Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Popis osnovnih sredstava u Excelu pomocu barcod nalepnica

[es] :: Office :: Excel :: Popis osnovnih sredstava u Excelu pomocu barcod nalepnica

[ Pregleda: 1544 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shebez
Asistent
Beograd

Član broj: 340359
Poruke: 12
..9-207.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Popis osnovnih sredstava u Excelu pomocu barcod nalepnica03.06.2019. u 10:41 - pre 58 meseci
Pozdrav svima,
Imam jedan zadatak a to je da rešim popis svih osnovnih sredstava za rad u firmi (čitaj da popišem sve sa čime raspolažemo).
Otprilike sam zamislio da kreiram najjednostavniju excel tabelu u koju bi sve specificirao.
Nabavio bi štampane barcod nalepnice, redom lepio i unosio podatke o svakom predmetu koji je tema popisa.

Šta meni treba, kako da skeniram barcodove, da li mogu pomoću mobilnog telefona da skeniram kod i da automatski upisem u odredjenu celiku u excelu?

Molim za pomoć kako sve ovo sve najjednostavnije da izvedem, svako iskustvo i ideja su dobrodošli.

Hvala Pozdrav!
 
Odgovor na temu

bokinet

Član broj: 29844
Poruke: 574



+50 Profil

icon Re: Popis osnovnih sredstava u Excelu pomocu barcod nalepnica03.06.2019. u 14:36 - pre 58 meseci
Moze u Excelu to da se odradi.

Pozeljno je da u polje tj. kolonu u koju ide barkod vrednost da se postavi da je tipa TEXT kako bi se izbegla auto. konverzija uneta vrednosti.

Vecina barkod skenera se ponasa kao tastatura (ako su tako setovani), sekniraju barkod - na racunaru posle otkucaju i na kraju posalju CrLf tj. ENTER - novi red.
ENTER u excel by default je prelazak u celiju ispod (sledecu).

Sto se tice kasnije ako se hoce generisati sam barkod to zavisi od stampaca. Pojedini label printeri rad po principu slanja specijalnih komandi u raw obliku (posalje se vrednost za odredjeni tip barkod po standardu) i on onda generise i odstampa barkod. Kod ostalih, klasicnih, bi trebalo napraviti tj. generisati barkod pre slanja na stampu.

Generisanje ili sami da pravite ili da se koristi neki dodatak za Excel koji to radi.

Takodje postoji i barkod font koji moze da posluzi za to.

Mobilni telefon podrzava skeniranje barkodova ali mislim da je sporo dosta za ovakve stvari.

Videti mozda Bluetooth barkod skenere koji bi mogli da se povezu na telefon/tablet i onda da se direktno ubacuju u excel tj. google speedsheet koji se kasnije moze ucitati u excel. Takodje i obican text editor vrsi posao.

Pored barkod citaca postoje i data collectori koji imaju mogucnost cuvanja u sopstvenoj memorije skenirane barkodove gde bi se kasnije preko usb/rs232 veze ili bezicno prebacili na racunar.
 
Odgovor na temu

shebez
Asistent
Beograd

Član broj: 340359
Poruke: 12
..9-207.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Popis osnovnih sredstava u Excelu pomocu barcod nalepnica04.06.2019. u 09:53 - pre 58 meseci
Hvala na iscrpnom odgovoru.
Našao sam rešenje kako mobilni telefon sa androidom da pretvorim u barcod skener koji je povezan sa excelom na racunaru.
https://www.tec-it.com/en/soft...o-office/overview/Default.aspx
https://www.youtube.com/watch?v=V3RveGIezcw
Ova varijanta treba nešto da se plati, nije skupa, ali ako neko zna nešto slično a da je besplatno dobro bi došlo.

Što se tiče nalepnica to ću ipak da vidim sa nekim štamparima jer bi ipak hteo da napravim neku koliko toliko kvalitetniju nalepnicu (plastificiranu).
Sam zapis na kodu mi nije bitan treba mi samo ispisan redni broj.

Hvala, Pozdrav,


 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Popis osnovnih sredstava u Excelu pomocu barcod nalepnica04.06.2019. u 14:31 - pre 58 meseci
Barkod skener za Android
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maiko.scanpet

Delovace malo konfuzno, samo pogledajt tutorijal za brz start i nemaj brige.
Na zalost vise nije besplatan, odgleda se reklama i moze 1h besplatno. 250din licenca.
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Popis osnovnih sredstava u Excelu pomocu barcod nalepnica04.06.2019. u 20:39 - pre 58 meseci
Zašto ne probaš neki softver sa bazom podataka kao ovaj https://play.google.com/store/...ls?id=com.luckydroid.droidbase. Podatke možeš čuvati na googledrive i exportovati u .csv datoteke i otvoriti u excelu regularno. Većina ovih softvera već imaju barkod čitač, jednostavno je, probaj.
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

Sadun
Zemun

Član broj: 94350
Poruke: 244
165.225.86.*



+14 Profil

icon Re: Popis osnovnih sredstava u Excelu pomocu barcod nalepnica05.06.2019. u 08:23 - pre 58 meseci
Ako ti treba generisanje barkoda i stampanje najjednostavniji nacin ti je pomocu fonta Free 3 of 9
Instaliras font i koristis ga u Excelu, napravis polje koje ce da ti dodaje * na pocetku i kraju a izmedju skuplja iz neke tvoje celije i imas spremeno za stampu. Imas masu onih nalepnica koje mozes da koristis za stampu.

Koristio ja za neke projekte i radi ok, jedino moras malo da eksperimentises sa velicinom fonta jer to zavisi od preciznosti skenera sta moze da ocita, tako da mozda neces moci da koristis bas najmanji font ali malo igre i pronacices sta ti odgovara.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Popis osnovnih sredstava u Excelu pomocu barcod nalepnica

[ Pregleda: 1544 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.