Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VIP kućni net. Da li kiša može da utiče na signal i brzinu?

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP kućni net. Da li kiša može da utiče na signal i brzinu?

[ Pregleda: 3344 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon VIP kućni net. Da li kiša može da utiče na signal i brzinu?29.06.2018. u 13:17 - pre 69 meseci
Danas mi radi katastrofalno. U nekim momentima na speedtest-u manje od 0,5mbps download. Upload bio oko 5mbps.

Pa se nadam da je do kiše jer ga planiram kao stalno rešenje u selu gde mi je 4G domet odličan.

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 29.06.2018. u 15:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: VIP kućni net. Dali kiša može da utiče na signal i brzinu?29.06.2018. u 14:16 - pre 69 meseci
Ne utice toliko, ali utice tako sto kada pada kisa, vise ljudi je unutra i cacka internet. A realno je da u selu gde VIP ima odlican signal ima puno VIP korisnika interneta. Verovatno kablovski je misaona imenica, a Telekom ADSL nije pouzdan.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: VIP kućni net. Dali kiša može da utiče na signal i brzinu?29.06.2018. u 14:23 - pre 69 meseci
Da, upravo je to razlog zbog kojeg bih ćaletu promenio trenutni IPTV koji ima.
Kablovska nije ni blizu. A telekom ne što nije pouzdan, nego ne mogu da isporuče ni peti deo brzine paketa koji naplaćuju. Izlazili par puta i rekli da ne mogu ništa da urade, da je problem od centrale do kuće i to je to.
TV ako uključi, a pri tom neko koristi internet, zamrzava mu se slika. Da ne pričamo što je latencija nekoliko stotina ms

Ja imam VIP kao backup za SBB kod kuće, i danas sam slučajno bio nakačen na VIP i primetio da užasno sporo radi nego inače.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: VIP kućni net. Da li kiša može da utiče na signal i brzinu?29.06.2018. u 15:30 - pre 69 meseci
Definitivno je neki problem do VIP-a i ovog kućnog rutera.
Sad totalno nevezana priča, došao kod ortaka u kancelariju, koristi isto VIP net, samo je drugačiji ruter. I download 0.75mbps na speedtest. probam na telefonu koji je isto VIP mreža, i speedtest 68/41mbps
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: VIP kućni net. Da li kiša može da utiče na signal i brzinu?29.06.2018. u 16:02 - pre 69 meseci
Hehee, ima logike ovo sto rece Dexic. Inace, sto se kvalitet signala tice sa baznim stanicama, zanemarivo je. ADSL je vec druga prica, vlaga i kisa utjece itekako na kvalitet veze. Zavisi od jacine signala, ako neko ima generalno los signal, kisa ce jos vise da doprinese da ionako slab net bude bukvalno neupotrebljiv.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: VIP kućni net. Da li kiša može da utiče na signal i brzinu?29.06.2018. u 16:44 - pre 69 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Definitivno je neki problem do VIP-a i ovog kućnog rutera.
Sad totalno nevezana priča, došao kod ortaka u kancelariju, koristi isto VIP net, samo je drugačiji ruter. I download 0.75mbps na speedtest. probam na telefonu koji je isto VIP mreža, i speedtest 68/41mbps



Ovo je sasvim ocekivano. Svaki operater postavlja najnizi prioritet na radio pristupnoj mrezi za SIM-ove za kucni net i slicno. Isto bi ti se desilo sa speed testom i da izvadis SIM iz tog rutera i stavis u telefon.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: VIP kućni net. Da li kiša može da utiče na signal i brzinu?29.06.2018. u 17:13 - pre 69 meseci
ako je to ocekivano i normalno, onda pocinjem da pljujem VIP kucni gde god budem stigao. Do sad sam imao dobra iskustva i hvalio svuda, za malo cale da potpise ugovor, a ovog drugara sam definitivno zahebao... jer sam mu rekao da meni super radi.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: VIP kućni net. Da li kiša može da utiče na signal i brzinu?29.06.2018. u 19:36 - pre 69 meseci
Citat:
Doktor Hlad:
Ovo je sasvim ocekivano. Svaki operater postavlja najnizi prioritet na radio pristupnoj mrezi za SIM-ove za kucni net i slicno. Isto bi ti se desilo sa speed testom i da izvadis SIM iz tog rutera i stavis u telefon.

VIP Kucni Net SIMovi imaju prioritet, ne obratno.

Kojote, ti si uzeo Kucni Net? Lici na Vikend Net. Ruteri su im losi, to stoji.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: VIP kućni net. Da li kiša može da utiče na signal i brzinu?29.06.2018. u 21:26 - pre 69 meseci
Citat:
Dexic: VIP Kucni Net SIMovi imaju prioritet, ne obratno.


Ovo mogu samo da ti verujem na rec (mada situacija na terenu potvrdjuje suprotno kao sto je CoyoteKG objasnio) jer ne znam zaista kako VIP radi niti imam insajderske informacije. Sa druge strane radim za telekomunikacionog operatera koji je neuporedivo veci od TAG-a u smislu broja zemalja/korisnika i na osnovu dosadasnjeg iskustva mogu samo da skinem kapu caru koji bi takvu budalastinu napravio u VIP-u.

Kucni Net korisnici prave preko 95% saobracaja na LTE celijama a u peak periodu neverovatnih 99% saobracaja. Ako bi oni imali prioritet u odnosu na bilo sta to bi bila takva katastrofa po korisnike sa mobilnim telefonima da ne mogu da ti opisem. Niko ne bi mogao VoLTE/SIP razgovor da obavi a latencija na telefonima bi bila katastrofa.

Da si rekao da to MTS radi pa jos i da poverujem da je mozda nekim suludim slucajem moguce ali VIP... radis tamo ili sta? Daj bas bih voleo da cujem neke razloge za tako nesto ako ti nije problem?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: VIP kućni net. Da li kiša može da utiče na signal i brzinu?29.06.2018. u 22:05 - pre 69 meseci
Citat:
Dexic:
Kojote, ti si uzeo Kucni Net? Lici na Vikend Net. Ruteri su im losi, to stoji.

Da, VIP kucni net 3. 40/6. mada mislim da oni to ne ogranicavaju jer mi je upload uvek bio preko 40 mbps.
Odlicno mi je koristio kad na poslu nesto iz lokala veliko treba da uploadujem negde
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: VIP kućni net. Da li kiša može da utiče na signal i brzinu?30.06.2018. u 01:36 - pre 69 meseci
Sve ovo što ste naveli ima veze.

Još bi da dodam,
kad pada kiša---Prijem MOB telefonije mi je ravan NULI !

Instalirao sam aplikaciju "Cell Signal Monitor"
i on pokazuje krah prijema signala za vreme padavina.

MTS se još nekako i drži,
ali Telenor se pogubi u magli.
Nula Prijema Telenora, u sred grada.

Eto, ako išta pomaže Coyote,

pOz
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: VIP kućni net. Da li kiša može da utiče na signal i brzinu?30.06.2018. u 17:52 - pre 69 meseci
Citat:
Doktor Hlad:
Kucni Net korisnici prave preko 95% saobracaja na LTE celijama a u peak periodu neverovatnih 99% saobracaja. Ako bi oni imali prioritet u odnosu na bilo sta to bi bila takva katastrofa po korisnike sa mobilnim telefonima da ne mogu da ti opisem. Niko ne bi mogao VoLTE/SIP razgovor da obavi a latencija na telefonima bi bila katastrofa.

Nemaju toliki prioritet da pokupe ono sto im je tarifa nudi, pa uguse druge, ali imaju visi prioritet. To je fine-tuning.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: VIP kućni net. Da li kiša može da utiče na signal i brzinu?01.07.2018. u 09:05 - pre 69 meseci
Citat:
Dexic: Nemaju toliki prioritet da pokupe ono sto im je tarifa nudi, pa uguse druge, ali imaju visi prioritet. To je fine-tuning.



Sve jasno. Potpuno izmisljena prica bez ikakvih informacija :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP kućni net. Da li kiša može da utiče na signal i brzinu?

[ Pregleda: 3344 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.