Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko modela objekti-veze

[es] :: Baze podataka :: Pomoc oko modela objekti-veze

[ Pregleda: 1495 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sanjica97
Valjevo

Član broj: 338110
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Pomoc oko modela objekti-veze07.02.2018. u 22:29 - pre 74 meseci
Treba mi pomoc oko sastavljanja modela objekti-veze za projekat na faksu. Ko god moze da mi da ideju kako da grupisem i postavim objekte,nek mi pomogne. Za veze cu
znati sama.
Zadatak je ovakav: Preduzeće se bavi prodajom kozmetičkih preparata preko web sajta i lično (organizovanjem prezentacija i seminara po gradovima,sindikalnim prodajama). Takođe preduzeće snabdeva parfimerije i drogerije.
Radnici relevantni za ovaj problem su zaposleni kao trgovački putnici ili dostavljači. Trgovački putnici dobijaju putni nalog,zadužuju vozilo i idu na teren. Pri povratku se mogu vratiti sa narudžbenicom ili bez nje. Dostavljači dobijaju fakturu,zadužuju vozilo i vraćaju se sa otpremnicom.
Preduzeće poseduje veliki broj putničkih automobila i kombija za transport. Za svako vozilo vodi se evidencija osnovnih podataka o vozilu(tip,marka,model,registarski broj,šifra vozila,pređena kilometraža),dostupnost,šifra radnika koji ga je zadužio ili šifra partnera kod koga je,broj fakture ili putnog naloga,datum zaduženja i datum razduženja.
Za svakog radnika pamti se ime,prezime,posao,šifra radnika,datum zaposlenja,adresa,grad,telefon.
Preduzeće ima ugovor sa nekoliko servisa za popravku automobila,registraciju i tehnički pregled. U podacima o vozilu ,ako nije dostupno za korišćenje radnicima firme,navodi se šifra partnera kod koga se vozilo trenutno nalazi. Za svakog partnera firme pamti se ime,šifra partnera,adresa,grad.
Jedan radnik može da zaduži samo jedno vozilo.
Trgovački putnik može imati više naloga za jedno vozilo,i vratiti se sa 0 ili više narudžbenica.
Dostavljač može imati 1 ili više faktura i 1 ili više otpremnica.
Više vozila može biti u jednoj partnerskoj firmi na registraciji,popravci ili tehničkom pregledu.
Jedno vozilo ne može biti u više partnerskih firmi.

Molim sve ljude dobre duse koji vide ovo da mi pomognu u najkracem mogucem roku Samo da mi pomognu oko grupisanja radnika i dokumenata za obavljanje poslovnih procesa. Unapred zahvalna

 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Pomoc oko modela objekti-veze

[ Pregleda: 1495 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.