Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa WiFi-jem koji nestaje

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Problem sa WiFi-jem koji nestaje

[ Pregleda: 1018 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.vipmobile.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Problem sa WiFi-jem koji nestaje30.01.2019. u 00:08 - pre 62 meseci
Ponavlja se priča iz ove teme: http://www.elitesecurity.org/t498044-0#3810599

Netis-u je izgleda došao sudnji dan, ili dolazi, jer se zakucava na svakih pola sata i mora restart, odnosno ruting radi, ali web interfejs ne radi i WiFi nestane.

Dakle, treba mi preporuka za neki, veoma jeftin, ruter sa 5GHz podrškom, tj. ac standardom, nije mi bitna brzina i nije mi bitno da su LAN/WAN port(ovi) 1Gbps, već je dovoljno 100 Mbps, ali je jako bitno da hardver može da uopšte propusti 100 Mbps kroz AC interfejs, doduše bez ikakvih firewall pravila ili nekih sličnih komplikacija, pošto bi na njega na WAN bio nakačen modem koji radi NAT i sasvim je sposoban da pusti 150 Mbps kolika je max. brzina Internet-a na svom gigabitnom (jednom!) portu, ali mi treba WiFi i to AC.

Bitno je reći da u okolini ima preko 60 WiFi mreža (u svakom trenutku se vidi barem 20, jer više ne može da stane, a ostale se smenjuju) na 2.4 GHz i nijedna na 5GHz.

Video sam pre par dana Totolink gigabitni AC1200 ruter za ~3500 din, mislim da se zvao AC2004NS, ali je nestao u međuvremenu sa svih uobičajenih sajtova (winwin, gigatron, kp, kupindo/limundo). Znam da je isto đubre kao i netis (Realtek čip) ali je CPU bar na 660 MHz i ima 128 MB RAM, u poređenju sa netis-ovim 64 MB.

U osnovi netis je bio zadovoljavajući dok nije prestao da radi odnosno delimično prestao pre par nedelja. Probao sam reset i upis fabričkog firmware-a (jednog jedinog koji ima na netis sajtu), isto.

Bitno mi je da je baš baš jeftin, dakle Ubiquiti i Mikrotik-ovi otpadaju.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Problem sa WiFi-jem koji nestaje01.02.2019. u 21:48 - pre 62 meseci
Onda naručuj iz Kine. Isplati se. Ja sam tako uzeo Xiaomi koji koristim kao pomoćni ruter (glavni je Asus koji je dosta skuplji od 30€). Xiaomi je AC1200, gigabitni i dobro radi. Model je Xiaomi MiWiFi R3G. Koštao me je ~30€ sa sve carinom kad je stigao u Beograd. Firmver je na Kineskom, ali se to da rešiti ili preko Google translatera ili flešovanjem custom firmvera koji je na Engleskom. Ja sa njim koristim Padavan firmver.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Problem sa WiFi-jem koji nestaje

[ Pregleda: 1018 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.