada, zbog cega on ucita default ili moras da ga resetujes na dugme, sam bog zna, ali ne mirise na dobro.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!24.04.2017. u 14:52 - pre 84 meseci
Pipanje u mraku kao slepac, ali:

Koliko je dugacak kabl od POE adaptera do Airgrida i kakav je kvalitet istog?

" I have since replaced the stock 5V POE power supply with the lab supply set for 5.4 volts. This has resulted in reliable operation for the past month. The bottom line is the 5.0 volt power supply is not sufficient to handle the voltage drop across longer cable runs (mine is about 75 feet). This insufficient margin probably explains why newer AirGrids will be coming with 24 volt POEs. "


https://community.ubnt.com/t5/...-M5-Constant-Reboot/td-p/66722


Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!24.04.2017. u 14:55 - pre 84 meseci
https://www.ubnt.com/download/...airos5-xm-board-firmware-v5615

https://www.ubnt.com/download/...iros5-xm-board-firmware-v5615#
Probaj 5.6.15, imas na ovom linku

Original adapter je 24V 0.5A.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

lazarevicc

Član broj: 115259
Poruke: 227



+14 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!24.04.2017. u 20:39 - pre 84 meseci
Ja sam imao problem da se utp kabel zagulio na jednom mestu pa je kad duva vetar ili bilo sta slicno cima kabel,dodje do spajanja dve zice koje su zaduzene za reset na poe adapteru i odu sva podesavanja...zamenio kabel i sve reseno.

Eto to je moje iskustvo...evo od tad je proslo oko dve godine,uredjaj fercera bez po muke.

 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!24.04.2017. u 22:59 - pre 84 meseci
Ne postoje `2 zice` za reset. Ako se taj stroj zaglupi, kao i svaki slican, mora fizicki da se resetuje na taster koji se nalazi u kuzistu/ruteru.

Postoje samo tx/rx 4 wire i 4 wire za PoE.

Ovde je slucaj da se ruter sam po sebi resetuje ili, kako sam shvatio,. blokira, dok se ne odradi reset putem tastera na samom ruteru.

Naaanannaa, javi se na PP ako ti treba ispravan uredjaj, ako ne resis problem, naravno. Ili saljes taj da pogledam...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

lazarevicc

Član broj: 115259
Poruke: 227



+14 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!25.04.2017. u 12:17 - pre 84 meseci
Dali postoje ili ne,moj uredjaj se vracao na fabricki reset kad se kratko spoje zice na utp kabelu...koje boje i koliko zica,nebih da ulazim u to...ali sam nasao gde je ostecen kabem,bilo vidiljivo okom...nije malo bijo zagreban...posle promene kabla,sve je ok.
To naravno ne mora da znaci da je kod njega problem,ja sam samo izneo moje iskustvo...tako sam i napisao.

pozz

edit:inace na mom ispravljacu koji je dosao uz NanoStation Loco M2,ima reset taster...ne moram da se pentram gore na stub da ga resetujem.
 
Odgovor na temu

nanananananana.

Član broj: 329300
Poruke: 149



+5 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!27.04.2017. u 16:03 - pre 84 meseci
Ehej, hvala svima koji su se javili. Odrađen je firmware update, pa ću videti šta će biti.
Javiću vam. :)
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!27.04.2017. u 17:34 - pre 84 meseci
Koji si FW ubacio i kako si uspeo, s obzirom na onu gresku sto je prijavljivao oko poveceg fajla?

Super ako je sada sve ok, daj Boze, drzimo palceve :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

nanananananana.

Član broj: 329300
Poruke: 149



+5 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!27.04.2017. u 23:43 - pre 84 meseci
Updateovana je sledeća verzija firmware-a skinuta sa njihovog sajta: XM.v6.0.3.30600.170329.1831

Opet imam problem s njom, gubi internet i podešavanja.

Kad hoću da pristupim anteni izbaci mi sledeće:




A ovde mi se dešava da Speed varira sa 100 na 10 Mbps, a kada je na 10 izgubi internet i podešavanja.

 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!28.04.2017. u 06:58 - pre 84 meseci
Pa vidi taj POE Adapter jel ok i kabl njim?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

nanananananana.

Član broj: 329300
Poruke: 149



+5 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!30.04.2017. u 17:48 - pre 84 meseci
Zamenjen PoE adapter i zasad radi dobro. :)
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!01.05.2017. u 12:15 - pre 84 meseci
Citat:
nanananananana.: Zamenjen PoE adapter i zasad radi dobro. :)



Srecno, i javi sta je bilo na kraju :D
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!01.05.2017. u 12:20 - pre 84 meseci
Ako izdrzi par dana, to je to :)

Malo cudno da PoE moze takav belaj da napravi, ali eto. Verovatno zabaguje NAND pri upisu konfiguracionog fajla i onda jedino reset na fabricki pomogne.

Super ako je sada ok.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!02.05.2017. u 16:33 - pre 84 meseci
Citat:
gilopile: Ako izdrzi par dana, to je to :)

Malo cudno da PoE moze takav belaj da napravi, ali eto. Verovatno zabaguje NAND pri upisu konfiguracionog fajla i onda jedino reset na fabricki pomogne.

Super ako je sada ok.



Naravno - slazemo se za sada da je to bio uzrok problema, ali cek, ako radi ispocetka dobro, po meni znaci da je iz prve korektno upisan konfiguracioni fajl, gde se onda zabaguje?
Malo sam clueless u detalju, sorry :-)

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!02.05.2017. u 16:45 - pre 84 meseci
Jbmlga, mozda PoE adapter zasteka, i napravi neku gresku pri upisu u NAND i posle ne moze da ga iscita, pa kada se odradi fact. def. izvuce default konfig. fajl i pocne interno prepakivanje, tj. vracanje fabrickih stavki i tako u krug.

Ne znam sta bi drugo moglo biti, ako PoE zasteka, iskljuci ga na par sekundi i onda bi morao da podigne OS sa postavkama. Njemu najverovatnije ode u nekakav boot looop, a ne kako ja napisao da `izgubi postavke` jer ne moze ni da pristupi dok ne stisne `reset`.

Vrag ga zna, moze biti svasta, ali ako mu sada sa novim adapterom radi, odlicno.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Ubiquiti Airgrid M5 internet antena - problem!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 33464 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.