Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TV ne prebacuje zvuk na kucno kino.

[es] :: Multimedijalni uređaji :: TV ne prebacuje zvuk na kucno kino.

[ Pregleda: 1392 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Axios

Član broj: 339316
Poruke: 2
46.217.129.*



Profil

icon TV ne prebacuje zvuk na kucno kino.10.11.2018. u 17:54 - pre 65 meseci
Gledam filmove preko kompjutera koji sam spoio putem hdmi kablom sa Tv. Koristim pot player. Kucno kino i kablovski resiver su mi spojeni preko skart i tako mogu da koristim zvuk sa dvd ako gledam filmove i bilo koji program preko tv. Ali zvuka nema kada na daljinski od dvd namestim aux/di opciju. Tv sa dvd sam spoio sa optikal koaksial in i aut. gde greshim? Dali neshto treba da se poveze kod pot playera? Ove konektore koristim jer imam LG tv koji ne podrzava dts zvuk. Koaksila kabel mi je ubacen u dvd izlaz aux.

http://images2.imagebam.com/7a/2a/5e/a124731027947444.jpg

http://images2.imagebam.com/d7/53/bb/f53f4f1027947524.jpg
 
Odgovor na temu

Axios

Član broj: 339316
Poruke: 2
46.217.129.*



Profil

icon Re: TV ne prebacuje zvuk na kucno kino.10.11.2018. u 20:45 - pre 65 meseci
Ovako sam povezao ali nema zvuka

The second best option is Digital Co-Axial (or COAX) audio connection if it is available on both your TV and Sound Bar. This option is still a digital encoded audio signal but this time passes the signal through a conventional cable. There is still no loss to a signal though. Use the sound bar volume control only. ASPECT, BASE GDSBT100OP and have Digital Coaxial Inputs.

Either LINE IN or AUX IN is an analogue connection and is still a great connection method if it is available on both your TV (ensure you connect to the AUDIO OUT connection on the rear of your TV) and Sound Bar. This uses and analogue signal through a conventional RCA or 3.5mm stereo jack cable. Because it is an analogue signal, it could be a subject to interference. Please route your cable as far from the mains as possible. You may need to enable the audio feature and disable the TV's speakers through TV's settings. See your TV's user guide. Use the Sound Bar volume control only. All of our soundbars have an analogue input.
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 982
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: TV ne prebacuje zvuk na kucno kino.11.11.2018. u 18:21 - pre 65 meseci
Lepo piše Audio-Digital -- Out. ,nećeš čuti na analog IN - AUX. moraš imati Digital -Audio - IN...ili nekom vrstom preklopnika prebacivati -ručno sa TV-Scart konektora-audio out - na analog input pa na liniju ili neki risiver...
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 982
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: TV ne prebacuje zvuk na kucno kino.11.11.2018. u 18:23 - pre 65 meseci
Možda pomogne đek za slušalice...ali onda nema tona na TV - zvučnicima...
 
Odgovor na temu

ducka1982
komercijala
privatnik
Beograd, Srbija

Član broj: 339778
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TV ne prebacuje zvuk na kucno kino.05.02.2019. u 17:28 - pre 62 meseci
Do pre par dana TV kombinacija dobro radila:
Samsung TV povezan preko HDMI na uredjaj(prikljucak) za internet (imitira da je TV smart). Preko scart-a prikljucen kucni bioskop. Preko kucnog bioskopa sam mogao da gledam TV i kao i sav sadrzaj "sa interneta".
Problem:
Stari TV je crkao, kupljen je nov VIVAX Led TV-40LE78T2S2. Prikljucen je isto kao i predhodni, kucni bioskop LG preko scart-a, a internet preko jednog od 3 HDMI ulaza. Ukoliko sadrzaj interneta (YOUTUBE, filmovi..) gledam preko TV sve je ok, problem nastaje kada film ili muziku sa interneta hocu da slusam preko kucnog bioskopa... Tada je na TV zeljena slika i ton, a na kucnom bioskopu se cuje ton nekog TV kanala. Kako da prebacim da ton bude na kucnom bioskopu. Na kucnom bioskopu naravno selektovan input TV-audio.
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

9112000560
Petar Pejic
Drvar
Drvaona
Zednik

Član broj: 341657
Poruke: 9
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Re: TV ne prebacuje zvuk na kucno kino.04.01.2020. u 17:35 - pre 51 meseci
Nikako se ne moze na kucnom bioskopu cuti ton nekog TV kanala,on reproducira zvuk sa ulaza koji je trenutno na televizoru.
Objasnio si da je na tvom starom LCD-u radilo perfektno kako ti oces, sad oces isto i da ti radi i na ovom novom Vivaksu,e pa ne moze to tako druze,
svaki tv ima svoju opciju. Ako bas zelis to, prikljuci televizior preko RCA ili optic kabela (samo ako hoces DD 5.1.), ovisi o ulazima na kucnom bioskopu.










 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: TV ne prebacuje zvuk na kucno kino.

[ Pregleda: 1392 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.