Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U kom smeru bi ti krenuo ?

[es] :: Vodič za posao :: U kom smeru bi ti krenuo ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7755 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ekvador

Član broj: 338598
Poruke: 5
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2 Profil

icon U kom smeru bi ti krenuo ?28.05.2018. u 12:03 - pre 71 meseci
Pozdrav svima,

imam neku nedoumicu pa bih voleo da cujem misljenja sa strane, koja su obicno i najbolja, iako ce pitanje biti prilicno subjektivno .

Otvorio sam firmu pre 12 godina , koja uspesno posluje, dosta je vezana za internet, tako da sam vremenom dosta stvari u hodu naucio, radeci sa programerima, dizajnerima, marketing strucnjacima.... Ja nemam nijednu kvalifikaciju, ali sam vremenom saznao dosta toga, a najbolji sam u prodaji, to je verovatno i razlog zasto mi je firma uspesna, imam i 15 zaposlenih....

U medjuvremenu sam poceo da se pitam sta ako firma propadne, ja nemam fax, nisam u nicemu dobar.... Poceo sam da ucim RAD programe kao sto su UBOT i ScriptCase i sa njima sam iz zezanja poceo da radim kao freelancer. I tamo sam bio uspesan, preko 20.000$ sam zaradio prodajuci male aplikacije.

Ali, nekako ne vidim buducnost u tome, iako me sve to privlaci, nije mi stabilno na duze staze . Kod mene je problem engleski, kao i za sve ( osim prodaje) i njega znam onako, dovoljno da komuniciram i prodajem programe preko Upwork-a , ali jako prosecno .

Posto me zanima prodaja i copywriting, da znam super engleski to bih radio, to me ispunjava .

Zanima me i php , ali deluje mi da sam vise tip za RAD programe, znaci da napravim brzo nesto i uvaljam amerima .

Svasta me zanima, i osecam da su eksplodirati , ne znam u kom pravcu da idem.

opcije su:

- da ucim i dalje copywriting i usavrsavam prodaju, i engleski, ali moj engleski nikada nece biti dobar za to, moracu uvek imati prevodioca

- zanima me i animacija i prodajni video, znaci da pravim animacije i prodajne videe za firme i sajtove slicno kao pod 1, ali i tu mi treba pomoc

- da nastavim da prodajem preko RAD alata kao frilenser

- da ucim php

Ja imam 40 godina, mozda zvuci malo smesno, ali da li postoji neki test da vidis za cega si predodredjen :) Internet ti pruza mogucnost da naucis dosta toga, vidis dosta toga , ali dosta toga sam video, delom naucio, i svasta me zanima ali voleo bih da uzaberem nesto i da samo to ucim , a ostalo da zaboravim haha . Hvala :)


 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?28.05.2018. u 14:38 - pre 71 meseci
Zasto jednostavno ne usavrsis engleski jezik? Cini mi se da bi ti to bila najbolja investicija.
 
Odgovor na temu

ekvador

Član broj: 338598
Poruke: 5
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?28.05.2018. u 17:16 - pre 71 meseci
Citat:
DaliborP:
Zasto jednostavno ne usavrsis engleski jezik? Cini mi se da bi ti to bila najbolja investicija.


Da, uzimao sam casove privatne i to vise puta, mislim idem na iste periodicno, ali imam taj neki srednji nivo i ne micem se, za prodaju programa i komunikaciju je okej, ali za copywriting nema sanse, i to dugo vremena, a drugo, engleski me bas mrzi da ucim, jako slaba koncentracija i jednostavno mislim da nema sanse da dostignem nivo za profesionalnog kreativnog pisca.

Citat:


Imas firmu od 15 radnika ?

Zaradio si programiranjem 20.000 $ ?

I na forumu pitas sta dalje jer nista ne znas ?



Znam prodaju, a firma moze da propadne, a to programiranje nije bas programiranje, to su RAD programi, ne mozes se zaposliti u firmi nekoj sa njima , mozes frilensovati .

Ja sam poceo da ulazem u neke start upove, ali u sustini bih voleo da znam dobro neki IT zanat, nesto gde sebe mogu prodati uvek , bez obzira na firme .
 
Odgovor na temu

verbe

Član broj: 338604
Poruke: 40
*.dynamic.vipmobile.rs.



+1 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?28.05.2018. u 17:58 - pre 71 meseci
Meni ova prica ne pije vodu. Sto kaze ademare, ako imas 15 zaposlenih, to je vec kompanija. I ti nas pitas sta da radis!? Svasta. Nego da se zezamo, nastavi gde si stao, zaposljavaj jos ljude, jer ti dobro ide. Kad ti hlebom hranis 15 ljudi, ne vidim problem da hranis i sebe.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?28.05.2018. u 18:40 - pre 71 meseci
I ja mislim da nas pokretac teme zafrkava. Covek koji ima firmu od 15 zaposlenih nema vremena da ode u WC, a ne da sad nesto tu uci i programira iz zezanja. Uvek ima u firmi nekakvih problema, vaznih odluka, potreba za redefinisanjem procedura, evaluacijom rada zaposlenih, proucavanjem nove zakonske regulative i slicno. Mozemo li dobiti kontakt informacije o firmi i ja kao moderator se javljam da posetim firmu i utvrdim cinjenicno stanje?

Osim toga, godina rodjenja na profilu se ne slaze sa staroscu na ovoj temi - ako covek hoce da laze bitno je da ima mnogo dobru memoriju kako na dva mesta ne bi napisao podatke koji su kontradiktorni jedan drugom.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

verbe

Član broj: 338604
Poruke: 40
*.dynamic.vipmobile.rs.



+1 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?28.05.2018. u 18:47 - pre 71 meseci
Pa da, ni meni to nije jasno. a povrh svega, poslodavac je kako kaze. I gde si ti video da poslodavac sad resi da otpusti 15 radnika i sam da se zaposli u drugoj firmi za mnogo manju platu. Pa gde to ima, nema ni u crtanom :)
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?28.05.2018. u 18:51 - pre 71 meseci
Neko ko je sposoban da 12 godina vodi firmu i to uspesno sigurno trola ;p
 
Odgovor na temu

ekvador

Član broj: 338598
Poruke: 5
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?28.05.2018. u 19:01 - pre 71 meseci

Napisao sam da zelim da se obrazujem u slucaju da firma propadne , a ne da zelim sada da radim za nekoga . Doduse radio sam kao frilenser , mada sam tu birao uglavnom jace poslove .

Kao da je bitno da li sam trol ili ne, eto jesam, a ko zeli moze da odgovori na temu .



 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?28.05.2018. u 19:02 - pre 71 meseci
Mene samo zanima koliko naloga ima pokretač teme? Što na ovoj temi, što na forumu generalno.
 
Odgovor na temu

verbe

Član broj: 338604
Poruke: 40
*.dynamic.vipmobile.rs.



+1 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?28.05.2018. u 19:25 - pre 71 meseci
Kako da firma propadne kad si ti vlasnik? Poslodavac tako ne razmislja. Nego otpusti tri radnika kad nema posla, zaposli 2-5 kad ima posla i sto se kaze taljiga... Sto da ti propadne firma, ne razumem? Valjda se ti pitas, evo ako si u krizi, ja ti savetujem, otpusti pet radnika i imaces vise para :)

A sto se tice usavrsavanja, ne znam. Po meni vlasnik-gazda ako zna vise od radnika, firma je uspesna, a ako radnici vise znaju od gazde, firma propada. Ti šeruješ posao. Moraš da kontrolišeš radnike, to znači da znaš više od njih, ali nemaš vremena. Znači da si uspešan. I koji sad savet hoćeš?

Da, savet je uči engleski da bi se proširio globalno. Uvek je bolje kad vlasnik firme pregovara, nego neki posrednik. Mada ima i toga.

Koliko sam ja shvatio u programerskim firmama uglavnom vlada demokratija. Tako da ako se ti plašiš za posao, znaj da se radnici plaše još više. Ti ćeš pre da se snađeš nego oni. Za nekog ko je zaradio više od 20000 $ kao frilenser, dosta znaš. Ali? Ti bi hteo da pišeš autorske tekstove. Super. Otvori kompanijski blog pa piši na srpskom a neki translejter u firmi nek ti prevodi na engleski. I super je. Sve mi se uklapa, samo ovih 15 radnika nikako.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?28.05.2018. u 22:13 - pre 71 meseci
Jako cudna prica, mozda ne i nemoguce. Nisam siguran da je ovaj forum pravo mestro za ovakva pitanja, ovo je problem upravljanaja, menadzerisanja kako se danas kaze

Recimo da je covek ozbiljan onda bi trebao da potrazi konsultanta za problem koji misli da ima, opadanje prodaje, odliv radnika i slicno

Nisam siguran da toga ovde ima, ali i velike firme traze strucne konsultante kad imaju problema. Primer: pepsi kola je slican proizvod kao cocacola, ali prodaja nije tako dobra. Potrazili su savet da im ukazu sta je problem. Proizvod slican ali cocacola je imala mnogo raznih pakovanja a pepsi nije. Za pola godine su se pojavila nova pakovanja, novi ukusi i prodaja je porasla


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?28.05.2018. u 22:29 - pre 71 meseci
Voditi firmu sa 15 ljudi zaista je problem. Pogotovo samo sa znanjem prodaje.
Ajd ako je pored prodaje i dobar menadzer... Ali da je tako, onda verovatno ne bi ovde otvorio temu, jer su te dve vrline dovoljna kombinacija da ne brine.

I pri tom je zaradio samo 20000E u programerskoj firmi za tih 12 godina?
 
Odgovor na temu

ekvador

Član broj: 338598
Poruke: 5
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?29.05.2018. u 05:32 - pre 71 meseci
Nisam trazio savet u vezi vodjenja firme, niti ja imam programersku firmu, vec firmu koja je vezana za internet poslovanje. To sam spomenuo samo zato da bih docarao da sam imao dosta kontakta sa programerima za ovih 12 godina, ja sam im pisao specifikacije, interno se kvalifikovao za mnogo toga .

Nasao sam ovaj forum i video nekoliko postova od nekih clanova koji su delovali prilicno zanimljivo pa sam se odlucio da otvorim temu .

Zelim da se dodatno obrazujem, imam sredstava, samo nisam siguran u kom pravcu da idem, trebao sam ovako srociti pitanje definitivno . E sada postoje tu varijable:

- svasta me zanima, ne znam da li je neko imao problem sa tim, ali zanima me i animacija, prodaja, copywriting, php ( apiji pre svega) ....

- problem engleskog, imam znanje za prodaju programa, ali za pisanje ne, od svih stvari najvise me mrzi da ucim engleski

- voleo bih da uzmem neki pravac, ali u sticanju neke vestine, ali da to bude u necemu sto vec delom znam i sto me zanima, da ne krecem od nule .



 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?29.05.2018. u 09:01 - pre 71 meseci
Evo ja ću da ti dam savet. Prodaj firmu, nakupuj dosta konzervirane hrane tako da imaš fore bar za godinu dana života bez para ako se šta god desi nedajbože, kupi kuću na nekom selu sa golemim dvorištem jer je to sada stašno jeftino, i možda još koji hektar zemlje, počni da živiš u miru i tišini i uzmi da sadiš lukac, paprike, paradajz, lubenice, krompir, i uostalom šta god ti padne napamet. Promeni svoj život totalno.

I ne treba ti engleski za lukac i paprike.

Posle nekog vremena će ti se glava razbistriti.

Ovaj IT je ionako srnje, zatvoriš se u neku mračnu sobi i ne radiš ništa po ceo dan nego buljiš u virtuelne prozore i neka slova što trče po ekranu. Nije to život, to je srnje, i to golemo i ni malo virtuelno.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.static.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?29.05.2018. u 09:38 - pre 71 meseci
Mozda je za tebe posao projekt menadzera, to se danas ceni

Pogledaj it kurs

tu bi trebalo da se stekne diploma za to, nije jeftino i ne bi da te razocaram ali u ovoj oblasti od engleskog neces pobeci


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?29.05.2018. u 09:42 - pre 71 meseci
Bio u pitanju trol ili ne, za nekoga, koga "bas mrzi" da uci engleski jezik, a hoce da nesto uradi u karijeri, nema dobrog saveta.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?29.05.2018. u 10:01 - pre 71 meseci
Citat:
DaliborP:
Bio u pitanju trol ili ne, za nekoga, koga "bas mrzi" da uci engleski jezik, a hoce da nesto uradi u karijeri, nema dobrog saveta.


Ja bih uzgred krenuo i u smeru potpunog izbacivanja engleskog jezika iz cele države. Prvo bih uveo dvostruke poreze za sve što je u ovoj državi istaknuto na engleskom jeziku.

Mene je dete od 7-8 godina pitalo zašto je u Beogradu najviše natpisa napisano na engleskom jeziku kao da smo u Engleskoj. Ja sam rekao da je to zato što smo mi kolonija i nama upravljaju drugi. I jeste tako. Evo i onaj kurs za programere finansiran od države je imao potpuno nepotrebno žestoko testiranje znanja gramatike engleskog jezika (sa ispadanjem ako ne prođeš) koje ama baš nikome nije potrebno da bi radio u IT-u sem ako će svakodnevno da priča sa engleskim gazdom i to na taj način ne da engleski gazda sve razume nego da engleski gazda ne mora da sluša gramatičke greške. To je finansirala ova država?

Kolonija, to smo mi.

ja sam ceo pajton prepevao na srpski jezik, pojednostavio neke nazive, i dao detetu da programira. Naravno da može da programira i to uveliko radi, bez ikakve potrebe da zna i jednu jedinu reč engleskog jezika.

Nego, mi smo kolonija, ljudi su se jednostavno pomirili sa time da sve mora da bude na engleskom jeziku pa se više i ne trude, isto kao što su se pomirli za vreme turaka da je Turčin gazda pa se Srpski pričao uglavnom samo na selima. To ti je ljudska svest.

Ah, da, dopuna: Bili ste u tržnom centru u Rajićevoj? vozili ste se liftovima? Šta smo mi, država ili kolonija? Kolonija naravno.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?29.05.2018. u 10:14 - pre 71 meseci
Ja sam engleski jezik poceo uciti osamdesetih godina u osnovnoj skoli. Tad je bilo popularno u obrazovanju da se kaze koliko jezika znas, toliko vredis, jer mozes naci zajednicki jezik sa vecom grupom ljudi.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?29.05.2018. u 11:28 - pre 71 meseci
Citat:
DaliborP:
Ja sam engleski jezik poceo uciti osamdesetih godina u osnovnoj skoli. Tad je bilo popularno u obrazovanju da se kaze koliko jezika znas, toliko vredis, jer mozes naci zajednicki jezik sa vecom grupom ljudi.


Ma jok. Koliko dobro znaš engleski jezi, toliko vrediš.

Evo onaj državni konkurs je očigledan primer toga, ispadaju svi oni koji ne znaju englesku gramatiku, jednostavno ne mogu da budu programeri jer je, ako niste znali, za programiranje izuzetno važno da tačno i precizno znaš da li se kaže:
Adam [work/working/works/is working] in our company..

Naša država je jasno stavila do znanja da onaj koji ne zna gramatički tačno gornju rečenicu, taj nije sposoban da programira i taj ne može da radi kao programer u "našoj" zemlji. Dakle, naša država u ovoj nazovi zemlji vrlo jasno kaže da je za rad u ovoj zemlji neophodno da znaš savršeno engleski jezil Srpski nije bitan, jer znanje gramatike takozvanog našeg jezika uopšte nije proveravano. Zašto? Pa naravno, zato što nam je gazda englez, njemu uopšte nije važna srpska gramatika. Ono "our company" je naravno njegova kompanija na njegovom jeziku.

Jesmo li kolonija? Jesmo.
Koliko dobro znaš jezik kolonizatora, toliko vrediš. Ako ne vrediš, onda umreš od gladi. Tačka.


 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: U kom smeru bi ti krenuo ?29.05.2018. u 11:43 - pre 71 meseci
Nego, da vas čujem ITijevci, šta je tačno od ovoga gore? Evo ja kažem otvoreno da ja ne znam šta je tu tačno, niti imam ikakvu nameru da učim šta je tu tačno jer će me svaki Englez, Indijac, Pakistanac, Rus, Marsovac razumeti šta god da kažem od ponuđenog. Meni engleska gramatika ne treba da bih radio u ITju, čak ni u Engleskoj a kamoli u sopstvenoj državi. Mislim, nekada je bila sopstvena, dok je bila SFRJ, a sada više nije ni sopstvena ni država, sada je pogrešno usmereni haos u fazi raspadanja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: U kom smeru bi ti krenuo ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7755 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.